Blížia sa sviatky jari, ku ktorým neodmysliteľne patrí veľkonočná výzdoba v podobe kraslíc, kuriatok, zajačikov a podobne. Poďte načerpať trochu veľkonočnej inšpirácie.

Ten čas ale letí… Opäť po roku prichádza Veľká noc. Aj tento rok sme pre Vás pripravili množstvo prekrásnych veľkonočných dekorácií, ktoré rozžiaria Váš domov.

dekoračné vajíčka na vetvičke

 

Dekorácie z vajíčok

Väčšina veľkonočných dekorácií sa točí okolo vajíčok. Skúste si nejakú peknú dekoráciu vyrobiť aj sami. Prinášame pár jednoduchých tipov.

Ak ste napríklad práve niečo piekli, nevyhadzuje rozpolené škrupinky od vajíčok. Poriadne ich umyte, vložte do nich kúsok vodou nasiaknutej vaty a na ňu nasypte semienka žeruchy (dajú sa samozrejme použiť aj iné semienka). Škrupinku vložte do porcelánového stojančeka na vajce a za pár dní, kedy žerucha vyrastie, máte úžasnú jarnú dekoráciu.

stojan na vajíčko

 

Privítajte jar štýlovo – živými kvetmi. Opäť budete potrebovať škrupinky z vajíčok. Tentokrát ich naplnte vodou a vložte do nich živé kvety (napríklad tulipány alebo narcisy). Takto ozdobené škrupinky sa budú krásne vynímať v zinkovom stojane na vajce alebo môžete použiť obyčajnú papierový obal na vajcia. Obal môžete nechať tak, ako je, alebo ho natrite farbou. Rovnako tak môžu škrupinky ostať v prírodnej farbe, alebo ich skrášlite farbami.

stojan na vajíčka

 

Ďalšou ľahkou a rýchlou veľkonočnou dekoráciou sú vyfúknuté vajíčka. Niektoré môžete aj nafarbiť, iné nechať v prírodnej farbe, dajú sa použiť aj vajíčka umelé. Vajíčka následne jednoducho naskladajte do sklenených váz či dóz. Je to rýchle a veľmi efektné.

váza

 

Jarný venček

K Veľkej noci patria aj rôzne vence a hniezdočká.

Ako základ venca môžete použiť slamu alebo vetvičky, prípadne si kúpte polystyrénový korpus. Na tento základ potom prilepte (najlepšie pomocou tavnej pištole) rôzne vajíčka, pierka, mašličky, drobné dekorácie, malé vetvičky, sušené kvety… Fantázii sa medze nekladú.

keramické veľkonočné závesné dekorácie

Prestretý veľkonočný stôl môžete oživiť hniezdočkami. Ľahko ich vyrobíte z tenkých vetvičiek, ktoré stočíte práve do tvaru hniezda. Potom už ich len stačí vystlať machom, nie je to nutné, a vložiť vajíčka alebo aj inú veľkonočnú dekoráciu.

veľkonočné vajíčka

 

Tip: Ak sa Vám nechce vajíčka farbiť, ozdobte ich pomocou washi pások.

 

washi pásky

 

 

A keď vyrazíte na prechádzku pomaly sa prebúdzajúcej prírody, prineste si domov pár vetvičiek, vložte ich do vázy a zaveste na ne okúzľujúce a originálne dekorácie.

veľkonočné zátišie

 

Prajeme Vám príjemné jarné tvorenie.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!