Máte radi teambuildingy? My v Bella Rose áno a veľmi. Pravidelne organizujeme „kolektív tmeliace“ akcie a snažíme sa vytvárať peknú atmosféru všade okolo nás. Niekedy zájdeme do kina, inokedy do divadla, usporiadame piknik, zájdeme na bowling alebo na pohárik niečoho ostrejšieho.

Kreatívny workshop

Keď prišla naša šéfka Martina s nápadom, že by sme mohli posledný májovej utorok po práci spoločne relaxovať pri kurze krasopísma, všetkých 13 natešených a do tej doby kaligrafiou takmer nedotknutých duší bolo za.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Ako sme sa učili písať

30. mája sme sa všetci zišli v našej novej zasadacej miestnosti, pripravili si občerstvenie a pozvali k nám odborníčku par excellence – Krasopisku Hanku. Tri hodiny sme potom spoločne skúšali, či v nás nejaký ten talent skutočne drieme.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Skúsenosti s krasopísmom mali iba dve z nás. Väčšina nemala ani tušenie, do čoho vlastne ide, ale všetci sa do toho ponorili na 100% a písali ako o život. Hany nám najskôr ukázala, ako fungujú všetky štetce, farby a kaligrafické perá a začalo pekelné sústredenie!

Kurz krasopísma v Bella Rose

Samozrejme nechýbalo ani štýlové občerstvenie. Nakrájali sme jahody a melón a na pitie sme si do nádoby Kilner pripravili domácu limonádu z čerstvých pomarančov

Kurz krasopísma v Bella RoseMožno si poviete, že na písaní predsa nie je nič ťažké, ale skúste si teraz hneď vziať papier a spísať všetky veľké písacie písmená ako v škole a ešte ich trochu vyšperkovať.

Kurz krasopísma v Bella RosePo trénovaní jednotlivých písmen sme sa začali venovať rôznym štýlom, ktoré sa pri krasopísme obvykle používajú.

Kurz krasopísma v Bella Rose

A pretože život predsa nie je čiernobiely, nesmeli chýbať ani farbičky. 🙂

Kurz krasopísma v Bella Rose

Krasopiska Hany nám ukázala kaligrafické triky a kúzla a my sme začali tvoriť svoje vlastné umelecké diela. 🙂

Prvým bola kartička s akvarelovými podkladom, ktorý sme si dopredu všetci pripravili. Druhým výtvorom bol väčší plagátik. Niektoré kúsky sme si vzali domov na pamiatku, niektoré nechali v našich kanceláriách, aby nám robili radosť aj pri práci.

 

Kurz krasopísma v Bella Rose

Ako to celé dopadlo?

Začalo to tréningom šikmých ťahov štetca, obkreslovaním predlôh a končilo to veľdielom! No, posúďte sami.

Kurz krasopísma v Bella Rose

Zaujíma vás, či v nás workshop niečo zanechal? Popravde, veľká časť z nás si teraz doma po večeroch kreslí a píše. Je to skvelý relax, hlavne v prípade, že celý deň trávite pri počítači a potom chcete vypnúť, tvoriť, prebúdzať svoju fantáziu a vidieť, ako pod vašou rukou pomaly vzniká malé umelecké dielo. Hankine kurzy môžeme iba odporučiť.

Ale pozor, je to návykové! 🙂

Kurz krasopsaní Bella Rose

A aká je vaša obľúbená relaxačná aktivita? Maľujete, píšete, cvičíte jogu alebo chodíte von so psom? Napíšte nám do komentára, aká činnosť má na vás blahodarné účinky.

Krásne letné dni vám praje

Petra & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!