V prvom diele, sme vám predstavili niekoľko blogeriek, ktoré sme tak trošku vyspovedali vo vianočnom duchu. A pretože Vianoce milujeme z celého roka úplne najviac, rozhodli sme sa od nich zistiť ešte máličko viac. Pokiaľ vás zaujíma, ako tieto blogerky trávia Štedrý deň a kedy začínajú s prípravou vianočnej výzdoby, potom sa môžete pustiť do čítania.

Vianoce podľa Veru Harnol

Veru Harnol

Kedy začínate s vianočnou výzdobou a aká sa Vám páči?

Výzdoba u nás bude s prvou adventnou nedeľou, to sa musí. Milujem svetielka, sviečky, kľudne aj trochu toho vianočného gýča znesiem. Pred x rokmi bola výzdoba minimalistická, ale s príchodom detí je farebnejšia a veselšia. Určite budem mať na nových dverách v novom dome veniec, tohto roku by som si ho chcela vyrobiť s mojou milou susedkou, uvaríme si k tomu varené víno, kľudne navodíme vianočnú atmosféru pomocou kolied, atď. A pečieme cukrovinky, najradšej máme perníčky a linecké, tá vôňa, no už nech to je.

vánoční hvězdy

Kupujete darčeky s predstihom alebo na poslednú chvíľu?

No tak to je otázka, väčšinou na poslednú chvíľu. Ale keď si zaistím stráženie detí, a keď to okolnosti dovolia, nakúpim všetko naraz v obchodnom dome. Veľmi nenakupujem online, maximálne poukážky. Veď idem do obchodu pre konkrétne darčeky, nehľadám medzi regálmi a snažím sa nenakupovať hlúposti. K Vianociam patria davy ľudí a mne to vôbec nevadí. Som v eufórii a milujem to! Avšak chce to ďalší pol deň na balenie darčekov a na dobré uschovanie.

vánoční dárky Veru Harnol Vánoce u Veru Harnol

Na čo sa cez Vianoce najviac tešíte?

Tohto roku na prvé Vianoce v našom novom domčeku. Na rozžiarené oči sedemročného Lukáška, ktorý uvidí darčeky pod stromčekom. On je po mne, Vianoce strašne prežíva. Už minulého roku rozdával darčeky, keďže vedel čítať mená, tohto roku to bude rovnaké. Dvojčatá si určite tiež rady roztrhajú svoje darčeky. Určite sa teším aj na čas s rodinou na Morave…

Verču nájdete tiež na blogu: veruharnol.cz

Vianoce podľa Veroniky Kletenskej alias My White Obsesssion

Vánoce podle Veroniky Kletenské

Kedy začínate s vianočnou výzdobou a aká sa Vám páči?

Decentne už v novembri, a to ,,decentne“ chápte ako sviečky, svetielka a vianočné vône. Naplno potom prvú adventnú nedeľu. Kým sa nám narodila dcéra, výzdoba u nás bola hodne minimalistická, ako farebne, tak množstvom dekorácií. Poslednou dobou ma ale čím ďalej viac tiahne až gýčovitá výzdoba, ktorú vidíme v amerických vianočných filmoch 🙂 Takže je u nás veľké množstvo svetielok, girlánd, trblietok. Na stromček si zas namiesto elegantnej dizajnovej gule radšej zavesíme luskáčika, veľkú rolničku, medvedíka alebo baletku 🙂 V dcérinej izbičke potom zdobíme ešte o niečo viac. V podstate, čo sa dá 🙂 Vyrábame mini vence na domček pre bábiky, zdobíme dvere pre víly a elfov,  Miffy dostane santovskú čiapku, nesmú chýbať vianočné obliečky, fotky z minulých Vianoc do vianočných rámčekov a tak ďalej. Snažím sa, aby sa Leontýnka cítila ako v rozprávke (resp. skôr ako na Severnom póle :D)
Veronika Kletenská vánoce

Kupujete darčeky s predstihom alebo na poslednú chvíľu?

Začínam nakupovať už v septembri, ale aj tak zháňam vždy niečo aj 23.

Na čo sa cez Vianoce najviac tešíte?

Na kúzelnú atmosféru a radosťou žiariace očičká našej Leontýnky 🙂
Na fotky z Verčinho krásneho štýlového domu sa môžete pozrieť tu: mywhiteobsession.cz

Vianoce podľa Páji alias B e t t y & Co.

Vánoce podle blogerky Pája Betty

Kedy začínate s vianočnou výzdobou a aká sa Vám páči?

Len vďaka vašim vianočným výzvam som robila posledné dva roky výzdobu v predstihu a dúfam, že to zvládnem aj tohto roku. Začína to prvým adventom, kedy sa snažím mať adventní veniec a od toho sa to potom odvíja. Mám rada Vianoce plné svetiel, sviečok, eukalyptu a zelených vencov.

vánoční věnce Paja Betty

Kupujete darčeky s predstihom alebo na poslednú chvíľu?

Ja som žena poslednej chvíle. Manžel je môj úplný opak, a tak to u nás niekedy iskrí, ale na Vianoce sú predsa iskry potrebné. Priznám sa, že by som sa už chcela naučiť plánovať a mať darčeky kúpené v predstihu, ale stále mi to nejde. Minulého roku ma vytrestal darček pre manžela, ktorý som takmer nezohnala, a čo myslíte? Poučila som sa? Ešte žiadny darček nemám :D.

Na čo sa cez Vianoce najviac tešíte?

Všeobecne na taký kľud. Áno, niekedy je na Štedrý deň stres, ale poväčšine cítim kľud a dobrú náladu. Inak sa teším na to, ako budú chlapci trhať papiere a hľadať, čo je vnútri, ako im budú iskriť oči. Na tú ich radosť a nespútanosť. Na všetky ich emócie. Starší syn už teraz rozpráva o Vianociach a počíta dni. Teším sa, ako sa spolu schovávame v izbičke a budeme vyzerať Ježiška. Teším sa aj na to, ako ich pri stolu budeme s manželom hnevať. On totiž naschvál je hrozne pomaly, aby to celé pozdržal.

Čriepky zo života Pája zdieľa na svojom blogu Betty & Co.

Vianoce podľa Marti alias Decór Blanc

Martina Decor Blanc

Kedy začínate s vianočnou výzdobou a aká sa Vám páči?

Vďaka článku pre Bella Rose máme ozdobenú spálňu už od novembra a môžem vám povedať, že to nie je vôbec zlé. Mám všade rôzne svetelné reťaze, najčastejšie tie minimalistické vo forme kvapiek, ktoré na smrekovej vetve, v lampáši alebo tráme urobia veľkú parádu. Okná sú dušou domu, zdobím ich svetelnou reťazou a na parapet príde betlehem a vetvy do vázy ozdobené guľami s antik patinou. Páči sa mi prírodná výzdoba spolu so sklom a svetielkami. Ako to svieti, budí to až romantickú atmosféru, a to mám na Vianociach veľmi rada.

Kupujete darčeky s predstihom alebo na poslednú chvíľu?

Mám rada kľud, hlavne pred Vianocami, takže ja nakupujem s predstihom. Darčeky začínam vyberať už v septembri, robím si zoznamy, ktoré potom postupne vyškrtávam a mením. Nevýhoda skoršieho nakupovania je, že sa nám koľkokrát nejeden darček zatúlal. Schovávam ich totiž rôzne po dome, a potom na nich s istotou zabúdam.

Na čo sa cez Vianoce najviac tešíte?

Ujedanie cukroviniek pred Štedrým dňom. Spoločné sledovanie rozprávok našej mladosti. Rozžiarené detské oči, prekvapenie a radosť. Výzdoba celého domu, ktorý v šedých a tmavých dňoch svieti a vonia škoricou, vanilkovým cukrom a badiánom.

Zaujíma vás čarovné bývanie a kreatívne tvorenie Marti? Tak hurá na blog decorblanc.blogspot.cz

Dúfame, že sme vás poriadne naladili na vianočnú atmosféru, a že si ju aj vy vytvoríte podľa svojich predstáv.

Tie najkrajšie Vianoce praje

MichaelaBella Rose

 

Pri výzdobe by sa vám mohli hodiť tieto maličkosti ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!