Začiatok nového desaťročia je ideálnym okamihom na malé oživenie našich domovov. Preskúmali sme najnovšie trendy v oblasti bývania a tie najzaujímavejšie pre vás máme v dnešnom článku. A nebojte, preto, aby ste šli s dobou, nemusíte búrať steny alebo prestavovať celý byt. Módne tendencie na rok 2020 sú sofistikované a ľahko ich zakomponujete do svojho domova aj vy.

Interiérový design
Drevo je hlavným prvkom v trendoch tohto roku. Zdroj: Pinterest

Farby a dizajn interiéru

V tomto roku budú vládnuť farby zeme: odtiene piesku, hnedej, červenej, zelenej alebo korálovej. Zvláštna pozornosť bude zameraná na zelenú, predovšetkým na svieži mätový odtieň. Zelená je totiž nadčasová farba, ktorá odkazuje k prírode a vegetácii, ktorej v našom okolí často nie je dostatok. Je súčasne kombináciou modernej sviežosti a harmónie, ktorá z prírody plynie, interiéry so zelenou budú preto originálne a jedinečné. Ideálne je zamerať sa na doplnky a textílie v tlmených zemitých farbách a príjemne ich zelenou osviežiť.

Dizajnéri postupne zjednodušujú tvary pohoviek a kresiel, ale prekvapujú intenzívnymi poťahovými farbami – hlbokým kobaltom, dymovou červenou alebo slnečnou žltou. Zaujmú nás tiež textúry, tohto roku budú v hlavnej roli predovšetkým zamatové a mäkké textílie.

Trendy v bydlení v roce 2020
Farby slnka, rastlín aj rastliny samotné hrajú prim. 1. Závesný kvetináč 2. Žltý koberček 3. Črepník na nožičkách 4. Koberček Monstera 5. Sada sklenených váz

Bližšie k prírode

Silné zemité akcenty vo farbách sa skvele hodia k prírodným materiálom, ktoré budú v roku 2020 veľmi módne. Nadčasový kameň a drevo dodajú nášmu interiéru luxus a modernosť. Architekti stále viac pri svojich realizáciách používajú prírodné doplnky, ktoré v interiéri pozývajú prírodu až k nám domov. Trendy bude tmavé drevo ako eben, mahagón nebo palisander a teplé, prírodné odtiene orecha a dubu. Dizajnéri ich smelo kombinujú s kameňom, kovom aj sklom. Skôr než lesklé povrchy budú teraz v kurze tie matné.

Nejde si nevšimnúť, že návrat k prírodným materiálom je zjavný už niekoľko sezón. Drevo sa vyskytuje ako vo forme väčšieho nábytku (konferenční stolíky, drevené stoličky), tak aj v menších dekoratívnych prvkoch, ako sú zrkadlové rámy, drevené vešiaky, svietniky alebo police. Okrem dreva sa dizajnéri zameriavajú aj na terakotu, jutu a ratan. Textílie sú jednoznačne ľanové a vlnené. Stačí pár takých doplnkov a vznikne nám harmonický domov v škandinávskom alebo bohémskom štýle, v ktorom sa budeme cítiť veľmi príjemne.

Bydlení v roce 2020
Majte doma prírodu. Drevo, koža, ľan a biela k sebe skvele pasujú. Zdroj: Pinterest

Geometrické tvary, kvetinové a etno vzory

Prírodné materiály vytvárajú s geometrickými tvarmi originálnu kombináciu. Stojí za to ich do vášho interiéru zaradiť. Zaobstarajte si do bytu geometrickú lampu, na stenu zaveste okrúhle zrkadlo a na komodu naskrutkujte obdĺžnikové úchytky. Medzi trendmi neprehliadneme tiež etno vzory, odkazujúce k africké kultúre, a stále v kurzu sú aj motívy rastlín a kvetov. Farebné kvietie, tmavozelené listy monster, exotické palmy a kaktusy – rastlinné vzory sú in už niekoľko sezón a len tak z módy nevyjdú. Flóra vládne a inšpiruje dizajnérov aj architektov dlhé roky.

Urban jungle vedie

Všadeprítomná a živá zeleň je doplnkom, ktorý vytvára atmosféru domácej džungle. Rastliny sú jednoducho in! Visia zo stropu, stoja vo veľkých dekoratívnych kvetináčoch, zapĺňajú parapety a zdobia police aj steny. Bez nich to jednoducho nejde. Vyzerajú skvele v minimalistických, škandinávskych aj luxusných interiéroch. Premyslený výber rastlín a krásnych kvetináčov môže zmeniť dom na nepoznanie. Naviac sú kvetiny nielen estetické, ale tiež prospešné nášmu zdraviu. Pohlcujú škodlivé látky, zlepšujú vlhkosť vzduchu a čo je najdôležitejšie, pomáhajú navodiť uvoľnenú a pohodovú atmosféru, v ktorej sa budeme cítiť dobre.

Recyklácia zostáva stále trendy

Móda ekológie, recyklácie a dávania nového života starým veciam v kurzu zostáva a samozrejme je aj naďalej veľmi potrebná. Najžiadanejší nábytok a doplnky budú tie ručne vyrobené či upravené, autentické a jedinečné kúsky, na ktorých bude poznať zub času. Staré drevo má totiž svoje nenahraditeľné čaro.

Trendy v roce 2020
Príroda z módy nevyjde nikdy. 1. obrázok s rámom 2. bavlnený prehoz 3. obliečka na vankúš 4. porcelánový džbánik 5. dezertný tanier 6. slamený kôš

 

Krásny a útulný domov vám praje

MartinaBella Rose.

 

 

Novinky podľa posledných trendov:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!