Ste nenapraviteľná romantička a už dlho snívate o tom, že vnesiete romantiku aj do vášho domova? Romantický štýl bývania je stálica, ktorá odoláva trendom aj výrazným zmenám. A nie je sa čomu diviť. Je elegantný aj útulný, nadčasový i jemný. Ak sa nechystáte na úpravy v celom domove, ale napriek tomu sa vám romantický štýl veľmi páči, zariaďte si v jeho duchu kútik v spálni, terasu alebo balkón. Poradíme, ako na to.

Svetlé farby tvoria základ romantického štýlu.

Ako na romantický štýl

V romantickom štýle hrá prím biela farba doplnená o pastelové odtiene, kvetinové motívy, patina, čipky, zdobné doplnky na nábytku, a to všetko doplnené o lesklé a trblietavé doplnky zo skla i kovu. Voľte pastelové odtiene na neutrálnom svetlom základe: biela, béžová, svetlošedá. Ten použite aj na podlahe, stenách a nábytku. Naopak v doplnkoch sa zamerajte na farby, a to najlepšie v pastelových odtieňoch. Škála pastelových odtieňov sa k sebe veľmi hodí, nemusíte sa báť kombinácie napr. pastelovej zelenej a pastelovej fialovej.

Nebojte sa púdrových odtieňov, krásne ich doplnia prírodné košíky.

Romantický nábytok

Pre romantický štýl sa najviac hodí skutočne poctivý nábytok z masívu. Ideálne s patinou. Ak sa vám ceny nového nábytku v romantickom štýle zdajú nad rámec vašej peňaženky, pozrite sa po bazároch. Veľmi ľahko si nábytok prispôsobíte vlastnému štýlu náterom a obrúsením. Ideálny je nábytok, ktorému nechýba ozdobnosť a vyrezávané prvky. Patinu môžete miesto brúsenia aj nanášať polosuchým štetcom, v takom prípade sa dá na svetlý základ použiť patina trebárs v pastelovom odtieni, aby ladila s doplnkami.

Romantika môže byť elegantná a vzdušná.

Ešte viac romantiky

Niečo tomu chýba? V romantickom štýle sa kladie dôraz na textílie, a to predovšetkým tie s čipkou. Ďalej kombinácie nariasených textílií, baldachýnov, jemných plédov a prikrývok. Závesy a kožušiny tiež domov skvele doladia a príjemne zateplia. Z materiálov sa hojne používa krištáľ, mosadz a lesklé kovy. Doma vám nesmie chýbať ani zbierka lampášov, svietnikov a sviečok, pre tú najkúzelnejšiu romantickú atmosféru. Pokiaľ si dobre pozriete fotky z romantických interiérov, nájdete mnoho spoločných menovateľov. Jedným z nich sú kvety – hlavne ruže, pivonky. Ak nemáte záhradku, je vám ľúto rastliny strihať alebo kupovať do vázy, stavte na izbové rastliny. Tým dodá nádych romantiky kvetináč. Také africké fialky sú navyše nežné a potešia vás kvetmi!

Kvetinový kútik je must have každého domova.

Suma sumárum

Romantický štýl nie je len ružová bublina sladká ako žuvačka. Romantický štýl môžete krásne zakomponovať tak, aby sa v ňom pekne žilo i pánskej časti rodiny. Romantika je aj vzdušná a ľahká, pokiaľ k nej pristúpite s rozumným a striedmym prístupom. Vytvorte si svoj domov tak, aby sa v ňom všetci cítili ako doma.

Romantické okamihy praje

Martina a Bella Rose

Objevte romantické doplnky a dekorácie, s ktorými vám bude doma krásne ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!