Dávno už vieme, že pracovné stoly nie sú súčasťou len detských izbičiek. Naopak, spolu so stále častejšou prácou z domu sa v domácnostiach po celom svete objavujú domáce pracovne alebo pracovné kútiky, kde vznikajú skvelé nápady a produktivitou sa to len hemží. Pre to správne pracovné rozpoloženie je však potrebné, aby bol priestor inšpiratívny, uprataný a tiež prispôsobený vašej pracovnej náplni. Ako si taký priestor vykúzliť pomocou papiernictva? To vám ukážeme v dnešnom článku.

Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, ako si svoj pracovný kútik vyšperkovať do posledného detailu a cítiť sa v ňom príjemne, aj keď bude určený predovšetkým pre plnenie povinností.  Svoje tipy si tu naájdete, či už ste milovníci roztomilostí alebo skôr minimalisti. Dajme sa do toho!

domácí pracovna

Hlavná ingrediencia produktivity: Poriadok

Aby ste dali myšlienkam voľný priechod a necítili sa zahltení, urobte si okolo seba poriadok. Jednoduché, napriek tomu však účinné riešenie, ktoré vás zbaví rozptyľovania a vytvorí priestor, v ktorom sa budete môcť dobre sústrediť.

Rovnako ako kancelária, aj domáca pracovňa často trpí syndrómom vŕšiacich sa papierov. Určite poznáte tie štósy dokumentov, které po pár dňoch už len skládáte na seba a nikdy v nich nenájdete, čo práve hľadáte. Na tento problém existuje jednoduché a tiež estetické riešenie: zakladače, šanóny a zložky.

Ak potrebujete zaviesť poriadok vo väčšom množstve dokumentov, siahnite po šanónoch, ktoré budú vyzerať k svetu v každej polici aj kartotéke. Na papiere, ktoré potrebujete mať po ruke, prídu vhod pevnejšie zložky. Tie môžete vziať kedykoľvek na schôdzku, dať ich do kabelky alebo tašky a mať všetko potrebné pri sebe. A pokiaľ vám zostáva miesto na stole, môžete využiť tiež organizér, či už kovový alebo kartónový.

Tieto zakladače si poradia s každými dokumentmi!

stylové pořadače na dokumenty
1. kvetinové zložky 2. drôtený organizér 3. zložka na gumičku 4. ilustrované šanóny 5. zakladač na dokumenty 6. krabica na dokumenty 7. stolný organizér 8. zakladací šanón na dokumenty
domácí pracovna
Elegantné papiernictvo značky Rifle Paper Co. si zamiluje každá domáca pracovňa!

Písacie potreby ako pomocníci aj dekorácie

Ceruzka a pero. Aj v dobe práce na počítačoch sú tito pomocníci potrební a nemali by chýbať v žiadnej domácej pracovni. Navzdory tomu, že sú tak potrební, majú tendenciu sa strácať a povalovať po celom pracovnom stole. Zatočte s neustálym hľadaním písacích potrieb pomocou stojančeka a urobte z nevyhnutnosti štýlovú dekoráciu. Páčil by sa sklenený alebo radšej kovový?

Samotné písacie potreby môžu byť samy o sebe tiež doplnkom. Stačí len vybrať tie správne! Obľúbené sú perá od Tine K, ktoré hladko kĺžu po papieri a na stole urobia nemalú parádu. Radosť sebe aj svojmu stolu urobíte tiež niektorou sadou ceruziek od americkej značky Rifle Paper Co., ktorú milujeme nielen my, ale tiež množstvo papierenských nadšencov.

papírnictví Monograph
Minimalistické doplnky na písací stôl od Monograph si získajú predovšetkým milovíníkov škandinávskeho dizajnu.
designové psací potřeby
Ste tím ceruzka alebo pero? Tieto kúsky vás presvedčia, že rozhodne oboje!

Termíny, deadliny, schôdzky. To chce diár!

Na pracovnom stole rozhodne nesmie chýbať ani diář, váš obľúbený kolega, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť. Nezáleží, či plánujete do diára predtlačeného alebo do vlastného, tvoreného metodou bullet journal, všetky poznámky je najlepšie vypísať na papier a vyčistiť si hlavu. Budete sa lepšie sústrediť na aktuálne úlohy a budete vedieť, že všetko je zapísané v pamäti vášho papierového pomocníka.

Diár s krásnymi doskami, ako majú napríklad kúsky od Busy B nebo Rifle Paper Co., bude tiež perfektným detailom pre vašu domácu pracovňu. Dajte mu čestné miesto, na ktorom bude dobre vidieť, a to nielen, aby v interiéri zažiaril, ale tiež preto, aby ste si naňho vždy spomenuli a mali ho po ruke, keď bude potrebné pridať novú poznámku.

diáře Busy B
Diáre Busy B nie sú len krásne na pohľad, ale predovšetkým dokonale usporiadané vnútri. Nahliadnite!

papírnictví Rifle Paper Co.

Domáca pracovňa v podaní milovníkov papiernictva

Diár a písacie potreby, to je pre niektorých z nás len malý základ. Pokiaľ ste kreatívec profesiou, dušou alebo obomi, určite vás potešia drobnosti, ktorými si môžete skrášliť nielen svoje poznámky. Zadovážte si na stôl samolepky alebo washi pásky a vytvorte si svoje maličké papiernictvo uprostred pracovného zázemia.

Siahnuť môžete napríklad po samolepkách do diára z autorskej kolekcie Bella Rose, ktoré sme vymysleli tak, aby nielen ozdobili váš diár, ale predovšetkým vám pomohli s plánovaním všetkých dôležitých činností. Zladiť s nimi môžete aj naše papierové lepiace pásky, ktoré sa hodia ako do diára, tak napríklad na prichytenie obľúbených fotiek na stenu za počítačom.

samolepky Bella Rose
Samolepky Bella Rose si zamiluje každý diár. Ktorú si nalepíte dnes?
samolepicí pásky Bella Rose
Papierové lepiace pásky sa hodia ako do diára, tak napríklad na lepenie pohľadníc na stenu. A nepotrebujete k nim nožničky!

Nepodceňujte silu malých kancelárskych pomocníkov

Malí, ale šikovní. To sú pomocníci z radov kancelárskych potrieb, ktorí však nemusia vyzerať nudne a jednotvárne. Doprajte svojej domácej pracovni originálny šmrnc s farebnými strúhadlami a zošívačkami Monograph alebo štýlovými vintage nožnicami. Uvidíte, že s nimi bude domáca pracovňa vyzerať viac k svetu než kedykoľvek predtým!

kancelářské pořeby

Nielen papiernictvo robí dojem. Zamerajte sa na doplnky

Okrem elegantného papiernictva si vaša domáca pracovňa zaslúži aj pohladenie v podobe interiérových doplnkov. Predsa len je súčasťou vášho domova, mala by doňho preto dobre zapadnúť. Rozžiarte ju menšou izbovou rastlinkou, obrázkom v rámčeku alebo napríklad prilepenou pohľadnicou pomocou washi pásky. Personalizácia priestoru hrá dôležitú rolu nielen vo firemných kanceláriách, ale tiež u vás doma. A keď vám stena nebude stačiť, môžete si do pracovne zavesiť napríklad menšiu nástenku.

domácí pracovna

Už máte v hlave presnú predstavu, ako by mala vaša pracovňa vyzerať? Dúfame, že sa pre vás stane nielen miestom produktivity, ale tiež príjemného posedenia napriek tomu, že do nej budete deň čo deň zasadať za prácou. Aj v pracovni se totiž môžete cítiť dobre a plní inšpirácie.

Príjemné dekorovanie a šťastnú ruku pri výbere toho najlepšieho papiernictva praje

Michaela & Bella Rose

Dostali ste chuť na dekorovanie pracovne alebo nové papiernictvo? Tieto kúsky by sa vám mohli hodiť!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!