Škandinávske bývanie je naše vôbec najmilovanejšie, preto sme oslovili našu zákazníčku Petru, ktorá na Instagrame ako @petra.humble zdieľa čriepky zo svojho bývania. Poďte nahliadnuť k nej domov a zistiť máličko z Petrinho súkromia.

Dávam na svoje pocity a snažím sa vyberať nadčasové kúsky, ktoré spolu ladia a odolávajú módnym trendom. Chcem mať doma radšej pár kvalitných drahších kúskov, o ktorých viem, že sa mi časom neopozerajú.

Ako by ste popísala štýl Vášho bývania? Máte rada kombináciu viacerých štýlov alebo uprednostňujete len jeden?

Pri zariaďovaní nášho bývania som sa najviac inšpirovala škandinávskym štýlom, ktorý som si zamilovala pre jeho čisté línie, vzdušnosť priestoru, tlmené farby a prírodné materiály. Ale v prvom rade sa riadim svojimi pocitmi. Je pre mňa dôležité, aby sme sa doma všetci cítili dobre. Uprednostňujem studené odtiene, preto je u nás hodne bielej a šedej farby. A aby priestor nepôsobil neútulne, dotváram ho drevenými doplnkami, izbovými rastlinami a mám rada trošku modrého akcentu na niektorých doplnkoch.

skandinávské bydlení zákaznice Bella Rose Petry

Riadite sa pri zariaďovaní módnymi trendmi? Sledujete, čo je práve “in”?

Sledujem, ale nie vždy sa nimi riadim. Dávam na svoje pocity a snažím sa vyberať nadčasové kúsky, ktoré spolu ladia a odolávajú módnym trendom. Chcem mať doma radšej pár kvalitných drahších kúskov, o ktorých viem, že sa mi časom neopozerajú. Priznám sa, že som hodne nerozhodná a dlho zvažujem, než niečo kúpim. Ale vo chvíli, keď sa pre niečo rozhodnem, viem, že je to to pravé.

Ktorý kúsok v byte ste si najviac zamilovala?

Veľmi si teraz užívam novú kuchyňu, ktorá v lete prebehla kompletnou rekonštrukciou. Manžel mi nechal voľnú ruku, takže je presne podľa mojich predstáv. Biela, minimalistická a funkčná. Doplnila som ju niekoľkými drevenými doplnkami, aby nepôsobila príliš studeným dojmom a na stenu namiesto hodín umiestnila obľúbený plagát v dubovom rámčeku. Mojim cieľom bolo mať čo najmenej vecí na pracovnej doske vzhľadom k jej rozmerom, a to sa mi podarilo.

kuchyně ve skandinávském stylu

Kde hľadáte inšpiráciu?

Hlavne na internete, ktorý je plný inšpirácie. Či už na sociálnych sieťach alebo Pintereste… Vyhľadávam rôzne DIY návody na bytové dekorácie, pretože tvorenie mám veľmi rada a je pre mňa formou oddychu. Pred časom som úplne prepadla macramé technike. Vytvorila som niekoľko nástenných dekorácií, obliečky na vankúšiky a dúhu deťom do izbičky. Teraz počas Vianoc som zase skúsila urobiť niekoľko typov papierových hviezd a pred pár dňami som dokončila ďalší vyšívaný vankúšik. Už tretí v poradí.

vyšívaný potah na polštář

Patríte medzi milovníkov poriadku, alebo si nerobíte hlavu z drobného chaosu v byte?

Patrím. Mám rada, keď sú veci na svojom mieste, čo moje dcérky veľmi rady bojkotujú… S malými deťmi je drobný chaos nevyhnuteľný, ale neporiadok by som nezniesla.

Je u Vás doma niečo, čo by ste chcela zmeniť?

Mám to u nás doma veľmi rada, ale zároveň mám rada aj zmeny. Často posúvam s nábytkom, premiestňujem dekorácie ako sa mi to práve páči a vymýšľam, kam by som čo pridala alebo ubrala. Môj manžel je z toho väčšinou vyslovene „nadšený“, hlavne keď po ňom chcem, aby niečo privŕtal. Ale vždy mi vyjde v ústrety a toleruje všetky moje výmysly.

Čo pre Vás znamená slovko “hygge”?

Hygge pre mňa je… Keď sa nemusím nikam ponáhľať, len si užívam blízkosti svojej rodiny. Horúci čaj alebo káva v obľúbenom hrnčeku, zababušiť sa do deky a čítať si… alebo keď niečo tvorím, vždy pri tom vypnem a svet okolo mňa na okamih prestane existovať. Hrať sa s dcérkami, počúvať hudbu, pozerať na dobrý film, prechádzka v prírode… Všetky tieto bežné chvíľky s mojou rodinou ma robia šťastnou.

skandi bydlení

Čo Vám doma nesmie chýbať na vytvorenie krásnej a útulnej zimnej atmosféry?

V zimnom období mám rada vetvičku ihličia alebo smrekovca vo váze, v obľúbenom kresle nesmie chýbať kožušina a sviečky. Hodne sviečok. Mám rada ich mäkké svetlo, práve vďaka nim má každý večer svoju kúzelnú atmosféru.

Na ktorý kúsok si práve brúsite zuby?

Ako som už zmienila, milujem zeleň v interiéri. Rada by som si zaobstarala nejakú knižku, v ktorej by som našla užitočné rady, ako sa o izbové rastliny starať. Môj wish list je samozrejme dlhší, ale uvidím časom, pre čo sa rozhodnem. Momentálne som spokojná s tým, čo doma mám.

skandinávský styl u Petry Humble

Chceli by ste vedieť, aké produkty má u nás Petra vo svojom wish liste?

produkty Bella Rose
1. Obliečka na vankúš Velv Mustard 50×50 cm 2. Umelý dekoratívny kvet Dried Snowball 3. Kvítka v bytě – V. Ježková & N. Francová 4. Bluetooth reproduktor aGO Black

Dúfame, že ste načerpali množstvo inšpirácie a prajeme vám krásne zimné dni plné tej najkúzelnejšej atmosféry

MichaelaBella Rose

Zariaďte si to doma ako Petra. Tieto drobnosti vám k tomu určite pomôžu ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!