Určite ste si všimli, že vám každý mesiac predstavujeme v rámci mesačnej kampane jednu zaujímavú osobnosť. Ani mesiac október nie je výnimkou a tentoraz sme si vzali na paškál milú osôbku a milovníčku interiérového dizajnu Marcelu Peckovú. Ak sa zaujímate o bytový dizajn, určite vám neušiel ani jej profil na Instagrame. Nájdete na ňom veľa nádhernej inšpirácie pre vaše bývanie. Ak o Marcele počujete prvýkrát, odporúčame presondovať nielen jej Instagram, ale aj jej blog. Do Marcelinho domu sme sa okamžite zamilovali, a tak sme si povedali, že ju trošku vyspovedáme prostredníctvom rozhovoru a poodhalíme vám trošku z jej súkromia. Tešíte sa?

„Moja ideológia je, že interiérový dizajn neslúži len na to, ako priestor vyzerá ale hlavne na vytváranie funkčného priestoru, v ktorom žijeme, ktorý rozpráva náš príbeh a je o tom ako sa v priestore cítime.“

Ako by ste popísali štýl svojho bývania? Máte rada jeden konkrétny, alebo napríklad kombinujete viac štýlov?

Povedala by som, že môj štýl je veľmi ovplyvnený moderným škandinávskym štýlom – k tomu mám asi najbližšie. U seba doma mám rada prvky minimalizmu a industrializmu, no výsledný efekt je všehochuť v čom sa cítim útulne. Prevažuje u nás prírodná paleta materiálov ako je napríklad drevo, ktoré pôsobí útulne alebo materialov, ktoré sú príjemné aj na dotyk. Farebne sa náš byt nesie prevažne v odtieňoch bielej, čiernej a sivej.

Kto má u Vás doma najväčší vplyv na rozhodovanie o podobe vašej domácnosti? Vy, partner?

Je to náš spoločný priestor a preto sa musíme na dôležitých veciach vždy dohodnúť aby sme sa tu cítili obaja dobre. Samozrejme, dekorácie musím domov častokrát prepašovať a tváriť sa, že tu už dávno boli – tomu sa chlapi nerozumeju až tak ako my ženy 😉 Výber doplnkov je prevažne moja parketa, ale záleží mi na tom, aby sa páčili aj priateľovi – a ak sa mu nepáčia, tak mi záleží na tom presvedčiť ho aby sa páčili aj jemu! 😉

Riadite sa pri zariaďovaní svojho bývania trendmi alebo máte svoj osobitý štýl, ktorý len tak niečo neovplyvní?

Samozrejme sledujem trendy, no neriadim sa nimi. Trendy v interiéri sú pre mňa rovnaké ako fashion trendy – dnes je to niečo a zajtra to už bude niečo iné. Mám rada nadčasovosť, klasické dizajnové kúsky s príbehom a najdôležitejšie pre mňa je, ako sa z toho cítim – vždy keď kupujem hoc aj vázu, zamýšľam sa nad tým, aký pocit z nej budem mať keď bude napríklad na kuchynskom stole – hodí sa ku nám?
Na svojom Instagrame sa snažím inšiprovať skôr k jednoduchému aranžmánu alebo k zariadeniu priestoru z vecí, ktoré nemusíme každú sezónu kupovať, ale tešia nás dlhodobo.

Na ktorý svoj dizajnový kúsok ste najviac pyšná?

Je to môj vysnívaný drevený stolček, ktorý mi priateľ vyrobil – jeden jediný svojho druhu a len a len pre mňa. Mám ho „na mojej strane gauča“  Okrem toho mám svoju srdcovku – leštenú karafu Georg Jensen navrhnutú dizajnérom Henningom Koppelom, alebo klasickú Alvar Aalto vázu – Alvar Aalto je môj najoblúbenejší architekt, takže asi preto mi je najmilšia.

Patríte medzi milovníkov poriadku, alebo dávate prednosť osobitému chaosu?

Rozhodne osobitý chaos. Nemám rada sterilne čisto – priestor, v kotom žijeme by sme si mali navrhnúť tak, aby sme sa v ňom cítili šťastní a nemuseli dokola riešiť každý detail a mať vrásky z malého neporiadku.

Čo pre Vás znamená hygge?

Hygge nie je pre mňa nič nové a v podstate už dávno tak žijeme – vychutnávať si maličkosti, mať čas pre seba, pre rodinu, robiť si v bežný deň „netradičnú“ atmosféru.

Aká je Vaša ideálna chvíľka odpočinku? Nájdete si na ňu čas?

Sú obdobia, kedy mám menej času pre seba samú, ale ja som šťastná už keď prídem domou a zavriem za sebou dvere. Je to moje hniezdočko, v ktorom ma čaká to malé stvorenie, ktoré sa vždy zo mňa poteší, ako by celý deň čakal len na mňa – potom sa ideme všetci traja spolu prejsť do parku, na čerstvý vzduch a večer si na chvíľu posedíme spolu na gauči pri šálke kávy (Venn, tak sa volá náš pes, sedí naprázdno 😉 ). To je môj každodenný odpočinok a moje vypnutie, no raz týždenne, ak sa to dá, tak si doprajem také to dlhé nedeľné ráno v posteli, pri knižke a idealne aj s raňajkami do postele.

Je nejaký kúsok, na ktorý si momentálne brúsite zuby?

Určite áno, viacero kúskov som pre vás vybrala aj do môjho výberu! Chystám sa napríklad na Plant box (už dlhšie 😉 ) ale takisto na nové svietidlá ktoré som vám vybrala od House Doctor + do obývačky mám vysnívané klasické Louis Poulsen svietidlo ale to je zatiaľ vzdialenejšia budúcnosť. No a z takých tých maličkostí – keď som teraz videla predstavenie novej Kähler kolekcie, určite budem chcieť niečo z tých krásnych Vianočných Hammershøi riadov, minimálne!

Chystáte sa na jesennú výzdobu? Čo u Vás doma nesmie v tomto období chýbať?

Určite áno – každé ročné obdobie aspoň malými doplnkami zmením domácu výzdobu. Je to skôr ovplyvnené náladou. Na jeseň mám rada veľké suché trávy vo váze, gaštany, žalude alebo šišky vo svietniku, na okne malé ozdobné tekvičky zo záhradky ale aj štýl stolovania sa mi mení – na stôl pridávam viac a viac sviečok, taniere a hrnčeky používam viac rôznorodé a viac ich kombinujem navzájom.

Tiež vás očarili tie nádherné fotky? Nás určite ♥ Marcele sme venovali celý mesiac október. Poďte sa pozrieť, aké produkty sú jej najobľúbenejšie! Jej výber nájdete TU.

Krásne jesenné dni plné útulnej atmosféry

praje Michaela, MarcelaBella Rose.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!