Ešte nedávno sme si užívali letnú dovolenku a už je za nami polovica jesene. Čo to znamená? Že Vianoce pomaly klopú na dvere! Nie, nechceme vás strašiť, že by ste už mali mať nakúpené všetky darčeky… Aj keď – aj takí medzi nami sú. My v Bella Rose Vianoce priam milujeme, takže u nás na eshope už nájdete vianočné dekorácie od vašich obľúbených značiek a množstvo vianočných noviniek k tomu. Rozhodli sme sa teda, že vás vezmeme na takú predvianočnú jazdu po tohtoročných trendoch a vianočných tipoch.

Advent už klope na dvere

To najkrajšie na Vianociach je čakanie na ich príchod, súhlasíte? Preto už počas adventu zdobíme svoje domovy vianočnými dekoráciami. Základom všetkého je samozrejme adventný svietnik. Ak máte čas a chuť, tak sa pustite do výroby vlastného. Ak už teraz viete, že budete v časovej tiesni, siahnite napríklad po nadčasovom svietniku od Storefactory. Na dotvorenie vám budú stačiť len 4 úzke sviečky a podľa potreby ho môžete doplniť niekoľkými vetvičkami. Hotovo raz-dva!

adventný svietnik

Ďalším must-have je samozrejme adventný kalendár. Že ho majú vaše deti, to je celkom bežné, ale nie je načase si zadovážiť vlastný? V ponuke dánskej ikony Kähler nájdete typickú severskú záležitosť, tzv. kalenderlys – nádherne a zároveň decentne zdobenú adventnú sviečku! Každý adventný deň ju môžete zapáliť a pozorovať, ako sa nenápadne blíži Štedrý deň. Všetci milovníci sviečok už teraz jasajú, patríte medzi nich?

adventná sviečka

Jedným z našich horúcich tohtoročných tipov sú drevené adventné kalendáre od Ib Laursen. Nájdete ich u nás v dvoch variantoch: „kráčajúci perníček“ a „kráčajúci Mikuláš“. Perníček aj Mikuláš totiž „kráčajú“ po malých strieškach a každým dňom sú čoraz bližšie k vytúženému Štedrému dňu. Ak máte doma deti, kalendár budú určite milovať. Možno dokonca neodoláte ani vy a niektoré dni posuniete postavičku namiesto detí aj vy.

adventný kalendár od Ib Laursen

Vianočné dekorácie s nádychom nostalgie

Milujete vianočné dekorácie, ktoré na vás dýchnu „starými časmi“? Určite si nenechajte ujsť kúsky z dielne švédskej značky Strömshaga alebo roztomilé svietniky v tvare prasiatok od Maileg. Tie u nás nájdte dokonca vo viacerých farbách a veľkostiach.

romantické vianočné dekorácie

Kúzelný rotujúci svietnik

Spomínate si na Vianoce, keď ste ešte boli malí? Možno práve vaši starí rodičia mali doma starožitný svietniček s anjelikmi, ktorí sa otáčali, keď sa zapálili sviečky. Niekedy bývali doplnené aj korálky a pliešky, takže jemne cinkali, preto sa im hovorilo anjelské zvonenie. Už viete, o čom je reč? Švédska značka Pluto Design znovu prichádza so štýlovými rotujúcimi svietnikmi. Stačí zapáliť čajovú sviečku a prúd teplého vzduchu roztancuje vločky, hviezdičky alebo anjelikov, ktorí svietnik zdobia. Vo večernom prítmí sa tak na stenách roztancuje kúzelná tieňohra. Asi netreba dodávať, že tieto kolotoče milujú deti aj dospelí. Dokonalá atmosféra decembrového večera je tu!

rotujúci svietnik

Kovové ozdoby od Maileg

Do roztomilých ozdôb od dánskej značky Maileg sme sa zamilovali na prvý pohľad. A množstvo našich zákazníkov to má úplne rovnako! Sú jednoducho kúzelné a budú nádherným detailom na každom stromčeku či ozdobenej vetvičke. Niektoré z nich sú zabalené v darčekových krabičkách, takže nimi pokojne aj môžete vykúzliť úsmev na tvári každému milovníkovi Vianoc.

vianočé dekorácie Maileg

Vianočný škriatkovia

Tradícia vianočných škriatkov je v Škandinávii mimoriadne obľúbená a bližšie vás s ňou zoznámime v tomto článku. Aj tento rok u nás nájdete obľúbených škriatkov Pixy z dielne značky Maileg. Rovnako k nim môžete pribaliť aj rozotmilé dvierka pre vianočných škriatkov a užiť si tak počas adventu kopu zábavy! Škriatkovia Nisse totiž majú vo zvyku páchať v noci drobné neplechy a krátiť si nimi čakanie na Štedrý deň.

vianočný škriatkovia Nisse

škriatkovia Maileg
Vianočných škriatkov u seba môžete pokojne privítať aj vo väčších veľkostiach! Omrknite ponuku dánskej značky Maileg a vyberte si toho svojho.

Svietniky v tvare domčekov

Novinka v podobe svietnikov v tvare perníkových chalúpok bude presne tým kúskom, ktorý dotvorí rozprávkovú atmosféru adventu a Vianoc. Magické mihotavé svetlo z drobným okienok vytvorí jedinečné útulno na okennom paramete alebo aj na poličke.

svietniky v tvare domčeka

Vianočné osvetlenie pre dokonalú atmosféru

A čo ešte vašej vianočnej atmosfére nesmie chýbať? Svetielka predsa! Vianočné osvetlenie každý rok rozžiari snáď každú domácnosť. Určite budete súhlasiť, že jeden z najkrajších momentov je prechádzka po ulici, v ktorej skoro každý domček zdobia originálne svetelné dekorácie. Na nami milovanom Severe sú to najčastejšie hviezdy. Ikonické sú tie od Star Trading – veľké hviezdy zavesené v oknách alebo samostatne stojace na parapete.

vianočné osvetlenie

Ikonický servis so smrekovcovou vetvičkou

A nesmieme zabudnúť ani na slávnostné stolovanie. Spoločne s adventom prichádza čas na nazdobenie tabule a nemusíte čakať až na Štedrý deň alebo Prvý sviatok vianočný. Pozvite priateľov na predvianočný večierok a pripravte si pre nich pravú dánsku hygge večeru servírovanú v porceláne z kolekcie Hammershøi Christmas od obľúbenej značky Kähler. Decentné vrúbkovanie odkazuje na spojitosť s „nevianočnými“ kúskami ikonickej kolekcie Hammershøi. Dajú sa preto skvele kombinovať.

vianočné stolovanie Prajeme vám, aby ste si tohtoročné Vianoce užili v pokoji, bez zhonu a ideálne doma po boku vašich blízkych. To je totiž tá najkrajšia atmosféra.

Aké ďalšie vianočné dekorácie by sa vám mohli páčiť? Inšpirujte sa ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!