Domov je ako živý organizmus. Stále je potreba niečo upratovať, meniť, opravovať. Zmeny prichádzajú s ročným obdobím, rodinnými potrebami, vekom. Niekde musí vládnuť praktickosť, niekde je možnosť mať svoj vlastný kútik. O jednom takom bude dnes reč. O kútiku, ktorý by mala mať doma každá žena. Kozmetický kútik v čiernobielom štýle. Máme pre vás tipy ako si taký kútik zariadiť v modernom škandinávskom štýle.

Čiernobiely interiér, moderný škandinávsky štýl
Nadčasová klasika, ktorá sa nesie v čiernobielych farbách.

Ráno ako maľované

Predstava: Je ráno, deti usporiadane raňajkujú a za chvíľku sa pôjdu obliecť. Vy viete, že máte 20 minút len ​​pre seba. Na kozmetický stolík si vyskladáte všetky potrebné skrášlovadlá, okolo krku zapnete perlový náhrdelník, labutienkou dokončíte úplne bezchybný make-up a do vlasov streknete obľúbený parfum. K tomu všetkému vám hrá príjemná hudba a popíjate café lungo. Je čas odchodu.

Realita: Je tu ďalšie ráno a opäť nestíhate. Deti odmietajú raňajkovať a chleba s maslom a marmeládou končí na koberci, v ideálnom prípade. V tom horšom končí marmeláda v dlhých vlasoch vašej dcéry, ktorá sa odmieta obliekať, nieto si nechať vybrať z vlasov zvyšky scukornatených malín. Syna ste od úteku z kuchyne nevidela a seba vidieť nechcete už vôbec. Tik, tak. Míňate kozmetický kútik a ste rada, keď si stihnete omotať okolo krku šál. K tomu všetkému vám hrá výdatný detský nesúhlas. Instantná káva vám niekde chladne, hrnček nemôžete nájsť. Je čas odchodu.

 

Toaletný kútik v škandinávskom štýle
Po šikovnom zorganizovaní bude mať všetko svoje miesto a domov bude pôsobiť harmonicky.

Viac úložných priestorov na stôl

Ak sú vaše rána zhon, chcelo by to pár vychytávok, aby  mohlo byť aj posedenie v kozmetickom kútiku rýchle. K tomu sú ideálne organizéry. Všetko bude na svojom mieste a vy nemusíte strácať čas s hľadaním. Trebárs sklenený box Orient black je top kúskom. Štýlovo vyzerá a pojme všetky vaše laky, tiene, štetce, krémy a ďalšie kozmetické nutnosti. V čiernobielom duchu dodáte svojmu kútiku štýl s guľatou krabičkou Tine K. Jej minimalistický dizajn sa hodí do moderných škandinávskych domovov. K lepšiemu efektu si kúpte väčší a menší, keď ich postavíte na seba, pochopíte. Navyše získate viac štýlových úložných priestorov. Organizér Black Pocket je čerešničkou na torte. Nielen, že krásne vyzerá, ale je priamo určený na stenu, na stole nezaberie ani štipku miesta. Čisté línie, jednoduchý tvar, to všetko pod taktovkou Normann Copenhagen, pre skutočné škandinávske bývanie.

Chytré boxy a krabičky na stôl
1. Krabičky Tine K 2. Sklenený box 3. Šedý kôš 4. Nástenné organizéry 5. Korkový box 6. Úložné krabičky 7. Fialový box

Rád s táckami a podnosmi

Škandinávske dekorácia na stôl.
Aj malé dekorácie robia veľkú parádu. Ako napríklad drevený Karel Lagerfeld.

Aby váš kozmetický stolík dostal poriadok, veci dávajte na podnosy. Môžete si tak oddeliť dekoratívnu kozmetiku od krémov, vytvoriť zákutia pre pomocníkov (klieštiky na riasy, štetce). K tomu sa hodia tácky a podnosy rôznych tvarov a veľkostí. Veľkým hitom sú mramorové tácky. A nie je sa čomu diviť. Sú nadčasové! Mramorovú tácku Black môžete použiť na servírovanie pokrmov, keď príde návšteva. Ale tiež dokonale poslúži ako odkladacia plocha na kozmetickom stolíku. Bridlicové podložky sú stálicou severských interiérov. A vieme prečo. Obľuba prírodných materiálov je v severských domácnostiach klasikou. Bridlicová podložka Slate je perfektná ako dekoračný podnos pod kvetiny, servírovací podnos alebo dekoračná tácka na stoly a skrine. Ak ste vyznávači pravých uhlov, radosť vám urobí mramorová tácka Green. Zostávajú posledné dva kusy, tak dlho neváhajte. Páčil sa vám korkový boxík? Kúpte mu brata. Korkový podnos Dark Kork krásne doplní aranžmá kozmetického kútiku. Stačí vybrať pekné poháre, malé krabičky a dostane sa vám pravidelnej dávky elegancie.

Škandinávske tácky a podnosy
1. Mramorová tácka 2. Korkový podnos 3. Hranatá tácka 4. Mramorový podnos 5. Bridlicový podnos

Zrkadlo, zrkadlo, povedzže mi…

Kozmetický stolík, dekorácie, čiernobiele bývanie
Dokonalý čiernobiely kútik môžete mať aj vy.

Aký by to bol kozmetický kútik bez toho najnutnejšieho. Bez zrkadla. Ak nemáte možnosť zrkadlo zavesiť na stenu, poobzerajte sa po zrkadle stolnom. Jeho výhoda je mobilita a umiestnenie podľa potrieb. Dizajnové zrkadlo s drevenou táckou White je obojstranné, s jednou stranou zväčšovacou. To je veľká výhoda pri líčení a kozmetických úpravách. Drevená tácka sa kamaráti s prstienkami, náušnicami a je voľne položená, takže si ju môžete dať kamkoľvek. Ale rovnako im to najviac pristane pekne pospolu. Stolné zrkadlo Black od Normann Copehagen bolo ocenené cenou 2013 Best of the Year Interior Design Award. Spojenie jednoduchého dizajnu s vysokou funkčnosťou je to pravé pre milovníčky luxusných kúskov v škandinávskom štýle. Tiež fičíte na minimalistickej, nadčasovej, a zároveň elegantnej vlne? Potom je tu pre vás zrkadlo Brass od dánskej značky ferm LIVING! Bez zbytočných kompromisov je zrkadlo Brass v minimalistickom poňatí, a to dáva vyniknúť zlatému ušku, ktoré sa stáva originálnym doplnkom.

Dizajnové zrkadlá, stolné zrkadlá
1. Stolné zrkadlo White 2. Stolné zrkadlo Black 3. Závesné zrkadlo Brass 4. Zrkadlo Television

Hravé dekorácie pre veľké dievčatá

Aj keď vaše srdce plesá nad minimalizmom, dekorácie musia byť! Vedia oživiť bezduché kúty, dodať šmrnc mdlým priestorom. Skrátka a dobre dekorácie do interiérov jednoducho patria. Vytvoríte s nimi atmosféru domova, ktorá bude mať to pravé kúzlo. A práve v čiernobielych interiéroch by nemali chýbať. Spomínate na bábiky Matriošky? Tá najmenšia bola moja najobľúbenejšia. Matriošky sú opäť veľkým hitom, ale tentoraz v modernom poňatí. Bábiky Petit Monkey sú veľmi štýlovou dekoráciou a stanú sa originálnym kúskom vášho kozmetického kútiku (ak vám ich nezhabú deti). Pri drevených bábikách ešte zostaneme. Pani Coco sa hlási o slovo.

Škandinávske drevené dekorácie. Kokeshi bábiky.
Bábika Coco pre všetky milovníčky módy a štýlu.

Ručne maľovaná bábika kokeshi Coco v sebe kombinuje inšpiráciu japonskou ilustráciou a severskou estetikou a vychádzajú zo symbolu priateľstva. Bábika Coco má podobu francúzskej módnej návrhárky Coco Chanel a je skvelou voľbou pre milovníčky módy. Aby sa Coco necítila osamelo, vyberte jej vhodného parťáka. A kto iný by to mohol byť ako práve Lagerfeld, Karl Lagerfeld. Jeden z najuznávanejších svetových módnych návrhárov. Kokeshi panáčik Karl bude s Coco tvoriť výnimočnú módnu dvojku na vašom kozmetickom stolíku. Že sú vaše pestovateľské úspechy skôr nijaké než nejaké, ale napriek tomu chcete mať vo svojom kútiku rastlinu, máme pre vás riešenie. Jednoducho si kúpte porcelánový kaktus. Tvári sa dosť nenápadne, ale vie okolo seba šíriť dokonalú útulnosť. Nechýba mu hravosť a hlavne sa o neho nemusíte vôbec starať.

Nordic dekorácie, kokeshi bábiky
1. Matrioška 2 . Kokeshi Thief 3. Kokeshi Coco 4. Kokeshi Karl

Ikonické plagáty Rubena Irelanda

Že by to ešte niečo chcelo? Áno! Je čas na amsterdamského rodáka Rubena Irelanda, mladého umelca, ktorého obrazy krásnych a éterických dievčat sa stali ikonickou ozdobou severských interiérov. Klasická kombinácia čiernej a bielej z módy nikdy nevyjde a dve kontrastné farby vytvoria harmonické prostredie. A nejde len o dizajnové plagáty. Každý predstavuje typ ženy s inou osobnosťou a iným posolstvom. Grafický plagát The Mound znázorňuje sebavedomú ženu s vôľou býka. S vyrovnanou a zodpovednou povahou. To Marianna je zadumané dievča, ktoré miluje kvety a ryby. Kontrast bielej a čiernej pripomína jin – jang: dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru. Prezrite si všetky diela Rubena Irelanda a vneste domov trochu tajomného imaginárneho sveta.

Dizajnový čiernobiely plagát
1. The Mound 2. Marianna 3. Hold On 4. No Such Thing as Nothing

Navnadili sme vás na beauty kútik? Dúfame, že áno!

Krásne chvíľky praje

Martina a Bella Rose.

 

Za fotostyling ďakujeme Ma Maison Blanche.

Nevybrali ste si? Vybrali sme za vás. Výber toho najlepšieho pre čiernobiele kozmetické kútiky na Bella Rose.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!