Najkrajšie darčeky sú tie darované z lásky – plné nehy, vrelých citov a nevyslovených slov. Sú to zdanlivo nenápadné drobnosti, ktoré v sebe však ukrývajú veľké poetické posolstvo. Jedným takým výnimočným kúskom sú aj pôvabné sošky Willow Tree z dielne umelkyne Susan Lordi. Čarovní anjelici z umelej živice, ktorí dokážu vniesť svetlo a nádej (nielen) do našich domovov. Poďme si tie láskavé bytôstky predstaviť trochu bližšie – a vydajme sa spoločne na malú exkurziu do voňavého kráľovstva umelkyne Susan Lordi.

Anjelici Willow Tree
Najkrajšie darčeky sú tie, ktoré pohladia na duši

Prvá Willow Tree bytôstka

Písal sa rok 1999, a zatiaľ čo Thomas Anderson objavoval Matrix, českí hokejisti sa radovali z titulu majstra sveta a pulty kníhkupectiev zaplavil zbrusu nový diel Harryho Pottera, ožila v Kansas City prvá Willow Tree bytôstka. Stačilo k tomu trocha umelej živice, štipka lásky a hlavne nezdolná fantázia textilnej výtvarníčky Susan Lordi. Od tej chvíle už uplynulo veľa času, avšak táto jedinečná žena svoj prvotný zápal a nadšenie nestratila, naopak – osobne navrhla a vlastnoručne vymodelovala stovky figúrok, ktoré si získali svojich fanúšikov naprieč celým svetom.

Susanina práca je veľmi intuitívna

Skryté posolstvo

Susanina tvorba je veľmi intuitívna. Pracuje bez nákresov a viesť sa necháva predovšetkým svojou nezdolnou láskou k životu. Možno práve preto sú figúrky Willow Tree tak osobité – láskavé, upokojujúce, priateľské a inšpirujúce. Len si tak ticho stoja a bez slov vyjadrujú všetko, čo treba. Drobné natočenie tela, mierny sklon hlavy a ďalšie jemné gestá postačia k tomu, aby znázornili náklonnosť, nehu, lásku, odvahu i nádej, ktoré v živote toľko potrebujeme. Hoci nesie každá soška svoje jedinečné poslanie, samotný výklad ostáva pre každého z nás otvorený. „Snažím sa ponechať interpretáciu posolstva Willow Tree otvorenú. Verím, že práve preto je vždy jeho význam rýdzo osobný ako pre darcu, tak i obdarovaného. „

Sošky Willow Tree
Najkrajšie príbehy sú tie rodinné

Precízna práca

Zo Susaniných originálov vznikajú v manufaktúre odliatky z umelej živice, ktorá verne napodobňuje drevo. Každá soška je potom ručne domaľovaná a dozdobená. Willow Tree figúrky sú do detailov prepracované – anjelikovia majú na šatách jemné vzory z tepaného kovu alebo plátkového zlata, a vďaka precíznym technikám leptania a dobrusovania sú sošky dokonalé naozaj z každého uhla.

Sošky Willow Tree sú do detailov prepracované

Rodinná láska, súznenie a pospolitosť

Sošky Willow Tree zahrejú pri srdci nielen všetky dámy, ale potešia aj pánov. „S ním je to najlepšie.“, Tak znie posolstvo pôvabnej sošky Môj otec vyjadrujúcej vzťah medzi oteckom a jeho malým synom, ku ktorej sa viaže Susanina nostalgická spomienka: „Keď bol môj syn malý, spomínam si, ako sa so svojím otcom váľali na podlahe , hrali na slepú babu, v záhrade šplhali po stromoch, skákali po kameňoch a na ničom inom nezáležalo, len na tom, že boli spolu a smiali sa. O niekoľko rokov neskôr som si uvedomila, že všetky tieto lotroviny boli pre otca a syna spoločnou cestou, ktorá ich spájala a vytvorila pre nich silný základ dôvery a lásky po celý život.“

Láska je všade okolo nás

Rodinná láska, súznenie a pospolitosť – to sú hlavné témy Susaninej tvorby. Medzi desiatkami nežných sošiek Willow Tree ale nechýba ani Dôvera, Hojnosť, Modlitba, Štedrosť, Spomienka, Ochrankyňa, alebo Požehnanie. Ku každej soške je navyše v krabičke vložená kartička s citátom, podtrhujúcim jej hlavné posolstvo, na ktorú je možné pripísať venovanie.

Zo sošiek Willow Tree vyžaruje až nadpozemský pokoj

Láska k prírode, životu i nám ľuďom

S menom Susan Lordi nie sú spojení len anjeli Willow Tree. Pôsobivá práca absolventky odboru Textilného dizajnu na Kansaskej univerzite je súčasťou mnohých odborných publikácií a výstav po celom svete. V súčasnej dobe síce žije a tvorí vo svojom ateliéri v Kansas City, ale duchom je stále v prírode, z ktorej čerpá nielen inšpiráciu, ale hlavne životnú silu. Zo všetkého najradšej pozoruje divoký život prérie.

Príroda je pre Susan nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie

Figúrky Willow Tree majú čarovnú moc pritiahnuť do nášho života viac lásky, pokoja a porozumenia. Či už darujete anjelika alebo niektorú z nežných figúrok, môžete si byť istí, že obdarovaného zahreje pri srdci.

Krásne chvíľky bez slov praje

Vendula & Bella Rose

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!