Poznáte to, najlepší výhľad na zatiahnutú oblohu je z tepla mäkkého gauča alebo spod nadýchanej periny! Dlhé večery nad knižkou majú práve v zime nenahraditeľné čaro, jednoducho preto, že môžu byť naozaj dlhé… Ale čo keď mrzne už tretí týždeň a vy ste stihli prelistovať všetky kúsky, ktoré vám na polici doma ležia? Siahnite po niečom novom. Pokúsime sa vás inšpirovať a možno sa trafíme do vašich čitateľských chuťových buniek.

1/ Chovejte se jako kočka

Človek bežne jedná ako pán tvorstva, to je známa vec, ale popravde nie je márne sa občas inšpirovať zvieracím svetom, a tak nejak sa sám nad sebou zamyslieť. Stépahen Garnier to rozhodne vie. Za svojho zvieracieho majstra si vybral kocúra Ziggiho, s ktorým zdieľa spoločnú domácnosť, a ktorý je mu vzorom po všetkých stránkach. Pokiaľ chcete zapracovať na svojej vnútornej pohode, rozhodne v tejto útlej knižke nájdete patričnú inšpiráciu.

Študoval som mnoho filozofov a mnoho mačiek, avšak múdrosť mačiek je nezrovnateľne väčšia.

Hyppolyte Taine

V krátkych, čítavých kapitolách sa dozviete všetko o vlastnostiach mačky je slobodná, vie sa presadiť, delegovať, vyhýbať sa konfliktom, má sa rada, je tichým pozorovateľom, sústredí sa na podstatné, cíti sa dobre v každej situácii a vie, čo chce. A ešte omnoho viac. Každá kapitola je ako bonbónik, ktorý zahreje na duši a zázračne upokojí rozvlnenú hladinu našej nepokojnej mysle. Dokonca si budete môcť vypočítať aj vás mačací koeficient. Proste ideálne čítanie na lenivé, povaľovacie popoludnie.

kočičí pohoda
Máme sa od tých mačiek čo učiť… Zdroj Google.

2/ Urban Jungle

Možno ste tiež trochu ako mačky a radi oddychujete v príjemnom prostredí, ale zároveň sa občas s potešením vydáte do divokej džungle. Oboje si môžete splniť, pokiaľ sa rovnako ako my bezhlavo zamilujete do pestovania  izbových rastlín. Ako veľmi veľká veda to je? Začnite postupne. Knižka Urban Jungle vám k tomu bude praktickým sprievodcom, v ktorom načerpáte dôležité informácie aj nadšenie. Autori Judith a Igor vás prevedú piatimi bytmi/domami, kde sa to zelená jedna radosť, predstavia jedenásť druhov či skupín rastlín s ich pestovateľskými špecifikami a všetko doplnia o tipy pre styling. Cestovateľov zaujme aj zoznam odporučených obchodov z celého sveta pre milovníkov rastlín.

urban jungle
Zelená farba údajne upokojuje myseľ a uľavuje očiam. Zdroj Pinterest.

3/ Lagom švédský způsob života

Pokiaľ máte blízko k prírode, určite vás zaujme útla knižka Görana Everdahla. Jeden by povedal, že dnes sa to len hemží záhadnými severskými slovíčkami, ktoré nemajú ekvivalenty v iných jazykoch. Lagom, prekladané ako „ani málo, ani veľa“, je jedným z nich a rozhodne stojí za bližšie preskúmanie.

Jeho základnou myšlienkou je zachovávať v každej situácii zlaté pravidlo „všetko s mierou“ a mať pri svojich rozhodnutiach vždy na pamäti životné prostredie. Koľkokrát dnes nevieme poznať mieru, kedy máme „príjemne dosť“ máme tendencie chcieť viac, než je nutné, alebo si naopak nedopriať všetko, čo skutočne potrebujeme. Radi by ste nad tým hĺbali dôkladnejšie? Skúste Lagom a zrevidujte svoj životný štýl.

4/ Love x Style x Life

Zdravá miera sa v živote hodí všade a u žien (u mužov tiež!) obzvlášť v tom, aký veľký dôraz kladú na svoj zovňajšok. Aby ste dámy zbytočne netápali, či si kúpiť to či ono, a netrávili nad otázkami svojho šatníka dni a noci, vybavte sa praktickým sprievodcom. Nájdete ho v knižke Love x Style x Life jediná kniha o stylu, kterou potřebujete od Garance Doré.

Ives Saint Laurent to povedal prvý najlepšie: Bez elegancie v srdci nie je elegancia.

Autorka, inšpirovaná Parížom a New Yorkom, vám pripravila celú paletu rád, ako nájsť svoj štýl a zároveň sa pri tom cítiť dobre, všetko prekladá osobnými fotografiami a príbehmi zo života. Ako váš nový módny guru vám táto knižka pomôže pripraviť sa (nielen) na slnečnú sezónu so všetkým, čo k tomu patrí.

kniha love x style x life
O krôčik bližšie tomu, kým sme.

5/150 věcí, které musíte společně zažít

Máme tu jednu čerešničku pre čerstvo zosobášené páry! O lásku je najlepšie starať sa, keď je v plnom kvete, bude tak kvitnúť roky a roky a roky. Základom je neprepadnúť rutine. To vám rozhodne s denníkovou knižkou od Iris Warkusové nehrozí. Možno sa považujete za kreatívny a akčný pár, ale už ste spolu veslovali každý jedným veslom? Usporiadali ste zápas v pretláčaní? Schovali ste do vecí toho druhého milostný dopis? Maškrtili ste slimáky zo sladkého drievka z oboch koncov súčasne? Alebo už ste pri zaspávaní počúvali tlkot srdca toho druhého? Možno je tu stále pár úloh, ktoré je potrebné dohnať…

6/Ruční písmo 33 nejkrásnějších abeced

Na záver sme si nechali jednu kreatívnu radosť. Kaligrafia, alebo dnešnými slovami lettering, zažíva menšie znovuzrodenie a nie je ťažké jej prepadnúť a sám sa pustiť do vytvárania elegantných, charizmatických nápisov. Pokiaľ vás ale neuspokojí výsledok len tak od ruky, pustite sa do toho seriózne s patričným návodom. V knižke Norberta Pautnera nájdete hneď 33 krásnych ručných abecied vrátane proporcií jednotlivých písmen aj inšpirácií, ako a kde ich využiť. Ale pozor, je to návykové.

ruční písmo
Aj zima je v niečom dobrá. Naučíte sa veci, na ktoré nie je inokedy čas.

Čerpajte nápady, inšpiráciu, rekapitulujte, hĺbajte, zima je na to ako robená! Keď prídu prvé lúče jari, budete vo forme a plní nadšenia ♥.

Za celé Bella Rose vám prajem krásne chvíľky s knižkou,

Anna

 

 

Inšpiráciu na ďalšie čítanie alebo tvorenie môžete načerpať tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!