Zaujíma vás, aké trendy v bývaní tohto roku ovládnu (nielen) škandinávske domácnosti? Pripravte sa na poriadnu dávku osobitosti, farieb, kriviek a udržateľnosti. Dnes pre vás máme inšpiráciu na to, ako tieto trendy začleniť u seba doma a vyčarovať tak miesto, kde vám bude najlepšie.

trendy v bydlení

Aké sú trendy v bývaní pre tento rok?

  1. Výrazné farby
  2. Prírodné materiály a textúry
  3. Oblé krivky a hubovité tvary
  4. Voda a prímorský svet ako zdroj inšpirácie
  5. Udržateľnosť
  6. Miešanie štýlov
  7. Inšpirácie z Japonska

1. Výrazné farby v interiéri

Už od jesene sa „vkráda“ do domácností stále viac farieb a snažia sa rozveseliť okolie, ktoré je ovplyvnené dnešnou dobou. Niet preto divu, že čím ďalej viac značiek zaradzuje do svojich noviniek farebnejšie a odvážnejšie kúsky, než na ktoré sme u nich zvyknutí. Tohto roku bude v kurze výrazná modrá a zelená farba, ktorú uvidíte napríklad u značiek Hübsch, Madam Stoltz alebo napríklad HK Living. Tiež pastelové farby môžu osviežiť váš interiér nielen na jar, ale pokojne po celý rok. Kombinovať ich môžete sa stále obľúbenými zemitými tónmi, ktoré s nimi pôjdu ruku v ruke. Nebojte sa trochu odviazať, na začiatok stačí začleniť malý vankúšik, vázu alebo plagát na stenu a uvidíte, ako miestnosť ihneď prekukne.

trendy v bydlení modrá

2. Prírodné materiály a textúry

Tento trend v bývaní sa objavuje už niekoľko rokov, ale tohto roku ho uvidíme o dosť častejšie. Prírodné materiály a textúry ako drevo, kameň, kamenina a terakota dodajú interiéru pocit útulnosti a hrejivosti, ktorý sa bude skvele dopĺňať s výraznými farbami. Obzvlášť potom kúsky z terakoty, ktoré môžete obdivovať napríklad u Madam Stoltz, alebo drevené riady budú tohto roku hitom!

3. Oblé krivky a hubovité tvary

Pomaly, ale isto odzvonilo ostrým hranám, nastupuje čas oblých kriviek a hubovitých tvarov! Že si hubovité tvary doma nedokážete predstaviť? Verte nám, že dokážu ozvláštniť akúkoľvek miestnosť a dodajú jej naviac štipku originalityexkluzivity. Na tú je expert napríklad značka Hübsch alebo AUDO Copenhagen (MENU x by Lassen), ktorá ponúka skutočne skvostné a roztomilé lampičky, aké vám budú všetci závidieť.

houbovité dekorace

4. Voda a prímorská atmosféra ako zdroj inšpirácie

Prevažne v škandinávskych interiéroch vidíme čím ďalej častejšie modrú a zelenú farbu, ktorá je inšpirovaná vodou. Je totiž stelesnením harmóniepokoja, ktoré tak veľmi v dnešnej dobe vyhľadávame. Obklopte sa doma doplnkami, ktoré pripomínajú vodu a prímorskú atmosféru a načerpajte z nich pozitívnu energiu. Značka Ferm Living ponúka nádherné zrkadlá, ktoré pripomínajú morské vlny a budia ukľudňujúci dojem. Ozvláštniť miestnosť môžete tiež napríklad vázičkami od Storefactory alebo doplnkami od Ib Laursen.

inspirace vodou

5. Udržateľnosť ako trend v bývaní

Možno ste si všimli, že sa o udržateľnosti stále viac hovorí a my dávame tomuto smeru veľkú jednotku s hviezdičkou. A vedia to tiež značky, ktoré v posledných rokoch dbajú častejšie na udržateľné materiály ako je recyklovaný plast, drevo a papier s certifikáciou FSC či organickú bavlnu s certifikáciou GOTS. Mnohé z nich tiež dbajú na šetrnú/zodpovednú výrobu ako napríklad značka Ferm Living alebo Kählar Design. Doplnok, ktorý bude zároveň udržateľný, vydrží mnoho rokov a zároveň štýlový? Porozhliadnite sa u nás, určite vyberiete ten pravý.

6. Miešanie štýlov

Poslednou dobou si u našich dodávateľov všímame, že máličko vybočujú zo svojich štandardov a sú odvážnejší. Je to preto, pretože už tak úplne neplatí pravidlo jedného interiérového štýlu. Teraz je trendy štýly miešať a vniesť do nich svoju osobnosť. Najčastejšie sa kombinuje retro štýl s tým moderným, a to sa nám veľmi páči! Značka HK Living je toho krásnym prípadom – ich kolekciu zo sedemdesiatok si jednoducho nejde nezamilovať. Nádherná žíhaná keramika s retro nádychom bude dokonale ladiť aj s minimalistickým dizajnom. Naviac sa dá medzi sebou skvele kombinovať a stále vyzerá dokonale. Nesmieme zabudnúť ani na značku OYOY alebo Hübsch, ktorá dodáva svojim retro kúskom taký futuristický vzhľad.

trendy v interiéru

7. Inšpirácie z Japonska alias Japandi štýl

Japandi štýl v sebe ukrýva to najkrajšie zo škandinávskeho a japonského štýlu a bude aj naďalej veľmi obľúbeným pre tých, ktorí milujú umiernený a minimalistický štýl. Najväčším trendom v tejto oblasti bude tmavohnedé drevo, jemné vzory a nižší nábytok či doplnky.

japandi styl bydlení

Či už ste milovníkmi farieb alebo nie, veríme, že vás naše trendy v bývaní pre tento rok inšpirovali, a že si pomocou nich vytvoríte útulný domov.

Tieto poklady by Vášmu domovu pristali

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!