Tak, ako každý správny príbeh začína aj ten svadobný úplne nevinne: Váš milovaný pokľakne, ladne otvorí maličkú krabičku a ponúkne vám šperk. Tentokrát sa ale nejedná o len tak hocijaký kúsok. S novým ligotavým spoločníkom totiž vzápätí prichádza tiež vysnívaná ponuka spoločnej budúcnosti. Než však budete môcť vzájomnú lásku spoločne spečatiť, čaká vás veľa menších i väčších predsvadobných výziev. Niet sa ale čoho báť! Prezradíme vám pár tipov, ako prejsť celým svadobným zhonom s pokojom, a ešte si ho aj užiť. Svadba by mala byť predovšetkým oslavou lásky – tak sa milé budúce nevesty na chvíľku zastavte, urobte si pohodlie, nalejte si pohárik niečoho lahodného a poďte si to spoločne užiť! My vás práve prevedieme svetom svadobných doplnkov a dekorácií.

Postriebrený set čajových lyžičiek He Asked And She Said YES! - La De Da! Living
Postriebrený set čajových lyžičiek He Asked And She Said YES! – La De Da! Living

Svadobné trendy 2017

Aká bude svadobná sezóna 2017? Hravá, jednoduchá, radostná, čipkovaná, fialová, ale predovšetkým osobitá! Konvenciám nadobro odzvonilo. Medzi aktuálne trendy patria jednoduché obrady vzdávajúce hold prírode a zdravému životnému štýlu, svadby industriálne s množstvom svetielok, alebo svadby punkrockové– úplne odporujúce všetkým zaužívaným štandardom.

Nikdy nebola lepšia doba pre realizáciu svojich najtajnejších svadobných snov. Láska, ako je známe, nemá hranice, nevytvárajte si ich teda ani počas svadobných príprav a popustite naplno uzdu svojej fantázii!

Závesná trblietavá girlanda Love - Talking Tables
Závesná trblietavá girlanda- Talking Tables

Svadba krok za krokom

Na začiatok sa vám bude určite hodiť poriadny svadobný plánovač. V ideálnom prípade taký, v ktorom nájdete miesto, jednak na kompletné plánovanie obradu – rozvrhnutie rozpočtu, zoznam hostí, zasadací poriadok a dôležité kontakty a navyše aj priestor na všetky vaše poznámky alebo fotografie. Zároveň padne vhod aj kapsička na založenie rôznych vizitiek, obrázkov alebo vzoriek.

Svadobný plánovač Bride to B Heart - Busy B
Svadobný plánovač Bride to B Heart – Busy B

Akonáhle sa váš plánovač začne pomaly ale isto zapĺňať – určíte termín, miesto, hudbu, fotografa, kameramana i všetky dobrôtky, nad ktorými si budú vaši hostia spokojne pomliaskáva, nastáva čas na príjemnejšiu dolaďovaciu fázu vašich svadobných príprav.

Papierová svetelná LED ceduľa Wedding - Talking Tables
Papierová svetelná LED ceduľa Wedding – Talking Tables

Svadobné dekorácie

Prichádza rad na poriadne svadobné doplnky a dekorácie. Na detailoch totiž záleží, a preto nie je radno podceňovať zdanlivé maličkosti. Prekvapte svojich hostí štýlovými svadobnými vychytávkami: prskavkou v tvare srdca, nafukovacími balónikmi vo farbách zorí, originálnymi papierovými menovkami alebo príborom s romantickým posolstvom. Ak túžite ešte po ďalších svadobných skvostoch, mrknite sa do našej kategórie svadobných dekorácií a doplnkov.

Svetelná girlanda s kvetinami - Star Trading
Svetelná girlanda s kvetinami – Star Trading

Svadobné stolovanie

Či už plánujete svadobnú hostinu pod holým nebom, alebo vsádzate na istotu a všetky dobrôtky si radšej užijete pekne pod jednou strechou, s vkusným štýlovým svadobným riadom rozhodne nešliapnete vedľa! To, že láska prechádza žalúdkom, je známa vec, prečo ju teda neumocnit a nedopriať si prvý kus novomanželskej torty napríklad so setom dezertných vidličiek Mr & Mrs.

V záplave alkoholických nápojov nie je radno podceňovať ani pitný režim! A presne pre takéto chvíle je určená nádoba na limonádu značky Kilner, vďaka ktorej môžete vyškrtnúť zo zoznamu všetky nezdravé presýtenej nápoje a rozšíriť ponuku nealka treba o poctivý domáci džús, ľadový čaj alebo obľúbenú vodu s bylinkami.

Papierové kelímky We Love Pink - Talking Tables
Papierové kelímky We Love Pink – Talking Tables

Svoje zaslúžené miesto na výslní má v tomto roku tiež papierový riad. Ten z kolekcie Talking Tables navyše hravo borí všetky zažité stereotypy o tom, že papierové tácky sa hodia akurát tak na špekáčiky. Tanieriky, tégliky aj podšálky nájdete v širokom spektre jednofarebných i vzorovaných kombinácií. Pokiaľ na ne navyše naservírujete maličké cupcaky a makrónky, vytvoríte v okamihu svadobnú hostinu, za ktorú by sa nehanbila ani Alica v krajine zázrakov!

Svietiaci lampáš na solárne napájanie - Star Trading
Svietiaci lampáš na solárne napájanie – Star Trading

Svadobná atmosféra

Čo by na vašej svadbe ešte nemalo chýbať? Určite svadobné svetielka! Nič nedodá miestu tak výnimočnú a pohodovú sviatočnú atmosféru ako žiarovky všetkých tvarov a veľkostí. Najkrajšie zo všetkého sú poháre plnésvetlušiek“ – nádoby z číreho skla s drobným svetelným drôtikom na solárne napájanie, ktoré je šikovne ukryté vo viečku. Taký lampášik je nielen krásnym, ale aj bezpečným a ekologickým dekoratívnym osvetlením v jednom.

Hovorí sa, že všetkého veľa škodí – svetelné reťaze sú však výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Nikdy ich nie je dosť! A koľkokrát zbližujú viac ako hocijaký alkoholický drink. Dodajú kontrastnú hrejivosť industriálnym halám, rozžiaria veľké svadobné stany a vykúzlia úsmev na perách všetkých zúčastnených.

Rekvizity do svadobného fotokútika - Talking Tables
Rekvizity do svadobného fotokútika- Talking Tables

Svadobnou stálicou je v súčasnej dobe tiež fotokútik – miesto, kde sa môžu vaši hostia vyblbnúť a zároveň zvečniť. Alebo dajte svadobčanom k ​​dispozícii pár papierových rekvizít, a nebudete sa stačiť čudovať aké kreatívne kompozície onedlho zaplavia sociálne siete.

Svadba bez stresu

Svadbu by ste si mali predovšetkým užiť! Nepodliehajte teda zbytočnému stresu, zhlboka dýchajte a prípravu všetkých svadobných nevyhnutností si rozčleňte na menšie hravo zvládnuteľné celky. Nebojte sa, nebudete na to samy. Po ruke budete mať nielen skúsenejšie kamarátky, ale aj rad online i offline príručiek obsahujúcich rady, ako mať tú najkrajšiu svadbu krok za krokom.

Svatební přípravy podle Ejvy - Eva Mchitarjan
Svatební přípravy podle Ejvy – Eva Mchitarjan

Jednou z nich je aj novinka Svatební přípravy podle Ejvikniha známej českej fashion blogerkyvycibreným vkusom i zmyslom pre detail. Poradí vám napríklad kedy zarezervovať miesto na obrad, ako vybrať šaty, kedy rozoslať pozvánky, alebo ako vyriešiť svadobná torta napríklad aj pre sto ľudí. Ejviny rady vás budú sprevádzať celým svadobným procesom – od príprav zásnub až po vysnívaný deň D. Kniha je plná nádherných fotografií, ktoré vám poslúžia ako inšpirácia aj motivácia.

Držíme vám palce, nech zdarne s úsmevom na perách zdoláte všetky svadobné výzvy, pred oltárom padne obojstranné ÁNO a už vás čaká len ono povestné šťastne až do smrti“. 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!