Spojte príjemné s krásnym a vykúzlite si pomocou dekoratívneho osvetlenia nezabudnuteľnú atmosféru. Chcete si po príchode z práce vychutnať chvíľku sami pre seba alebo naopak túžite usporiadať nezabudnuteľnú párty, na ktorú priatelia budú ešte dlho spomínať? Máme pre vás tip, ako na to! Svetelné reťaze dokážu očariť farbami, jasom, podčiarknuť krásu stromov a celého záhradného posedenia. Mysleli ste si, že svetielka sú len záležitosťou Vianoc? Ale kdeže! Čo hovoríte na letné osvetlenie bazéna s reťazami alebo lampášikmi, ktoré vytvoria na záhrade príjemnú pohodovú atmosféru? Skvelá predstava, že? Nezabudli sme ani na závesné lampy a svietidlá s rôznou intenzitou svetla, aby dlhé večery s knižkou, boli ešte dlhšie. Mimochodom vedeli ste, že lietajúci hmyz odpudzujú žlté svetlá? Nevedeli? Takých praktických tipov máme pre vás viac, tak poďme na to!

Svetelné reťaze

Nebojte sa kombinácie bežného osvetlenia a svetelných reťazí, ktoré doladia záhradné posedenie do dokonalosti. Milovníci severského minimalizmu rozhodne ocenia svetelnú LED reťazveľkými žiarovkami vyžarujúcimi teplé žlté svetlo. Ako už sme spomínali, žlté svetlo odpudzuje liejúci hmyz a svetelná reťaz bude teda aj praktickým pomocníkom, ako si užiť pohodový večer bez štípancov od komárov. Na výber máte však aj farebné variácie, ako je napríklad ružová alebo farebná reťaz hodiacie sa skvele na letnú párty, narodeninové či detské oslavy.

Vonkajšie posedenie so svetelným osvetlením
Miesto tak útulné, že ho nebudete chcieť len tak opustiť. Užite si krásnu atmosféru každý deň! Zdroj: www.pinterest.com 

Lampášiky

Prítmie a tma sú úplne ideálne na rozsvietenie lampášov a vytvorenie dokonalej romantickej atmosféry. Stačí do nich dať vhodnú sviečku alebo zmotať LED drôtik a pôsobivá dekorácia je hotová! Vážite si života plného ľahkosti a umenia? V tom prípade pre vás máme tip. Zvoľte lampáše v boho štýle! Štýlové bambusové lampy, ktoré môžete využiť napríklad aj v zime vo svojom interiéri. Ak vám v zaobstaraní si lucerničky bráni dostatok voľného miesta, nemusíte zúfať. Stavte na lucerničky závesné! Práve vďaka lucerničkám je táto reťaz štýlovou dekoráciou, ktorá dodá vašej záhrade romantické čaro, a to či už ju zavesíte medzi stromami, alebo napríklad na trám.

Lucerničky navodia tú pravú sviatočnú atmosféru, ale nie je potrebné obmedzovať sa len na sviatočné okamihy! Doprajte si romantickú atmosféru aj vo všedný deň, uvidíte, ako vám svetielka vyčaria úsmev na tvári! Zdroj: www.pinterest.com

Lampióniky

Aj lampiónikov je celá škála, môžete zvoliť napríklad závesný lampiónik alebo lampiónovú LED reťaz. Hravé svetielka sa jednoducho nedá nezamilovať si, ozdobia skvele strop, kvetináčiky, zábradlie alebo postačí reťaz položiť len tak do mištičky na stôl a pohodová atmosféra je na svete. K tomu už len stačí dať si skvelý drink, výborné jedlo a párty môže začať!

Vonkajšia pohoda a svetelné lampióniky
Rozžiarte svoj domov pomocou hravej svetelnej reťaze s lampiónikmi, ktoré využijete v interiéri, na terase i balkóne. Zdroj: www.pinterest.com

Svetelná lampionová reťaz je krásnou dekoráciou nielen na narodeninovú párty. Vychutnajte si pohodovú atmosféru na čerstvom vzduchu a vytvorte si útulný kútik pomocou pár vankúšikov, diek, kvetín a svetielok.

Vybrali sme pár lampiónových reťazí pre vaše útulné zákutia

Je to ale oriešok, vybrať si len jeden, všakže? Budú to farebné lampióny so strapcami, plastové guličky obmotané povrázkom alebo svetelná reťaz s papierovými lampiónmi White?

LED svetelný drôtik

LED žiarovky, s ktorými sa nudiť nebudete. Upustite uzdu fantázii a popremýšľajte, aký kúsok by si zaslúžil rozžiariť. LED drôtiky sú určené prevažne na dekoráciu rôznych aranžmánov, môžete nimi vyzdobiť kvetináčiky, omotať kvety vo váze alebo napríklad trám na terase. K výzdobe môžete využiť aj obľúbené poháre Kilner, do ktorých po sezóne môžete uskladniť všelijaké dobroty alebo do nich zavariť výbornú domácu marmeládu.

LED drôtik v zaváracom pohári Kilner
Využite štýlové zaváracie poháre značky Kilner na výzdobu vonkajšieho posedenia. Zdroj: www.pinterest.com

Nezabudnite nasvietiť cestičky a chodníčky

Lampióniky aj svetelné reťaze vám síce vytvoria úžasnú atmosféru, ale nezabúdajte aj na bezpečnosť! Osvetlite si príjazdovú cestu či cestičku na záhrade alebo pred domom štýlovým svetlom na solárne napájanie! Záhradné svetlá, ktoré sú jednoduché na údržbu, nespotrebúvajú žiadnu elektrickú energiu a môžete ich premiestňovať podľa ľubovôle. Už žiadne karamboly po ceste zo záhradnej párty!

záhradné osvetlenie pri ceste
Nezabúdajte na vašu bezpečnosť! Posvieťte si na cestu nech nezakopnete. Zdroj: www.pinterest.com

Svetielka a sviečky, to je naše. Nedáme na ne dopustiť, dotvárajú tú pravú útulnosť, nech je zima alebo leto. Vytvorte si aj vy, relaxačný kútik ihneď pri dome a spojte krásne s užitočným. Tak neváhajte a kúpte si niektorý zo štýlových kúskov, uvidíte, že rozžiarite oči nielen sebe, ale aj priateľom!

Krásne chvíľky plné svetielok praje

Petra & Bella Rose

 

 

Vyberte si z ponuky svetelných reťazí, ktoré vykúzlia dokonalú atmosféru ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!