Že sú svetielka záležitosťou Vianoc? Ale kdeže! Až v lete prichádza ich hlavná sezóna. Taká svetelná reťaz zavesená na tráme na terase alebo v záhrade medzi stromami dokáže urobiť divy. Napríklad vám aj navodiť pocit, ako by ste sa ocitli v romantickom filme. Poďte sa inšpirovať, aké svetelné reťaze teraz frčia, kde ich môžete naaranžovať a aké ďalšie možnosti vonkajšieho osvetlenia sú v hre!

Zútulněte si venkovní posezení světelným řetězem!
Vonkajšie posedenie bude so svetielkami ešte o trochu viac hygge. Čo hovoríte?

Veľké žiarovky, žlté svetlo a neodolateľná atmosféra

Iste, základom pravého vonkajšieho posedenia je pohodlný nábytok a množstvo mäkkých vankúšikov. Tú pravú atmosféru ale nikdy nedocielite, ak si posedenie neskrášlite nejakou svetelnou reťazou. Svetelné reťaze majú totiž úžasnú schopnosť oživiť aj ten najpochmúrnejší kút, poskytnú príjemné svetlo a hlavne sa postarajú o tú najpohodovejšiu atmosféru. Neveríte? Čítajte ďalej!

osvětlení na solární napájení
Svetelná reťaz – najkrajšia dekorácia vonkajšieho posedenia. Táto od Star Trading prispôsobená na solárne napájanie.

Existuje nespočetné množstvo druhov svetelných reťazí. Milovníci severského minimalizmu rozhodne ocenia svetelnú LED reťaz s veľkými žiarovkami vyžarujúcimi teplé žlté svetlo. Vybrať si môžete z čírych a bielych žiaroviek, z čierneho alebo bieleho kábla a dokonca aj zo svetelnej reťaze so žiarovkami v tradičnom tvare. Tá navyše napája solárny panel, takže vám bude robiť vonku parádu a ešte bude šetrná k prírode.

Svetelná LED reťaz na solárne napájanie

Párty svetelné reťaze – hra farieb

Organizujete často záhradné párty? Večierky pod šírym nebom si priam pýtajú farebnú svetelnú reťaz. Aj milovníci farieb a večierkov si teda prídu na svoje, pretože švédska značka Star Trading ponúka okrem klasických svetelných reťazí aj reťaze hrajúce všetkými farbami. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade si môžete vybrať z farebnej svetelnej reťaze s priehľadnými alebo nepriehľadnými žiarovkami. Už ju stačí len zavesiť na správne miesto a párty môže začať!

 

párty řetěz s pastelovými žárovkami
Svetelná reťaz s jemne pastelovými žiarovkami je nesmierne trendy! Uloviť ju môžete tu.
venkovní barevné osvětlení
Základné farby stávka na istotu! Táto svetelná reťaz dodá šmrnc terase aj balkónu. Vyskúšajte. Pre reťaz – tu.

Nemôžete sa rozhodnúť, ktorá zo svetelných reťazí vás baví najviac? Nevadí! Aj pre vás máme riešenie. Dokonalým kompromisom je svetelná reťaz – presnejšie povedané kábel s objímkami – do ktorej si môžete dokúpiť akékoľvek žiarovky a podľa nálady ich kedykoľvek meniť. Je teda len a len na vás, či si zaobstaráte LED žiarovky alebo klasické, či budú žlté, biele alebo farebné, veľké alebo malé – nekonečné množstvo kombinácií sa otvára priamo pred vami.

kabel s objímkami na vlastní žárovky - ideální řešení!
Kábel s objímkami na vlastné žiarovky – ideálne riešenie!
Světelný řetěz s objímkami na vlastní žárovky
Svetielka na stromy rozhodne patria. Súhlasíte?

Že vaša svetlá terasa neholduje kontrastným doplnkom? To vôbec nevadí! Čo by povedala na tento kábel s objímkami na 10 žiaroviek v nádhernej bielej variante? To pravé orechové? To sme radi. My sme z neho dočista paf! A výsledok? Ten môže vyzerať napríklad nejak takto.

světelný řetěz s objímkami v bílé variantě
Svetelná reťaz navodí príjemnú atmosféru aj pri stolovaní.
romantická atmosféra
Romantická atmosféra jednoduchým stlačením vypínača.

Svetielkomilovia, chcete nášup?

Lampáš a svetelná reťaz v jednom? Prečo nie!

Na svoje si prídu aj milovníci originálnejšieho vonkajšieho osvetlenia. Nudia vás svetelné reťaze s obyčajnými žiarovkami? V tom prípade by vás mohla zaujať svetelná reťaz, ktorá má namiesto klasických žiaroviek roztomilé LED svetielka. Vytvorí dokonale romantickú atmosféru.

osvětlení na terasu
Tieto závesné lampáše dodajú pravú, romantickú atmosféru.

Kam s ňou?

Pýtate sa, kam takú svetelnú reťaz umiestniť? Možností je nespočet! Osvedčenou klasikou je omotať ju okolo trámu na terase alebo v záhradnom altánku. Svetelnú reťaz môžete zavesiť aj medzi stĺpikmi, na plot alebo napríklad na starú polorozpadnutú kôlňu. Fantázii sa medze nekladú!

V záhradnom altánku vytvorí svetelná reťaz útulnú atmosféru, čo hovoríte?
Vyčarujte si kúzelné zákutia pomocou svetielok.

Svetelné reťaze si nádherne rozumejú so stromami. To veľmi dobre vedia aj v House Doctor a preto neváhajú svetelnú reťaz zavesiť na strom, rozvesiť ju medzi viacero stromov alebo ňou dokonca ozdobiť rebrík alebo schodíky vedúce k domčeku na strome. Geniálne!

Stromy a světelné řetězy? Dokonalá kombinace!
Stromy a svetelné reťaze? Dokonalá kombinácia!

Pokiaľ patríte medzi tých menej šťastných a nebývate v dome so záhradou, nezúfajte! Svetielka sa dajú ľahko a rýchlo naaranžovať aj na balkóne. Ak máte lodžiu, svetelnú reťaz môžete rozvesiť medzi stenami. Ak váš byt disponuje klasickým balkónom, nie je nič jednoduchšie, než reťaz omotať okolo zábradlia. Stačí chvíľka a váš súkromný útulný kútik je na svete!

Svetelný LED drôtik v kvetináči. Prečo nie?!

Ako už zaznelo na začiatku, za oknami nemusí byť fujavica. Svetielka u milovníkov hygge svietia celoročne. Neodpustili by sme si nespomenúť aj drobné svetelné LED drôtiky. A ako náš protagonista znázorňuje, hodia sa takmer kamkoľvek. Tento konkrétny z dielne Star Trading je na solárne napájanie. Skrátka miluje slniečko. Keď sa zotmie, pri srdci vás pohladia jemnučké LED diódy, ktoré vás objímu a upokoja.

Svetelný LED drôtik ponúka nespočet možností využitia.

Posvieťte si na cestu

Nezabúdajte ale ani na ostatné vonkajšie osvetlenie. Svetelné reťaze vám síce vytvoria úžasnú atmosféru a poskytnú svetlo pri posedení, ale na dlhej ceste od bránky k dverám vám veľmi nepomôžu. Posvieťte si preto na cestu napríklad naším bestsellerom – záhradným svetlom na solárne napájanie Bollard Filippa z dielne Star Trading, ktorého tmavá farba si nájde obľubu takmer všade.

Zahradní sloupek na solární napájení

Ak rovnako ako my nedáte na svetielka dopustiť, neváhajte a kúpte si tiež nejaký pekný kúsok na doladenie atmosféry vášho vonkajšieho posedenia. Zaručujeme vám, že až potom sa budete vo svojom relaxačnom kútiku cítiť ako v rozprávke.

Pohodové večery strávené vo vašej súkromnej oáze pokoja praje

Anna & Aneta & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!