Patríte k vianočným nedočkavcom, ktorí s prvou, ak keď ešte trochu ostýchavou, vločkou za oknami zháňajú vianočné dekorácie? Jesenný playlist prepnú na vianočné koledy a začnú laškovať s myšlienkou na pečenie vianočných cukroviniek? Alebo skôr nechávate vianočnej atmosfére voľný priebeh alá – keď príde, tak príde? Svietiace hviezdy v oknách, plápolajúce plamienky sviečok na každom pracovnom stole a vianočný repertoár od našej hlavnej DJ E. prezrádza, že my v Bella Rose už od decembra (dobre, tak polovice novembra) ideme na vianočnej vlne.

A niečo nám hovorí, že presne teraz je ten správny čas pre pár kg vianočnej inšpirácie. Ak máte naviac slabosť pre škandinávsky štýl, potom je tento článok písaný práve pre vás. Vyberte si, naše milé nákupkyne zostavili zoznam, v ktorom nenájdete nič iné než dychberúce vianočné trendy pre rok 2021. Nemá cenu to akokoľvek obkecávať, len si to ešte skontrolujeme. Čaj s medom a citrónom vo vašom obľúbenom hrnčeku, máte? A nejakú sladkosť na tanieriku? Dobre, tak môžeme.

V jednoduchosti je krása

Priznáme sa, že pod toto tvrdenie sme sa, až na pár výnimiek, podpísali. Aj severania veľmi dobre vedia, že –  držať sa skrátka v zdobení svojho domova, urobí ďaleko viac ako urozprávané, rôznofarebné dekorácie všetkých tvarov, a kto vie čoho ešte. Darčeky zabalené v prírodnom papieri, omotané špagátikom a dozdobené vetvičkami. Pod stromčekom posadenom v štýlovom prírodnom koši sa budú krásne vynímať.balení vánočních dárků

Šťastné a farebné!

Pretože vieme, že prírodný papier, jemné svetielka a sem-tam nejaká tá ozdôbka –  nie sú každému interiéru po chuti, prichádzame s jednou farebne hravou vzpruhou. Stojí za ňou dánska značka Bloomingville. V jej ponuke nájdete vedľa výrečných ozdôb aj ospevovaný motív Luskáčika (Nutcracker), ktorého si zamilujú ako malí, tak veľkí. Objavte jedinečné čaro osobitých vianočných ozdôb, ktoré si aj napriek svojej priebojnosti neskáču do reči – ba naopak, idú pekne ruku v ruke.Bloomingville

Zemité Vianoce

Ak holdujete zemitým odtieňom, ktoré do svojej party radia napríklad svetlohnedú, béžovú, krémovú či offwhite farbu, potom môžete hlasito zajasať. S týmito farbami nešliapenete vedľa ani počas Vianoc! Sú nadčasovéľahko kombinovateľné. A tak milerady, keď zatúžite po farebnom rozptýlení, príjmu aj urozprávanejšie farbičky do svojej party.vanocni dekorace v zemitých barvích

Zlatá vie, kedy zažiariť!

Kedy inokedy než práve počas Vianoc. Zlatá farba v interiéri dokonale podčiarkne významnosť vianočného obdobia a okrem iného zamotá hlavu vášmu interiéru. Nemusí byť nutne sprevádzaná ďalšími farbami. Elegantne doplní váš minimalistický interiér. Po boku smrekových vetvičiek a prírodných materiálov v surovej podobe jej to skrátka pristane. A kam so zlatou? Začleňte ju na adventný svietnik, ozdobte smrekové vetvičky vo váze. V decentnom množstve urobí parádu, nech je – kde je.

zlaté dekorace

V hlavnej role porcelán

A nie len tak hocijaký, tento si vás získa svojimi vianočnými motívmi. Tušíte, o akej značke hovoríme? Bingo! Je to legendárny KÄHLER. Postará sa o to, aby vaša štedrovečerná večera nabrala na ešte väčšej výnimočnosti. Jedálenský set, božské svietniky, ale aj vianočné ozdoby s jemným motívom, ktorými sa vetvičky vianočného stromčeka budú chváliť široko-ďaleko. Jemný vianočný motív, premietajúci sa na každom jednom vianočnom kúsku, pôsobí pospolu uceleným dojmom. Stačí doplniť červenou alebo tmavozelenou a dokonalosť je na svete! Vznešenosť, precíznosť a čistá krása – to sú charakteristické rysy tejto značky.

Kahler porcelánová mísa
Pre výnimočné chvíle s vašimi najbližšími. ♥

vánoční dekorace Kahler

Škandinávske kúzlo

Severské zeme to majú jednoducho v malíčku. Pri listovaní inšpiratívnymi fotkami na Pintereste len horko-ťažko narazíte na interiér, ktorému by niečo chýbalo. Dýchne na vás hrejivé útulno, ktoré je rovnomerne rozmiestnené po celej izbe. Máte chuť schúliť sa ku krbu a hltať tú dokonalú atmosféru, ktorú už chcete cítiť a prežívať – minimálne do konca života. Nemusíte sa nutne sťahovať do Kodane, aby ste sa plnohodnotne obklopili týmto príjemnom. Stačí pár fígľov a severské kúzlo učaruje aj vášmu domovu. Čo je k tomu potrebné?

skandinávský styl

Vianočné ozdoby bez akýchkoľvek zábran

S neutíchajúcim zápalom pre dizajn – to je vianočná ponuka dánskej značky Ferm LIVING. Obohaťte interiér o mnohokrát excentrické kúsky, z ktorých sála sebavedomie a hrdosť. Postavte netradičné sviece do svietnika, dozdobte pár smrekovými vetvičkami. Na stromček zaveste textilné ozdoby, ktoré vás pri bližšom pohľade uchvátia precíznym vyšívanímzmyslom pre humor a nezabudnite doplniť prestretú štedrovečernú tabuľu slamenými ozdôbkami. Napríklad týmito.

Vánoční dekorace ferm LIVING

Formálnosť stranou

Ak vás precízne kreslené vianočné ozdoby až tak nelákajú, siahnite radšej po neformálnejších kúskoch. Tieto od dánskej značky House Doctor sa nám javia ako to pravé orechové. Okrem iného tu narazíte aj na zlatémosadzné závesné ozdoby. Uvoľnený štýl v zastretých farbách – to sú poznávacie prvky, podľa ktorých ich bezpečne nájdete.

Pohoda, kľud a Tinekhome

Bláznivé farby vás v ponuke tejto dánskej značky neprivítajú. Za to sofistikované kombinácie zemitých tónov, striedme svetelné dekorácie a škandinávsky bohémske ozdoby, ktoré neprehlušia krásu vianočného stromčeka. Čo viac povedať? S Tinekhome budú vaše Vianoce pokojné a dokonale zladené. Vyskúšajte.

vánoční inspirace Tinekhome

Nevšedné všednosti

Za oknami sa začína zmrákať a vy ste sa práve vrátili z predštedrovečernej prechádzky. Zapáľte v krbe, vyberte gramofónovú platňu s vianočnými koledami a užite si tento vzácny moment s vašimi najbližšími. Spoločné rozmŕzanie vo vyhriatom domove, sušenie premočených snehulí a rukavíc pri krbe, tlmené svetlo od sviečok v každom rohu a hrejivé objatie útulného domova, ktoré vám pripomína, že ten najkrajší darček už rozbalený máte. Podčiarknite tento slávnostný deň niečím špeciálnym. Vianočné dekorácie dánskej značky Artilleriet sú plné čarokrásna. Okrem klasických ozdôb vás prekvapia vskutku netradičnými kúskami, ktoré nezostanú len tak bez povšimnutia.

vánoční interiér Artilleriet
Štedrovečerná prestretá tabuľa v nostalgickom pojatí.

vánoční atmosféra s Artilleriet

Aby boli tohtoročné Vianoce presne podľa vašich predstáv!

To vám zo ♥ praje Anna & Bella Rose.

Vianočné poklady, ktoré vezmú interiér za srdce.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!