Spálňa – miesto, ktoré by malo byť prevažne vašim kráľovstvom, ale tiež dokonalým útočiskom. Presne v tú chvíľu, keď sa máte chuť zavŕtať do perín a schovať sa pred všetkými nástrahami. Útulná spálňa je ideálnym miestom pre relaxáciu, kde načerpáte energiu. Pre mnohých je tiež čítacím kútikom, kde pravidelne zaspávate s knihou v ruke. Je miestom, kde sa uchyľujete na cestu za dobrodružnými snami. Preto by mala byť spálňa vyladená čisto podľa vašich predstáv. Dnešný článok odkryje fígle, malé a veľké radosti, z ktorých bude vaša spálňa šťastím bez seba.

Je nutné povedať, že základom toho, aby bol človek čo najviac produktívny je bezpochyby kvalitný spánok. Avšak, chce to správnu posteľ, poviete si. Lenže to zďaleka nestačí. Aj keby ste zaspávali na tom najnadýchanejšom matraci a posteli s roštom, ktorý sa prispôsobí najmenšiemu pohybu, nie je zďaleka vyhrané. Dôležité je vnímať spálňu ako celok. A pretože vieme, že ste našou krvnou skupinou, najskôr nám dáte za pravdu, že to nie je len o nábytku.  Detaily v podobe oku lahodiacej kombinácii farieb, dekorácií, kvalitného bytového textilu a dostatočného úložného miesta dokážu divy.

Obklopte sa príjemnými odtieňmi

nástěnná lampa IB LaursenObecne platí, že by spálňu nemali ovládnuť krikľavé farby, ktoré si navzájom skáču do reči so strakatými vzormi. Ba naopak by mala byť oblečená do tlmenejších farieb, ktoré na vás dýchnu ďaleko ľahšie príjemnú a pokľudnú atmosféru. Majú skrátka predurčené podpísať sa na vytvorení útulna ďaleko ľahšie. Krémové, béžové, púdrovo ružové, sivasto modré alebo tajomne smaragdovo zelené? Vyberte vašej spálni také farby, aby sa v nich dobre cítila. Či už steny, textil, nábytok či dekorácie – voľba farieb sa týka každučkého kúska. Avšak nebojte sa kombinácií. Tlmené zemité tóny si ľahko padnú do nôty s ďalšími farbami.

Zaspávajte ako na obláčiku

přirodní lněné povlečení
Prírodné ľanové obliečky Lovely Linen vás zlanária k povaľovaniu.

Čo si budeme, kvalitné obliečky majú dokonalé presvedčovacie schopnosti. Veľmi dobre vedia, ako na nás. A my môžeme potvrdiť, že jedny také máme aj u nás v Bella Rose. Pýšia sa svojimi dokonale rozmaznávajúcimi vlastnosťami, ktoré má na svedomí 100% prírodný materiál – ľan. Akonáhle doňho zaľahnete, nebudete chcieť žiadne iné. Do tohto kúska sa rozhodne vyplatí zainvestovať. Nakuknite na náš e-shop a vyberte z nepreberného množstva dychberúcich odtieňov, v ktorých sa bude zaspávať jedna báseň.

 

lněné povlečení Lovely Linen

Skroťte chaos

Čo vám budeme hovoriť, útulno si skrátka veľmi nerozumie s voľne sa povaľujúcimi vecami. Tak ako na nich? Ponúka sa riešenie – malé úložné priestory tieto rozutekané veci skrotia! Dve muchy jednou ranou. Poskytnú zázemie pre nezbedné veci a vytvoria štýlovú dekoráciu.

Pretože úložné koše, boxy a vaky do spálne rozhodne patria. Budú si náramne rozumieť s dekami, ktoré prehadzujete (zásadne ihneď po prebudení) cez ustlanú posteľ alebo tiež, keď sa uvelebíte s rozčítanou knihou a šálkou čaju z vašich vypestovaných byliniek.

pletený koš s uchy
Malé, veľké, s vekom či uchami. Nájdite si ten pravý. Preskúmajte koše dánskej značky IB Laursen, isto-iste tam na vás čaká ten osudový.

úložný bambusový košDoplňte to vankúšikmi

V súčasnej dobe sa spievajú ódy na prírodné koše, ktoré vytvoria zázemie pre dekoratívne vankúšiky či mäkučké deky. A práve zmieňované vankúšiky vedia doladiť interiér k vašej spokojnosti. Čo takto dekoratívne kúsky, ktoré malým sebavedomím rozhodne netrpia. Alebo napríklad farebnejšie kúsky, ktoré prehovoria šedivé tóny k menšej zmene. Nájdite si tu tie vaše. Tie, do ktorých sa vaša spálňa bezhlavo zamiluje. Áno, aj také tu máme. Tak mrknite.

polštářky a povlakyUpokojte myseľ, zrelaxujte

Televízia do spálne nepatrí. Ale čo naopak spálňa víta s otvorenou náručou, je pohodlné kreslo, sedací vak či akékoľvek čítacie zákutie, kde sa môžete pohodlne schúliť, zababušiť do mäkulinkej deky, vypodložiť chrbát vankúšikmi a oddať sa naplno ďalšej kapitole vašej rozčítanej knižky.

Nepodceňte osvetlenie

Máme taký pocit, že o tom píšeme neustále, ale tak povedzte. Čo je viac hygge, ako príjemné osvetlenie v podobe stolných či nástenných lampičiek alebo svetelných reťazí? Vidíte. A vôbec nemusíte mať zvláštny pocit, že za oknami nie je chumelica, ale napríklad naopak dusno, ktoré by sa dalo krájať. Svetielka si to vezmú skrátka do parády bez ohľadu na ročné obdobie.

Svetelné reťaze si môžete jednoducho prepliesť čelom postele a vytvoriť si tak útulné osvetlenie. Nezabúdajte však na to, že pri čítaní je potrebné vidieť. Tu by sme to s prítmím veľmi nepreháňali. Radšej si posvieťte.

světelné řetězy
Zdroj: Pinterest

Izbové rastliny vítané

Prizvite ich do svojho kráľovstva. Zelené rastlinky urobia parádu a vnesú do miestnosti ešte viac pokľudnej atmosféry. Postavte ich na stojan, zaveste do jutového závesného obalu na kvetináč alebo usaďte na okenný parapet, z ktorého budú mať výhľad. Či už vaše izbové rastliny dosahujú až do neba alebo sa držia skôr pri zemi – aj im môžete zladiť kabátik s vašou spálňou. Nakuknite na náš e-shop. Zo všetkých obalov na kvetináče sa vám možno bude krútiť hlava. My však vieme, že tam čaká práve ten váš.

závěsný obal na květináč
Závesné obaly na kvetináče značky Garden Trading si vaše izbové rastliny zamilujú.

Na detailoch záleží

Či už sa vaše spálňa vzhliadla v tmavých či svetlých odtieňoch, či už si našla zaľúbenie v minimalizme či popustila uzdu fantázii a pýši sa svojim boho štýlom, jedno je isté – je len a len vaša. Preto by ste do nej mali zakomponovať vaše srdcové záležitosti. Rámčeky s fotografiami z ciest, z ktorých priam sála nostalgia alebo napríklad ten veľký biely kameň, ktorý ste so zatajeným dychom prepašovali z vašej minulej dovolenky. Skrátka to, čo vám prináša radosť.

Tak áno, ste pripravení? Pre istotu sa posilnite šálkou čerstvo namletej kávy – presne tak, ako ju máte najradšej – a poďte sa pustiť do práce. Výsledok bude stáť za to!

Príjemné zvelebovanie praje

Anna a Bella Rose

Tieto kúsky by sa vašej spálni mohli hodiť ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!