Rovnako ako každý rok, aj tohto roku určite premýšľate nad tým, aké vianočné darčeky zabaliť pre svojich blízkych. Prísť na to, čo zaručene uspeje a vykúzli nepredstieraný úsmev na tvári, môže byť ale niekedy pekný oriešok. Pokiaľ však máte po ruke spoľahlivého radcu, výber tých správnych darčekov zvládnete hravo a bez rizika vracania nevhodných prekvapení.

A pretože vieme, že kvôli vianočným nákupom nie je potrebné sa stresovať ani v neštandardných časoch, pripravili sme pre vás malého sprievodcu darčekmi, s ktorými nešliapnete vedľa, nech už sa chystáte byť Ježiškom pre kohokoľvek.

Čo vaši blízki tohto roku nájdu pod stromčekom?

Chcem darovať niečo…

Praktické, ale pekné pre oko

Tiež ste niekedy dostali darček, pre ktorý ste nenašli využitie? Predíďte zbytočným rozpakom a vsaďte na osvedčené kúsky, ktoré vaši blízki môžu používať deď čo deň, a zároveň sa tešiť z ich krásneho dizajnu. Požiadavku na praktickosť dokonale spĺňajú doplnky do kuchyne, ako s poháre na víno, hrnčeky alebo napríklad kvalitné korenie v peknom obale.

Rovnako praktická je však tiež kozmetika. Krásne balenie pohladí na duši, zatiaľ čo kvalitné zloženie bude doslova balzamom pre namáhanú pokožku. Akonáhle odhalíte, ktorej vône sa vaši blízki nemôžu nabažiť, máte takmer vyhrané! A keď naviac siahnete po niečom, čo dotyčný ľahko spotrebuje, ako sú menšie krémy alebo sprchovacie gély, určite vám to nebude mať za zlé, či už to bude darček pre kamarátku alebo otecka.

vánoční hrneček
Urobiť si kakao do vianočného hrnčeka a rozsvietiť stromček. To je to pravé vianočné hygge!

Jedinečné, čo poteší aj tých najnáročnejších

Niekedy Ježiško potrebuje viac, než len drobnosť. Pokiaľ hľadáte darček pre svojich najbližších, ktorých chcete potešiť možno o niečo viac než ostatných, budete potrebovať tiež o trošku viac odvahy, pokiaľ presne neviete, po čom siahnuť. Existujú ale zaručené tipy na krásne vianočné darčeky, ktoré pre vás starostlivo strážime. Tu sú!

V prípade, že pre svoj hlavní darček nemáte žiadne kritérium od svojich blízkych, zamerajte sa napríklad na kvalitu. Ručne vyrábané kúsky od značiek s dlhoročnou tradíciou a láskou k poctivému remeslu rozhodne nesklamú. Pozrite sa tiež po čistom, jednoduchom dizajne, ktorý má potenciál zapadnúť do akokoľvek ladeného interiéru. Ručne vyrábaný porcelán, originálne autorské ilustrácie alebo svietniky z kvalitných materiálov. Stačí si vybrať.

luxusní vánoční dárky
1. Porcelánová kanvička 2. Porcelánový hrnček 3. Porcelánová ozdoba 4. Mramorový svietnik 5. Svietnik domček 6. Mosadzný svietnik 7. Porcelánový tanier

Malé, čo však urobí veľkú radosť

Či už zháňate darček pre kamarátku, kolegyňu alebo napríklad drobnosť k darčeku väčšiemu, malé pozornosti v sebe ukrývajú veľký potenciál. Na výber je totiž z nepreberného množstvo a je teda jednoduchšie nájsť presne ten kúsok, ktorý odpovedá vašim predstavám.

Myslite preto aj na praktické využitie a zabaľte do baliaceho papiera niečo, čo má aj ďalší presah. Skvelým darčekom sú knihy, ktoré obdarovaného všeličo naučia, či už pôjde o pestovanie izbových rastlín alebo krasopis. Na to potom naviac môžete tematicky naviazať ďalšími drobnosťami, napríklad krásnym kvetináčom alebo sadou umeleckých fixiek. Vhod príde určite tiež diár alebo nástenný kalendár.

knihy
1. Vianočný plánovač 2. Kalendár 3. Kniha krasopisu 4. Kniha o vyšívaní 5. Pokojovky 6. Pero 7. Diár 8. Pero

Voňavé pre úžasnú atmosféru

Ak niečo poteší snáď každú ženu, je to rozhodne voňavý darček. Nemusíte však riskovať v parfumérii a hľadať vôňu, ktorá dokonale vystihne osobnosť vašej vyvolenej. Vsaďte namiesto toho na kvalitnú sviečku, difuzér alebo napríklad lahodný čaj, ktoré vďaka svojej vôni dokážu zázraky. Či už chcete darovať ukľudnenie, dobrú náladu, pohodu alebo povzbudenie, voňavé darčeky sú na to ako stvorené.

Skvelým darčekom pre mamičku bude napríklad zmes kvalitného čaju, prípadne sviečka s relaxačnou vôňou levandule. Vybrať však môžete tiež vianočnú vôňu, ktorá býva síce silnejšia, zato však jedinečná. Darujete tak naviac aj krásny kúsok nostalgie – zakaždým, keď obdarovaný vôňu ucíti, rázom sa ocitne pri stromčeku a obklopí ho tá úžasná atmosféra Vianoc.

Voňavá sviečka poteší snáď každú ženu a spríjemní chvíľky pri vianočných rozprávkach.

Roztomilé, čo rozžiari oči deťom

Pre niekoho je výber darčekov pre deti ľahkou úlohou, pre iného beh na dlhú trať. Určite sa však zhodneme, že detská radosť z roztrhaného papiera a v ňom ukrytého pokladu je na Vianociach jednou z najkrajších vecí. Urobiť deťom radosť pritom nemusí byť vôbec zložité.

Pokiaľ uvažujete o hračkách, venujte deťom takú, na ktorú nezabudnú ani do dospelého veku. Kus nostalgie sa napríklad ukrýva vo zvieratkách Maileg, ktoré obklopuje kúzelný vintage dizajn a kvalitné materiály. Ak chcete dať deťom skôr niečo praktické, vsaďte na originalitu. Netradičné tanieriky s mačacími uškami alebo napríklad lampička v tvaru králička, to je ten správny spôsob, ako deti potešiť aj na prvý pohľad bežnými vecami. Vianočné darčeky už stačí len zabaliť!

vánoční dárky pro děti
1. Myška 2. Lampa zajačik 3. Úložný kôš 4. Lampička Miffy 5. Tanierik 6. Ľanový sloník 7. Lampička mačka
Vánoce
Čakanie na Ježiška bude príjemnejšie s hrnčekom plným horúcej čokolády!

Veríme, že vaše vianočné nákupy teraz budú aspoň o malý kúsok jednoduchšie. Nezabúdajte však, že vianočné darčeky nie sú všetko, a že tá pravá hygge atmosféra tkvie v dobrej spoločnosti, milovanom jedle a napríklad aj príjemnom posedení pri rozprávkach, ktoré všetci dobre poznáme, ale rok čo rok sa na nich tešíme.

Pohodové vyberanie vianočných darčekov bez stresu a zhonu vám praje

Michaela a Bella Rose.

Pokiaľ chcete objavovať ďalej, množstvo darčekov sa ukrýva aj tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!