Pre niektorých je to možno zhon, ale pre iného potešenie a radosť! Vyberanie vianočných darčekov v každom prípade nie je len tak. Čo najviac poteší babičku? Čo urobí radosť ocinovi? Ak si rovnako ako my veci radšej užívate, než aby ste z nich mali veľkú hlavu, choďte na to rozumne a mrknite na pár tipov, ktoré sme pre vás pripravili, a ktoré vám do predvianočných nákupov dodajú tú pravú inšpiráciu.

Babičke korenený čaj, bratovi najnovší komiks…?

Možno patríte medzi tých, ktorým nápady nechýbajú, a každý rok prídu s niečím originálnym. No áno, ale niektorým z nás tá inšpirácia niekedy zas až toľko neprúdi… nájdenie perfektného darčeka je potom skutočnou výzvou. Zvlášť ťažké to je, keď máte veľkú rodinu a vaším snom je samozrejme dať každému z nich nezabudnuteľné prekvapenie. Určite si najskôr, pre koho budete darček vyberať. Čím bližší vám obdarovaný je, tým ľahší výber bude – viete čo má rád alebo čomu sa naopak vyhýba. Niekto je vychýrený knihomoľ, iný sa vo voľnom čase venuje jazde na koni, hrá na gitaru alebo chodí do posilňovne. Popremýšľajte, čo danú osobu nadchne, a na základe toho sa pokúste vybrať ten pravý kúsok.

vánoční kniha
Zdroj Unsplash

Vianočné darčeky pre ženu

Začnime s darčekom „klasikov“, ktorý sa v mnohých domovoch týči na prvých priečkach medzi vianočnými balíčkami pod stromčekom. Ženy milujú šperky – a to nielen vo forme krásnych náušníc, príveskov a prsteňov, ale tiež krásnych sviečok, dekorácií, diek a doplnkov. Perfektnou voľbou môžu byť napríklad hodinky. Vyberte ich v elegantnom prevedení, ktoré sa bude hodiť k tomu, čo žena obvykle nosí. Zvážte, aké šperky zaujímajú hlavné miesto v jej šperkovnici alebo na poličke, a zadovážte jej nové náušnice alebo náramok. Milovníčky interiérového dizajnu určite ocenia dekorácie, od keramických a sklenených ozdôb, cez obrazy, plagáty až po svietniky a ozdobné krabičky. Radosť urobí aj naozaj kvalitný domáci textil. Obecné pravidlo platí – dajte si záležať na výbere, aby mal váš darček skutočnú hodnotu.

dárek pro ženu
Zdroj Pixabay

Niet ženy, ktorá by nemilovala aromatické parfumy v krásnych flakónoch! A čo ešte len dopriať jej kúpeľovú sadu, ktorá vykúzli príjemné závoje horúcej peny s plátkami kvetín a vonných olejov? Poteší všetky jej zmysly… Niektoré ženy totiž najviac ocenia, keď môžu všetko dať na chvíľu stranou a nechať sa o seba starať niekým druhým. Poukaz na masáž, bylinný kúpeľ alebo kozmetický zábal rozhodne nebudú výstrelom naslepo.

Vianočné darčeky pre mužov

Šperky sú obvykle spájané skôr s dámami, páni ich ale docenia práve takisto. Pánske náramky alebo retiazky môžu byť skvelým darčekom, outfit pomôžu doladiť aj vkusné náramkové hodinky. Milovníci elegantných detailov zase radi doplnia svoju sadu manžetových gombíčkov. Možno ale hľadáte darček pre niekoho, kto má rád dizajn v praktických veciach, ktoré používa každý deň. Kvalitný kožený batoh, ručne viazaný zápisník alebo luxusné plniace pero potom budú jasnou voľbou. No a so športovcami to nie je až tak ťažké – permanentka na bazén, do posilňovne alebo do sauny určite úsmev vyčarí.

prskavky
Zdroj Unsplash

O tom, že muži sú vynikajúci kuchári, nemusíme viesť spory. Ak nejaký muž vo vašom okolí tiež patrí do tejto čestnej kulinárskej skupiny, urobte mu radosť kvalitným vybavením pre jeho najobľúbenejšie špeciality. Jeho chuťové bunky naviac skvele navnadíte darčekovým balíčkom s neobvyklou zmesou olejov a korení alebo zaujímavou knihou gastronomických inšpirácií. Vynikajúca večera, pripravená vašim osobným domácim šéfkuchárom, potom bude darčekom aj pre vás.

Vianočné darčeky pre deti

Nakupovanie pre deti je jednoduché a obtiažne zároveň. Na výber je dnes obrovské množstvo hračiek a doplnkov, až by z toho jednému šla hlava okolo… Preto nie je od veci zamerať sa na kvalitu materiálu aj na to, či bude hračka pre deti prínosná – teda či bude rozvíjať ich predstavivosť a učiť ich niečomu novému. Samozrejme hodne záleží na veku dieťaťa, ktoré chcete obdarovať, a tiež na tom, čo ho najviac baví. Preto, pokiaľ sa nejedná o vaše vlastné, je dobré niečo „vyzvedieť“ od jeho rodičov. Potom už budete presne vedieť, či siahnuť po plyšovom jednorožcovi, po stavebnici, po knižke, tenisovej rakete alebo stolnej hre.

dítě
Zdroj Unspalsh

Prajeme hromadu zábavy pri výbere aj rozbaľovaní všetkých tušených aj netušených prekvapení!

Martina a Bella Rose.

 

Pár originálnych darčekov určite nájdete aj tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!