Ako už samotný názov napovedá, každý rok prichádzajú aj vo floristike nové trendy. V prvom rade záleží aj na ročnom období od, ktorého sa všetko odvíja. Tohtoročnými top farbami sú purpurová a bledoružová v kombinácii s bielou. Vo všeobecnosti platí, že ide hlavne o jemné pastelové farby.

Trendom tohtoročnej sezóny je tiež používanie drobnokvetých kvetov, ako napríklad trsové ruže alebo karafiáty a mnohé iné krásne kvety, z ktorých si môžete vybrať druhy-odrody práve v spomenutých pastelových farbách. Každý rok sa udáva nový trend ale riadiť sa treba hlavne tým, čo sa vám páči. Myslite aj na to, aký štýl a akú farbu si sezóna, v ktorej plánujete svadbu, vyžaduje –  nie v každej sezónne sú dostupné všetky druhy kvetov.

V Galérií Kvetín je túto sezónu veľmi obľúbený jednoduchý štýl s jedným hlavným kvetom okolo ktorého sú použité ďalšie drobné kvety. Takýto hlavný kvet môže byť napríklad Hortenzia či Allium. Najkrajším doplnkom nevesty je práve svadobná kytica, takže ju nezabudnite ladiť so štýlom šiat či postavou. Na kyticu myslite už pri plánovaní samotnej svadby a nenechajte nič na náhodu. Nezabudnite, že pierko pre ženícha by malo byť v rovnakom štýle a z rovnakých druhov kvetov ako kytica nevesty.

Nechcete šliapnuť s výberom svadobnej kytice vedľa? Dohodnite si konzultáciu so skúseným floristom. Spravte tak radšej v predstihu, pretože treba zistiť dostupnosť kvetov, ladenie farieb a iné detaily. Ak nie je dostupný váš vysnívaný kvet, dá sa alternovať inými druhmi. Spomenieme napríklad pivónie – tie sa dajú zameniť za anglické ruže a opačne. Určite odporúčame vyhľadať kvalitné kvetinárstvo, v ktorom máte zaručenú spokojnosť pretože sa o vás postarajú odborníci v danom remesle a tým predídete prípadnému sklamaniu z výsledku – napríklad pri pokuse o vlastnoručnú prípravu svadobnej výzdoby.

Pri výbere kvetinárstva alebo floristu napomôžu zaručené referencie poprípade fotky prác. Ako sa hovorí najlepšou referenciou je kvalitne odvedená práca, za ktorou sú desiatky spokojných zákazníkov.

Trendy považujte pri výbere svadobne kytice skôr ako zdroj inšpirácie a pomocnú ruku vo vlastnej vízii. Tím profesionálnych floristov z Galéria Kvetín vám rád pri výbere pomôže a poradí tak, aby vaša svadobná kytica a celá kvetinová výzdoba spĺňali vaše predstavy.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!