Rok ubehol ako voda a čo nevidieť je tu 1. jún! Deň, ktorý patrí iba našim drobcom – plný zábavy, prekvapení a darčekov. Prežite ho spolu s nimi! Pre tých z vás, ktorí sa na tento sviatok tešia, aj pre tých, ktorí ho očakávajú s istými obavami, sme pripravili pár tipov, ako tento sviatok osláviť tak, aby bol nezabudnuteľný ako pre dospelákov, tak i vaše deti. Tak ideme na to!

Usporiadajte svojim deťom deň plný hier a zábavy.

Zábavné atrakcie

Jedným z tipov, kam s deťmi vyraziť, je detské ihrisko. V tento deň, bude na množstve miest čakať prekvapenie pre deti vo forme zábavných atrakcií, alebo športových hier. K tomu sa vám bude hodiť poriadna desiata, ktorú môžete deťom prichystať do hravých batôžkov a parádnych krabičiek, čo poteší nielen deti, ale svojou praktickosťou aj mamičky.

Zahradná párty

Pre deti, ktoré nerady súťažia, máme super tip! Pripravte im záhradnú párty len v kruhu najbližších priateľov a kamarátov. Nemáte záhradu? Nevadí! Nájdite si pokojný kútik niekde vo väčšom parku alebo na okraji lesa a usporiadajte trebárs piknik. Aby sme umocnili slávnostnú atmosféru Dňa detí, chce to pár vychytávok. V prvom rade potrebujete poriadnu výzdobu – trebárs peknú farebnú girlandu alebo svetelné reťaze. Omotajte ich okolo altánku, položte na stôl, alebo zaveste na strom. Nezabudnite tiež na nejaké tie dobrôtky a maškrty, po ktorých sa iste hneď zapráši. Najviac im bude chutiť z nerozbitného riadu, vďaka ktorému bude príprava i upratovanie oveľa jednoduchšie.

Ďalším tipom je záhradný kútik naleňošenie, kde budú vaši drobci v obložení vankúšikov. A ak im pripravíte premietanie na plátno s nejakou peknou rozprávkou, úspech bude zaručený!

Domáce kino na záhrade
Premietanie rozprávok v záhrade je skvelá zábava!

Prší? Nevadí!

Vzhľadom na počasie, ktoré nám už od mája praje krásne teplé dni, môžete vyraziť napríklad do aquaparku. Nezabudnite na povinnú výbavu ako je desiata, plavky, osuška a uteráky. Bez nich ani na krok!

Ak nás však prekvapí daždivé počasie, hlavne nezúfajte. V zálohe je ešte zábavné centrum s poriadnou herňou, alebo nejaká pekná výstava či múzeum – napríklad s drevenými hračkami. Nezabudnuteľná môže byť aj návšteva Morského sveta (najväčšieho morského akvária v Česku).

Nesmie chýbať darček

Ku každej oslave patrí samozrejme aj nejaký ten darček. Ja osobne, som napríklad nadšená z úžasných farebných kufríkov, ktoré sú krásnym darčekom sami o sebe, navyše do nich môžete ukryť nejakú tú sladkosť alebo hračku. Obzvlášť vydarené sú od londýnskej značky Sass & Belle, pri ktorých sa neubránite okúzlenému „Aaaaaaach!“

Ďalšou ikonickou hračkou, ktorá vaše poklady určite poteší, je myška spinkajúca v krabičke od zápaliek. Trúfam si tvrdiť, že patrí medzi najobľúbenejšie hračky od dánskej značky Maileg. Budete tak mať dva darčeky v jednom – úžasnú krabičku a roztomilú myšku.

 

Výber roztomilých darčekov k Medzinárodnému dňu detí

1. drevený vláčik 2. lampička Panda 3. myška v kufríku 4. spiaca bábika Lille Kanin 5. lampička ananás 6. vankúšik veľryba 7. drevené náradie

A hlavne nezabudnite, že pre deti nebude dôležité, koľko darčekov a dobrôt dostanú, ale predovšetkým budú mať radosť zo spoločne prežitého dňa!

Tak úsmev a začnite plánovať. Je to predsa ich sviatok 🙂

Krásny deň praje Lenka a Bella Rose

 

Inšpirujte sa krásnymi kúskami v kategórii pre deti ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!