Nudné červenobiele zošity so zažltnutým papierom už dnes nikoho neohromia a počítanie ošemetných matematických príkladov im na zábave tiež nepridá. Ozdobte si zošity podľa seba a buďte originál! Určite to tiež poznáte, prvý týždeň v školských laviciach je vždy vzrušujúci, nech sú vaše deti žiačikmi základnej školy alebo ste aj vy sami študentmi. Začiatok septembra sa nesie v znamení zdobenia školských pomôcok a úhľadne upravených prvých stránok. Vo väčšine prípadov však tento zápal s príchodom októbra opadne a všetko sa vráti do starej, nudnej školskej rutiny a vám nezostáva nič iné, než sa opäť tešiť na prázdniny.

S kreatívnym zošitom vaše snaženie o krasopísmo nezostane len pri prvej stránke, o to sa nebojte! Šikovné mamičky, oteckovia aj školáci, prebuďte v sebe kreativitu a tvorivého ducha a oblečte zošity do nového kabáta. Urobte si školský rok zábavnejší! K výrobe hravých prebalov na zošity nepotrebujete veľa.

Haló, haló, škola volá! Vyrobte si originálny zošit, ktorý vám bude každý spolužiak závidieť! Zdroj: www.pinterest.com

Čo budete na DIY zošity potrebovať?

Fantázii sa medze nekladú, môžete použiť baliaci papier, dizajnové časopisy alebo si vystačíte trebárs s pastelkami či vodovkami. V Bella Rose sme sa však rozhodli pre úplne iný formát. Pre DIY zošitky sme si zvolili dizajnové dekoračné washi pásky. Akonáhle si zadovážite prvú farebnú vzorovanú krásku, len ťažko odoláte ďalším! Užite si zábavu s washi páskou a prebuďte v sebe nekonečnú kreativitu. Pripravení na samotnú výrobu? Potrebovať budete:

  • washi pásku –  u nás na e-shope Bella Rose ich nájdete nepreberné množstvo, každý si vyberie!
  • zošit, ktorý chcete ozdobiť – aj obyčajný zošit si zaslúži kráľovský obal!
  • nožnice – washi páska je vyrobená z papiera – dá sa teda ľahko pretrhnúť v ruke a ľahko sa nalepuje aj odlepuje, bez toho aby poškodila podkladový povrch, ale aj tak :). Nožnice budú určite skvelým pomocníkom a môžu sa hodiť
Máte už svoju washi pásku vybranú? Zdroj: www.pinterest.com 

Kde začať? 

Vôbec si s ničím nelámte hlavu a vrhnite sa rovno na to! Washi pásky môžete kombinovať podľa chuti. Zvoliť môžete nejakú menej výraznú do pozadia a druhou s krásnym vzorom ozdobte okraje zošita. A keď už budete pri tom, ozdobiť si môžete washi páskami aj ceruzky, diár alebo obal na mobil!

Ak si netrúfate na nič zložité nevadí! Aj jedna washi páska vie vyčariť poriadne divy! Zdroj: www.pinterest.com

Praktické tipy, ako si vyzdobiť zošit aj vo vnútri

Ak ste s obalom už spokojní, vrhnite sa na výzdobu aj vnútri zošita. Máme pre vás pár malých tipov, ako na to. Vystačíte si so zvyšnými washi páskami, farebnou stužkou, lepidlom, nožnicami. Ešte pár papierových lepítok a svoriek, tie vám budú slúžiť aj do zásoby na nový školský rok.

1. Washi pásky 2. Ceruzky 3. Veselé lepiace papieriky 4. Nožničky 5. Zošit 6. Washi pásky 7. Lepiace papieriky s králikom 8. Pravítko

Vnútornú plochu zošita už dávno nepotrebujete na spísanie nového rozvrhu do školy. Vašou prioritou sú poznámky či písané „to do“ na papieriky, ktoré lepíte všade možne? Alebo len potrebujete nekonečné množstvo svoriek na dokumenty, ktoré nemáte vždy po ruke? Najdôležitejšie je, aby ste si určili, čo je pre vás priorita. Potom už to bude hračka! My v Bella Rose sme zistili, že je potreba zo všetkého trochu, preto sme vám spísali jednoduchý návod, ako si vytvoriť praktickú a pritom štýlovú vnútornú stranu zošita tak, aby vyhovovala úplne všetkým!

  1. Tiež to máte tak, že čo si nenapíšete, ako by nebolo? A úlohy, ktoré si nikam nepoznačíte, sa vám skôr či neskôr vyparia z hlavy a potom nezostáva nič iné, než doháňať resty na poslednú chvíľu? Najlepším riešením sú lepítka! Lepiace papieriky všetci iste poznáte, hlavne tie fosforové farebné. A pocit, kedy sa vám do tašky nevlezie už nič ďalšie než desiata, ten poznáte iste tiež. Nemyslíte, že by to chcelo zmenu? Vymeňte dávno opozerané nudné fosforky za sadu štýlových a veselých lepiacich pásikov od dánskej značky Rice. Vyberte si tie, ktoré vás očarili najviac, potom stačí posledný papierik potrieť lepidlom a nalepiť na vnútornú pevnú stranu zošita. Miesto na poznámky budete mať od teraz vždy po ruke!
  2. Vedľa farebných lepiacich papierikov si vyhraďte miesto na vešiačik pre svorky. Vezmite si tenkú, asi tak 1 cm širokú stužku, odstrihnite si 10 cm a okraje potrite sekundovým lepidlom, ktoré prilepíte vedľa lepiacich pásikov na pevnú stranu zošita. Vznikne vám takýto vešiačik pre svorky. Teraz už postačí, keď tam pár svoriek pripevníte.
  3. Dodajte zošitu šmrnc, stačí keď zvyšné voľné plochy stránky oblepíte ešte odzdobnou washi páskou.
  4. Využiť voľné miesto môžete akokoľvek, určite doma nájdete nejeden reklamný vreckový kalendár, aj ten môžete do zošítka nalepiť a odškrtávať si deň za dňom, koľko ich ešte do prázdnin zostáva.
  5. Vytvorte si kapsičku z papiera na pravítko alebo odkazy od spolužiakov. Ak si prácu chcete uľahčiť ešte viac, postačí vám farebná obálka, ktorú do zošita z jednej strany prilepíte a kapsička je na svete!
Uvidíte, že s vyzdobeným zošitom pôjde vaše učenie hneď lepšie! Zdroj: www.pinterest.com

A sme na konci, teraz už môžeme zošit šupnúť rovno do aktovky! Máte aj vy tip, ako si vyrobiť praktický, ale pritom štýlový zošit do školy či práce? Radi sa necháme inšpirovať.

Úspešný štart do nového školského roku

Petra & Bella Rose

 

Papiernictva a washi pások nie je nikdy dosť! Urobte si na začiatok školského roka radosť ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!