Písal sa rok 1999. Rok, v ktorom uzrela svetlo sveta značka, ktorá začala dobývať detské aj dospelácke srdcia. Značka, za vznikom ktorej stálo veľa práce, ale predovšetkým nekonečná predstavivosť dánskej dizajnérky a ilustrátorky Dorthe Mailil. Tá spoločne so svojím manželom Erikom dotiahla svoj sen do konca. Založili značku Maileg, ktorá pod svojimi krídlami vytvára prepracované rozprávkové postavičky, škriatkov, zvieratká rôznych druhov a veľkostí a veľa ďalšieho. V dnešnom článku si pozornosť ukoristila práve zvieracia partička.

Zvířátka Maileg
Zabývajte myšky a myšiakov v hrade, ktorý je pre nich ako stvorený!

Zvieratká Maileg sú, rovnako ako ďalšie Maileg radosti, vyrábané s láskou a maximálnou pozornosťou. Poznávacím znamením je ich kvalitné spracovanie, vďaka ktorému sa môžu dediť z generácie na generáciu, ale aj jedinečný škandinávsky dizajn, ktorý vyniká svojím vintage akcentom podporeným nádhernou paletou farieb.

Myšky Maileg

Myšky Maileg si nezískajú iba srdcia vašich detí, ale ukradnú si aj kúsok toho vášho, dospeláckeho. Prekypujú hravosťou a zmyslom pre detail. Rozvíjajú fantáziu v rozprávkovom svete malých detí. Vzhľadom na bohatú ponuku doplnkov pre myšky, ako je oblečenie, doplnky, praktické nevyhnutnosti do domácnosti a pod., môžu myšky písať nové príbehy.

myšky Maileg domeček
Ako myšky trávia deň? Nahliadnite do ich domčeka.
Myšky Maileg
S obľubou tomu hovoria „Chill na pláži“. A veľmi ich to baví. Nedivíme sa.

Prekvapenie v krabičke od zápaliek

Patria medzi jedny z najobľúbenejších hračiek značky Maileg. Myšky, ktoré dorástli len do vreckovej veľkosti. Zrejme ich nájdete zababušené v perinke v „krabičke od zápaliek“. Ale keď naberú vďaka spánku dosť síl, sú za každú neplechu. Sú najlepšími kamarátmi, ktorým môžete kedykoľvek pošepkať svoje tajomstvá a nechajú si ich pre seba. Vytvoria krásnu dekoráciu do detského kráľovstva, ale môžu byť aj talizmanmi, s ktorými sa ľahšie zdolávajú životné skúšky.

Maileg myšky v krabičce od sirek

Maileg Myšky v krabičce od sirek

Myšák v krabičce od sirek Little Brother

Rozprávkovejšie už to byť nemôže

Alebo áno? To necháme na malých odborníkoch. Myšia kráľovná, princ a ani princezná by rozhodne nemali chýbať v žiadnom detskom kráľovstve. Už vôbec však nie v hrade pre myšky!  Kráľovská rodinka je vyrobená z mäkučkej bavlny, ktorá, ako už vieme, je jedným z najpríjemnejších materiálov. Hoci si myšky zakladajú na svojom štýle, sem tam sa radi prezlečú do iného oblečenia. Ich šaty sú ušité tak, že si s ich prezliekaním poradia aj malí šikovníci.

myšky Maileg

Myšky Maileg

Králiky a zajačikovia Maileg

Budú s deťmi na každom kroku. Ak hľadáte najlepšieho parťáka na cesty, ktorý si rád zdriemne, potom sú látkové zajace a králiky tou najlepšou voľbou. A ich poznávacie znamenie? Zajaca rozpoznáte podľa uší dohora, zatiaľ čo tie králičie sú trochu mäkšie a idú druhým smerom. A viete čo? Spoločne si krásne rozumejú! Najčastejšie sú ušití z bavlny, ktorú pri jednotlivých kúskoch dopĺňa prírodný ľan. Roztomilá tvár je samozrejmosťou.

Doplňte im šatníkovú skriňu. Na našom e-shope nájdete množstvo oblečenia a doplnkov, s ktorými sa títo malí fešáci blysnú! Stačí len vybrať správnu veľkosť. To bude však hračka, všetko oblečenie je presne označené, aby padlo na vášho zvieracieho kamoša ako uliate.

zajíc Maileg
Zajačikovia Maileg už majú zbalené. Vyrazte v ústrety veľkému dobrodružstvu!

Nielen na hranie. Zajačikovia sú aj vkusnou dekoráciou. Interiér vďaka nim dostane ten správny jarný nádych. A Veľká noc môže začať! V našej ponuke na vás čaká nepreberné množstvo týchto láskyplných ušiakov. Objavte toho svojho.

Králíci Maileg

Maileg Velikonoce
Šibi ribi mastné ryby, kus koláča od korbáča!

Rozkošné medvedíky z ľanu

Rovnako ako každé zvieratko Maileg, aj táto medvedia mamička s oteckom boli ušití s maximálnou precíznosťou z prírodného ľanu. O tom, že v jednoduchosti je krása, vypovedá ich jednoduchý vzhľad s vintage nádychom. Vďaka svojim rozmerom skvele padnú do labiek tých najmenších drobcov.

lněný medvídek Maileg

lněný medvídek Maileg

Hroší kamaráti na pritúlenie

Nenechá si ujsť predčítanie rozprávok na dobrú noc. Zo všetkého najradšej zaspáva až po krk zakrytý perinou. Textilný hroch, ktorý poskytne svoju mäkučkú náruč kedykoľvek to bude treba. Hrošíci Maileg sú ušití z príjemného ľanu, ktorý postupom času získava ten správny šmrnc. A pre lepšiu stabilitu sú zadočky hrochov vypchaté guličkami, vďaka ktorým môžu bez obáv sedieť na poličke a skrášľovať tak detskú izbičku.

látkový hroch Maileg

hračky do dětského pokojíčkuMyšky, zajace, králiky, roztomilé medvedíky alebo mäkučkí hrošíkovia či sloníkovia? Ktoré Maileg zvieratká si ukoristili vaše srdce?

 

Nekonečne farebnú fantáziu so zvieratkami Maileg praje

Anna & Bella Rose

Doplňte si Maileg zbierku, napríklad týmito radosťami:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!