Ak niečo dokáže prilákať jar ešte viac než vykukujúce slniečko, je to rozhodne jarná výzdoba. Využite prvú príležitosť k oživeniu interiéru po dlhej zime a pozrite sa s nami, aké veľkonočné dekorácie si tohto roku pripravili jedny z našich najobľúbenejších značiek.

A pretože vieme, že každý interiér je odlišný, a že každý potrebuje niečo máličko iné, vybrali sme pre vás dekorácie tak, aby ste si v nich ľahšie našli to svoje. Máte radšej škandinávske veľkonočné ozdoby alebo ste skôr romantická duša? Alebo tohto roku skúsite svoje obľúbené štýly prepojiť? Výsledok necháme na vás, do výberu vás však radi zasvätíme.

velikonoční stolování
Prestretý stôl v minimalistickom štýle rozžiari váza s veľkonočnými dekoráciami a vetvičkami.

Jemné veľkonočné dekorácie v škandinávskom štýle

Rovnako ako pre celoročné dekorácie, aj pre tie veľkonočné je v prípade škandinávskeho štýlu typická jednoduchosť a dôraz na kvalitné materiály. Napriek tomu, že ste v prípade farieb možno opatrní, u jarných dekorácií sa ich báť nemusíte. Pre škandinávsky ladený interiér zvoľte jemné farby, či už pastelové alebo mierne zastrené, a doplňte tak neutrálny nábytok.

Farby môžete do svojho škandi štýlu zakomponovať napríklad pomocou vázy, ktorá dodá nielen tak potrebnú farebnú vzpruhu, ale vnesie vám do domova tiež trochu zelene. A to je na jar presne váš cieľ.

Čo sa týka najtypickejšej veľkonočnej dekorácie – vajíčok  – budú sa k vám bezpochyby hodiť tie porcelánové. Najčastejšie ide o veľmi nadčasové a luxusné kúsky, avšak práve tie vedia najlepšie stáť samy o sebe. Žiadne ďalšie dekorácie už preto nebudú potrebné, stačí ich zavesiť na vŕbové vetvičky a výzdoba je na svete.

porcelánové velikonoční dekorace

porcelánová vajíčka
Kombinácia porcelánovej vázy a veľkonočných vajíčok od dánskej značky Kähler je dychberúca. Vyskúšate ju?

Ako na Veľkú noc v boho interiéri?

Ak ste dobrodružné duše, ktoré milujú voľnosť a prírodu, bezpochyby sa vaše osobnosť odrazí vo výzdobe domácnosti. A verte, že aj natoľko tradičné sviatky, ako je Veľká noc, je možné prispôsobiť vášmu ideálu. Vo veľkonočnej boho domácnosti nesmú chýbať košíky a ošatky pletené z prírodných vláken, napríklad vodného hyacintu, prípadne z kovových drôtikov. Do nich môžete naskladať nafarbené vajíčka alebo napríklad uložiť voňavý mazanec.

Veľkonočné dekorácie nie sú v prípade bohémskeho štýlu tak tradičné, napriek tomu sú však nemenej krásne. Klasické veľkonočné vajíčko samozrejme nesmie chýbať, namiesto látkového prevedenia alebo maľovania kraslíc však značky pre tento rok stavajú na sklo alebo papier-mâché, čo je zmes papiera a lepidla, ktorá pevne drží svoj tvar.

Trend ozdob z papier-mâché ste si mohli obľúbiť už na dekoráciách vianočných, ani tie jarné však nezostávajú pozadu. Ručne maľovaný dekor potom ozdobám dodáva jedinečné kúzlo.

boho velikonoce

velikonoční dekorace
Ošatka, drôtená misa alebo misa keramická? V boho štýle vládne sloboda, vyberte si podľa svojho gusta!

Veľkonočné dekorácie pre milovníkov romantickej tradície

Maľované vajíčka máte pripravené v predstihu, vaša domácnosť žiari krásnymi jarnými farbami a za vázou s vŕbovým prútím vykukuje zajačik? Potom ste určite milovníkmi veľkonočných sviatkov a ich typickej atmosféry, ktorú zvládnete vytvoriť ľavou-zadnou. Skúste však tohto roku pridať niečo nové, čo vašu každoročnú veľkonočnú výzdobu pozdvihne o stupeň vyššie.

Trendy sú pre tento rok látkové vajíčka. Napríklad tie pletené dodajú výzdobe nádych starých dobrých časov a pripomenú ozdoby našich babičiek, zatiaľ čo papierové ozdoby budú striedmou a jednoduchou dekoráciou, ktorú naviac unesú aj tenké vetvičky. Nesmieme zabudnúť ani na plstené závesné dekorácie – napríklad ovečky sú dokonale roztomilé!

velikonoční beránek
Roztomilé plstené ovečky môžete ako zavesiť na vetvičku, tak ich naskladať napríklad na tácku s vajíčkami pre koledníkov.

Priveďte veľkonočnú náladu tiež do kuchyne! Pri stolovaní sa ľahko pohráte s farbami tanierov, hrnčekov alebo misiek. Skúste klasickú keramiku nahradiť smaltom, napríklad v podobe džbánika na vodu alebo napríklad smaltovanej misky, v ktorej necháte vyrásť žeruchu.

Veľmi obľúbené je tiež sklo, ktoré sa na prvý pohľad nemusí zdať ako typická veľkonočná voľba. Pokiaľ však do sklenenej vázy vložíte pár tulipánov alebo ju pomocou drôtikov zavesíte, a necháte vyniknúť drobné veľkonočné ozdoby vnútri, vytvoríte si krásnu dekoráciu, ktorú len tak niekde neuvidíte. Nebráňte sa ani rôznym jarným DIY nápadom, napríklad tým s rastúcou trávou alebo bylinkami.

řeřicha

velikonoční dekorace

velikonoční dekorace vajíčka

Dúfame, že si pomocou jarných dekorácií aspoň trošku zdvihnete náladu a vnesiete pozitívneho ducha do všetkých miestností vašej domácnosti. Po dlhej zime je to viac než potrebné. Nech už holdujete akémukoľvek štýlu, veríme, že si z tohtoročnej trendy ponuky veľkonočných dekorácií vyberiete tie pravé, ktoré k vám zapadnú ako uliate.

Príjemné jarné dekorovanie vám praje
MichaelaBella Rose

Na Veľkú noc vás dobre pripravia tiež tieto kúsky:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!