Že sú svetielka záležitosťou Vianoc? Kdeže! Až v lete nastáva ich hlavná sezóna. Taká svetelná reťaz zavesená na tráme na terase alebo v záhrade medzi stromami dokáže urobiť riadne divy. Možno vám aj navodiť pocit, ako by ste sa ocitli v romantickom filme. Poďte sa inšpirovať, aké svetelné reťaze teraz frčia, kde ich môžete naaranžovať a aké ďalšie možnosti vonkajšieho osvetlenia sú v hre!

Zútulnite si vonkajšie posedenie svetelnou reťazou!
Zútulnite si vonkajšie posedenie svetelnou reťazou!

Veľké žiarovky, žlté svetlo a neodolateľná atmosféra

Iste, základom pravého vonkajšieho posedenia je pohodlný nábytok a veľa mäkkých vankúšikov. Tú pravú atmosféru ale nikdy nedocielite, ak si posedenie neskrášlite nejakou tou svetelnou reťazou. Svetelné reťaze majú totiž úžasnú schopnosť oživiť aj ten napochmúrnejší kút, poskytnú príjemné svetlo a hlavne sa postarajú o najpohodovejšiu atmosféru. Neveríte? Čítajte ďalej!

Svetelná reťaz, najkrajšia dekorácia vonkajšieho posedenia
Svetelná reťaz, najkrajšia dekorácia vonkajšieho posedenia

Existuje kvantum druhov svetelných reťazí. Milovníci severského minimalizmu rozhodne ocenia svetelnú LED reťaz s veľkými žiarovkami vyžarujúcimi teplé žlté svetlo. Vybrať si môžete z čírych a bielych žiaroviek, z čierneho alebo bieleho kábla a dokonca aj zo svetelnej reťaze so žiarovkami v tradičnom tvare. Tú navyše napája solárny panel, takže vám bude robiť vonku parádu a ešte bude aj šetrná k prírode.

Svetelná LED reťaz na solárne napájanie
Svetelná LED reťaz na solárne napájanie

Party svetelné reťaze – hra farieb

Organizujete často záhradné party? Večierky pod holým nebom si priam pýtajú farebnú svetelnú reťaz. Aj milovníci farieb a večierkov si teda prídu na svoje, pretože švédska značka Star Trading ponúka okrem klasických svetelných reťazí tiež reťaze hrajúce všetkými farbami. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade si môžete vybrať z farebnej svetelnej reťaze so žiarovkami priehľadnými alebo nepriehľadnými. Už ju stačí len zavesiť na správne miesto a party môže začať!

Party reťaz s farebnými žiarovkami
Party reťaz s farebnými žiarovkami

Nemôžete sa rozhodnúť, ktorá zo svetelných reťazí vás baví najviac? Nevadí! Aj pre vás máme riešenie. Dokonalým kompromisom je svetelná reťaz – presnejšie povedané kábel s objímkami – do ktorej si môžete dokúpiť akékoľvek žiarovky a podľa nálady ich kedykoľvek meniť. Je teda len a len na vás, či si zaobstaráte LED žiarovky či klasické, či budú žlté, biele alebo farebné, veľké alebo malé – nekonečné množstvo kombinácií sa otvára priamo pred vami.

Kábel s objímkami na vlastné žiarovky - ideálne riešenie!
Kábel s objímkami na vlastné žiarovky – ideálne riešenie!

Lampáš a svetelná reťaz v jednom? Prečo nie!

Na svoje si prídu aj milovníci originálnejšieho vonkajšieho osvetlenia. Nudia vás svetelné reťaze s obyčajnými žiarovkami? V tom prípade by vás mohla zaujať svetelná reťaz, ktorá má namiesto klasických žiaroviek roztomilé LED lampášiky. Ak ste zároveň aj milovník vintage štýlu, nie je čo riešiť.

Svetelná reťaz s lampášikmi - dokonalé!
Svetelná reťaz s lampášikmi – dokonalé!

Kam s ňou?

Pýtate sa, kam takúto svetelnú reťaz umiestniť? Možností je celá kopa! Osvedčenou klasikou je omotať ju okolo trámu na terase alebo v záhradnom altánku. Svetelnú reťaz môžete zavesiť aj medzi stĺpiky, na plot alebo napríklad na starú polorozpadnutú kôlňu. Fantázii sa medze nekladú!

V altánku vyzerajú svetelné reťaze úplne fantasticky
V altánku vyzerajú svetelné reťaze úplne fantasticky

Svetelné reťaze si nádherne rozumejú so stromami. To veľmi dobre vedia aj v House Doctor, a preto neváhajú svetelnú reťaz zavesiť na strom, rozvešať ju medzi viacero stromov alebo ňou dokonca ozdobiť rebrík alebo schodíky vedúce k domčeku na strome. Fantázia!

Stromy a svetelné reťaze? Dokonalá kombinácia!
Stromy a svetelné reťaze? Dokonalá kombinácia!

Ak patríte medzi tých menej šťastných a nebývate v dome so záhradou, nezúfajte! Svetielka sa dajú ľahko a rýchlo naaranžovať aj na balkóne. Ak máte lodžiu, môžete svetelnú reťaz zavesiť medzi steny. Ak váš byt disponuje klasickým balkónom, nie je nič jednoduchšie, než reťaz omotať okolo zábradlia. Stačí chvíľka a váš súkromný útulný kútik je na svete!

Posvieťte si na cestu

Nezabúdajte ale ani na ostatné vonkajšie osvetlenie. Svetelné reťaze vám síce vytvoria úžasnú atmosféru a poskytnú svetlo pri posedení, ale na dlhej ceste od bránky ku dverám vám veľmi nepomôžu. Posvieťte si preto na cestu trebárs prízemným osvetlením v industriálnom štýle alebo stĺpikom na solárne napájanie, ktorého trendy medená farba spôsobí, že vaša záhrada bude skrátka dokonalá.

Medený záhradný stĺpik na solárne napájanie
Medený záhradný stĺpik na solárne napájanie

Ak rovnako ako my nedáte na svetielka dopustiť, neváhajte a kúpte si tiež nejaký pekný kúsok na doladenie atmosféry vášho vonkajšieho posedenia. Zaručujeme vám, že až potom sa budete vo svojom relaxačnom kútiku cítiť ako v rozprávke.

Pohodové večery strávené vo vašej súkromnej oáze pokoja praje Aneta & Bella Rose

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!