Každý mesiac si s našou Bella Rose crew užívame deň plný krásnej atmosféry, či už je to klábosenie nad tortičkou a kávou, zábavné súťaženie o drobné dizajnovky alebo kreatívne tvorenie. Tentoraz sa toho chopila naša talentovaná brand manažérka Anka, ktorá si pre nás pripravila workshop na výrobu lapačov snov. Takýto lapač môže byť talizmanom na spanie, doplnkom do domácnosti alebo krásnym darčekom k blížiacim sa Vianociam.

Túžite tiež po ochrancovi kľudného spánku a neviete, na čo takýto lapač snov vlastne slúži? Lapače snov sú tradičným talizmanom indiánov, vešajú ich v blízkosti spiaceho, aby chránili dobré sny, ktoré po pierkach skĺzavajú späť do ríše vašich snov a tie zlé sú zachytené v sieti. Pokiaľ na povery a talizmany neveríte, lapače snov si aj tak zamilujete. Sú to totiž jedny z najkrajších dekorácií do domácnosti a pri ich výrobe si ako čerešničku na torte tiež odnesiete krásny pocit z vlastnoručne vyrobeného darčeku. Urobte si s rodinkou či priateľmi krásny večer a relaxujte pri výrobe lapačov snov. My vám ukážeme, ako na to!

Čo budete na výrobu lapačov snov potrebovať?

Lapač snov si môžete kúpiť, ale vedeli ste, že podľa indiánskeho výkladu funguje len ten vyrobený ručne alebo darovaný? Vystačíte si iba s pár pomocníkmi a môžete ísť rovno na to!

Vyzerá to zložito, ale verte, že na tom nič nie je a výsledok stojí za to!
  • dekoratívny kruh
  • koženkový povrázok
  • bavlnená priadza na pletenie
  • korálky, strapčeky, pierka, stuhy
  • nožničky
  • meter
  • nejakú dobrotu, aby vám to pletenie šlo odruky!

Ako na to?

Dekoratívny kruh pevne omotáme koženkovým povrázkom, ktorý lapaču snov dodá šmrnc. Pri motaní si dávajte pozor, aby kruh nikde nevykukoval. Z končeku koženkového povrázku môžeme urobiť pútko na zavesenie alebo ho pevne zaviažeme a odstrihneme. Začiatok sme zvládli skvele!

A teraz už stačí len sústredenosť a úchvatný lapač snov bude raz-dva hotový!

Teraz prichádza ďalší krok, ten najzábavnejší a tiež najdôležitejší – vypletanie vnútornej siete. My sme sa na začiatok pustili do jednoduchšieho vypletania a bavlnený špagát sme začali kúsok po kúsku v pravidelných rozostupoch priväzovať ku kruhu. Pavučinka by mala byť symetrická, ale je len na vás, ako uzlíky bavlnenej priadze budete omotávať. Na bavlnku môžete priebežne prevliekať aj korálky alebo iné ozdôbky, ale nezabudnite, že v jednoduchosti je krása.

Užite si zábavu pri pletení lapačov snov rovnako tak, ako my v Bella Rose!

Máte dopletenú vnútornú pavučinku? Výborne! Teraz je čas na záves, ktorý je korunkou krásy každého lapača snov. My sme zvolili pierka, ktoré sme zavesili na povrázky bavlnky. Použili sme tiež čipkované stužky, ktoré dodali ochrancom snov jemnosť a nežnosť.

Stužky a pierka budú korunkou krásy celého lapača snov.

Teraz už zostáva len lapače zavesiť a tešiť sa na krásne sny. Už viete, kam ten svoj umiestnite? Budete sa držať tradícií alebo sa bez originálnej dekorácie nezaobídete ani mimo spálne a zavesíte si lapač snov trebárs na trám na terase? Nám jeden dokonca zdobí aj kanceláriu v Bella Rose.

Na prvýkrát sme to zvládli skvele, čo poviete?
Korálky a pierka vám pri pletení lapačov nesmú chýbať.

Rozprávkové sny a krásne bdenie praje

Petra a Bella Rose

 

Urobte si radosť kreatívnymi potrebami a pustite sa do tvorenia s Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!