Pozývame vás do útulnej domácnosti našej čitateľky a zákazníčky Kamči, ktorá nás svojím pohodovým a útulným bytom natoľko zaujala, že sme neváhali ani minútu, a oslovili ju. Zavítajte na Instagram, kde ju nájdete ako kamila.hakl a pokochajte sa tiež. A čo nás zaujalo? Jednak jej krásne zladený interiér, kde dominuje ako čierna, tak i krémová farba a prírodné materiály, tak predovšetkým jej hygge chvíľky, ktorými inšpiruje ostatných okolo seba. Ako sa z ich krásnych fotiek dozviete, relaxuje pri pletení tých najkrajších doplnkov pre seba a svojich blízkych, pečie nádherné koláče a dezerty, po ktorých sa pri monitore zbiehajú sliny, a tiež zveľaďuje svoj byt škandinávskymi kúskami (a spoločnosť jej robia roztomilé mačičky, takže sme skrátka neodolali, pretože v Bella Rose sme veľkí milovníci mačiek ♥). Vitajte u Kamči doma!

Môžete sa popísať v pár vetách? Kde žijete?

S manželom bývame na okraji Prahy v novom byte. Zvolili sme kompromis medzi veľkomestom a pokojným prostredím, takže si užívame možnosti moderného života, ale výhľad na zeleň zároveň. Prírodné materiály tiež najradšej zaraďujem do svojho interiéru.

Bývanie pani Kamily
Roztomilé mačičky nás hneď okúzlili ♥ K tomu lucernička Kähler, ktorá je čerešničkou na torte.

Ako by ste opísali štýl Vášho bývania? Čo Vás inšpirovalo si v tomto štýle bývanie zariadiť a čo sa Vám na ňom páči?

Je to kombinácia viacerých štýlov. Mám v byte rada kontrast a držím sa hlavne neutrálnych farieb ako nežnej krémovej, bielej a čiernej. Inšpiráciu som načerpala hlavne na Instagrame, tam je jej nekonečno. Do interiéru som postupne pridávala jednotlivé prvky, až z toho vznikol útulný domov, do ktorého sa radi vraciame.

Dbám na pohodlie a kvalitné materiály, menej je pre mňa viac.

Obývačka čitateľky Kamily
Pani Kamila vie, ako si doma vytvoriť tú najkrajšiu atmosféru.

Máte nejaké pravidlá, podľa ktorých sa riadite pri zariaďovaní a dekorovaní domu?

V obchode si zaobstarám, čo sa mi páči. Vždy sa snažím si predstaviť, ako konkrétne vankúš vyzerá v mojom kresle a podobne. Tým, že preferujem hlavne neutrálnu paletu farieb, sa kombinácia doplnkov trochu zjednodušuje.

Čo na to rodina? Hovorí Vám do zútulňovania alebo máte voľnú ruku?

Rodina necháva dekoráciu interiéru len v mojich rukách, asi pretože vie, že je to môj najväčší koníček. Ale mám doma dvoch chlapov, manžela a syna, a tí sa všeobecne neženú do dekorovania, skôr aby všetko fungovalo ako má.

Na návšteve u pani Kamily
Čierna farba v kombinácii s prírodnými materiálmi vyzerá obzvlášť krásne.

Odbočíme na chvíľku k Vianociam. Aké ozdoby máte rada a kedy sa u Vás odkladajú vianočné dekorácie a stromček?

Stromček ruším na Troch kráľov, našu obývačku zdobí asi od polovice decembra. Tento rok máme stromček ale obzvlášť vydarený, takže premýšľam, že ho nechám dlhšie. Pri ozdobách sa držím skôr svetlých farieb, ale rada kombinujem rôzne materiály. Kovové srdiečka, prútené aj klasické sklenené ozdoby, a podobne.

Ako podľa vás vyzerá dokonalá zimná chvíľka? Nájdete si na ňu čas?

Dokonalá chvíľka pre mňa začína pri káve. Nohy hore, natiahnem si pletené ponožky a hľadám inšpiráciu na Instagrame alebo v časopisoch. Na budúcu zimu máme v pláne kúpiť si do bytu malý krb, aby bola naša vianočná pohoda ešte útulnejšia.

Vianočný stromček pani Kamily
Vianočný stromček sa podaril na jedničku ♥

Máte z nejakého kúsku u Vás doma najväčšiu radosť?

Najradšej mám náš konferenčný stolík. Nielen pretože patrí medzi najvýraznejšie prvky obývacej izby, ale aj preto, že je to miesto, kde sa vždy všetci stretneme a pochutnáme si na domácom koláči. Navyše sme ho vyrábali spolu s manželom, takže je presne podľa mojich predstáv a spoločné tvorenie bola zábava na niekoľko večerov.

Fotky útulného bytu Kamči.
Posledné nahliadnutie do interiéru. Viac inšpirácie na Instagrame.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!