Za oknami chladivé počasie a biely sneh, ktorý pomaly a ticho padá na okolitú prírodu, doma teplo z horiaceho krbu, vianočný hrnček plný čaju, teplé vlnené ponožky na nohách a vo vzduchu vôňa klinčeka a škorice. Vianoce sú už za rohom a takúto atmosféru si už skoro budeme vychutnávať. Presne tieto zimné chvíle máme z celého roku najradšej. Preto sme sa spojili so šikovnými ľuďmi okolo nás a spoločne sme vytvorili tri úžasné vianočné novinky, ktoré túto atmosféru vystihujú. Pohodlne sa usaďte a poďte si o týchto novinkách prečítať.

Julekaffe

Vianočná výberová zrnková káva – 100% Arabica, čerstvo pražená

V Dánsku sa Julekaffe praží tradične pri príležitosti vianočných sviatkov, a my sme si priali, aby ste si túto tradíciu mohli osvojiť aj vy. Preto sme oslovili rodinnú pražiareň kávy zo severných Čiech Mia Coffee, aby nám takú vianočnú kávu upražila. A vy si teraz môžete vychutnávať sviatočnú náladu v každom dúšku. Naviac sa káva pýši úžasnou sladkou chuťou s tónmi pomaranča, tamarindukaramelu.

Káva pochádza zo Salvadoru z farmy San Carlos dos, ktorá leží na hore Cacahuatique. Na území veľkom 672 ha žije 126 farmárov s rodinami, ktorí spoločne pracujú na farme ako Cooperativa San Carlos Dos. Spracovanie kávy prebieha vo výške 1400 m n. m., čo poskytuje ideálne miesto na sušenie kávy.

Nesmieme zabudnúť ani na oslnivú etiketu. Zelenomodrá tlmená farba s červeným nápisom vytvoreným kaligrafkou Zuzkou Bartíkovou alias Flatwhite Lettering a ilustrácia imela od grafičky Šárky Ouřadníkovej dodáva našej káve nezabudnuteľný vianočný šmrnc.

Zimný čaj

Sypaný vianočný ovocný čaj s nádychom vanilky

Pre milovníkov zimného hygge, ktorí príliš kávu nepijú, sme nechali vyrobiť aj lahodný a voňavý zimný čaj. Najlepšie bude chutiť vo vianočnom hrnčeku, keď sa zababušení v deke budete kochať čerstvo napadaným snehom, ale čarovné chvíle vám navodí aj pri bežných aktivitách. Rovnako ako u Julekaffe nám čaj vyrobili v Mia Coffee.

V každej šálke ucítite oslnivý ibištek, ríbezle, bazu, šupku bielej fazule, pražený koreň čakanky, cviklu, kôru kasie, stéviu a okvetné lístky ruží. Čerešničkou je potom aróma vanilky, ktorá čaju dodá vianočný nádych. Vďaka baleniu, na ktorom opäť spolupracovala Zuzka Bartíková a nákresu zasnežených chalúpok od Šárky Ouřadníkovej sa čaj stáva aj ideálnym darčekom na Vianoce. Pre každého milovníka čajov a Vianoc je tento náš čaj ako stvorený.♥

Vianočný džem

Keď jedna dánska značka po zániku prestala vyrábať vianočný džem, ktorý sme si obľúbili, rozhodli sme sa, že to nenecháme len tak. Preto sme oslovili českú výrobňu džemov Mlsný Filip, ktorá je držiteľom najprestížnejšieho ocenenia vo svetovej gurmánskej súťaži Great Taste Awards,kde nám vykúzlili dokonalý vianočný džem presne podľa našich chutí a preferencií. A z čoho je vyrobený? Výborná kombinácia sladkých jahôd, sladkokyslých malínvianočného korenia ako je klinček a škorica vám navodí vianočnú atmosféru zakaždým, keď si len privoniate ku zaváraninovému poháru. A keď ochutnáte prvé sústo, budete si priať ďalšie a ďalšie. Až tak výborná je chuť nášho vianočného džemu!

Keď si počas Vianoc v pyžame a teplých ponožkách pôjdete uvariť kakao a budete k nemu prikusovať vianočku s maslom a marmeládou, zatiaľ čo v televízore bude pustený Sám doma, garantujeme vám, že k vianočnej pohode už bude chýbať skutočne málo. Možno aj nič! A to je na tom to čarovné. Stačí taká maličkosť, ako je vianočný džem a vaše sviatočné chvíľky nebudú mať chybu. Poďte sa o tom presvedčiť!

Prajeme si, aby tieto naše novinky vo vás vzbudili vianočného ducha, a aby sa stali aj darčekom, ktorý vašich blízkych zahreje pri srdci. Pretože o tom Vianoce sú, o pohode, pokoji, láske a rodine. A keď k tomu pridáte aj niečo pod zub, čo tieto okamihy vystihuje a spája, potom sme splnili našu misiu šíriť krásnu atmosféru.

Prajeme vám krásne Vianoce

Michaela a Bella Rose

 

 

Všetko pre dokonalú vianočnú atmosféru ♥

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!