Vianočnej inšpirácie nie je nikdy dosť, preto vám dnes prinášame rozhovor s milou Martinou, ktorú môžete poznať ako Zalito betonem. Ako sa teší na Vianoce, čím si uľahčuje prípravy a aké najobľúbenejšie rozprávky nesmie vynechať? Čítajte ďalej.

vánoční dekorace

Ako sa tešíš na Vianoce?

Na Vianoce sa už od konca leta pravidelne teším. Zbieram inšpiráciu na výzdobu a premýšľam, čím obdarovať rodinu a priateľov. Mám rada atmosféru Vianoc, kedy je v jednom balíčku tešenie sa, vôňa a chuť cukroviniek, vyzdobený dom a tiež rezne a zemiakový šalát.

Je niečo, na čo sa pri vianočných prípravách netešíš a robíš len zo zvyku?

Upratovanie? 😀 Snažím sa nestresovať, Vianoce by mali byť o niečom inom než o umytých oknách a preskladaných policiach, no nie?

dekorace

Uľahčíš si tohto roku trošku prípravy na Vianoce alebo máš rada ten klasický zhon?

Snažím sa ich uľahčiť, čo to ide. Až s prípravou vlastných Vianoc môžeme vzdať hold našim mamičkám, ktoré pre nás chystali Vianoce. Až keď spoznáme, koľko práce za nimi stojí, oceníme tie naše z detských rokov. Určite sa nesnažím niekoho ohromiť, cukrovinky pečiem len také, ktoré máme radi, takže linecké, rožteky, orechy a rumové gule. Nemusíme mať na stole 20 druhov, ktoré nakoniec skončia v mrazničke alebo koši. A možno okná umyjem až v januári 🙂

Bez čoho si nedokážeš predstaviť vianočné hygge u teba doma?

Svetielka. Rada po dome rozsvecujem svetelné reťaze, hviezdy, a dekorácie. Má to naraz tú správnu atmosféru a bez nich si Vianoce predstaviť neviem.

vánoční hvězda

Kedy sa u vás doma zdobí stromček a kedy sa naopak upratuje?

Stromček už máme. Chcem si ho užívať, čo to ide, pocitovo pre mňa totiž Vianoce končí 24. decembra večer. Potom by som ho pokojne odstrojila, ale moja drahá polovička si ho praje mať aspoň do Silvestra. Takže 1. januára nie je po stromčeku ani vidu.

Ktoré tri rozprávky máš počas Vianoc zo všetkého najradšej?

Takže u nás je to jednoznačne Sám doma, Klaus a Polárny expres.

Máš nejakú obľúbenú vianočnú dekoráciu?

Adventný svietnik. Mám z Bella Rose parádny kovový svietnik, ktorý skvele vytvorí základ adventného svietnika. Každý rok ho obmieňam, nikdy nie je rovnaký. Mám rada skôr prírodný štýl, preto som tohto roku zvolila betónovú tácku, na ňu dala kovový svietnik, a to všetko ozdobila machom, svetielkami a drevenými hríbikmi.

adventní svícen zalito betonem

Ako hodláte stráviť Štedrý deň?

Asi u nás prebehne také malé, bežné upratovanie, nachystám stôl na večeru, a potom sa už budeme len pozerať na rozprávky. V podvečer pôjdeme na pútnické miesto (Svätú Horu), ktorá má úžasnú vianočnú atmosféru. Po príjazde sa načančáme, spoločne povečeriame a hurá ku stromčeku.

Prajem vašim čitateľom aj celému tímu BR krásne a pokojné sviatky.
Martina

martina kopecka zalito betonem

 

Dotvorte si vianočnú atmosféru týmito kúskami ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!