Ten dokonalý moment plný lásky, súznenia a úplnej oddanosti poznáme z romantických filmov všetky – zažila ho Carrie s Božským, Bridget Jones s pánom Darcym a takmer každý princ a princezná všetkých rozprávok sveta. Je to magická chvíľa. Svet sa prestane točiť. Nevesta má nadpozemské šaty, nežný make-up a aj ten inak najneposednejší vlások drží tentokrát tvar romantickej vlnky. Ženích má perfektne padnúci oblek, sexy úsmev a iskru v očiach. A ach tá chémia – až sa tají dych a naskakuje husia koža. Svadobčania ani nemuknú, vzduch je nabitý súznením, vrelými citmi i nevypovedaným vyznaním. To všetko dokresľuje najmilší romantický song oboch. Vzájomné áno-áno už je potom len čerešničkou na tej najlahodnejšej svadobnej torte. Toto je skrátka ono – povestné šťastne až do smrti!

Zdroj: Pinterest

Čakáte návrat do reality? Nebojte sa, dokonalá svadba nemusí zostať len obyčajnou fantáziou. Ostatne najkrajšie svadby sú aj tak tie jednoduché, radostné, s kvapkou hrejivej pospolitosti a množstvom lásky – o tú ide predsa predovšetkým! Tak dajte na frak všetkým romantickým komédiám a užite si deň D od začiatku až do konca! Prinášame vám tipy nielen na nevšedné svadobné dekorácie, ktoré vašich hostí zaručene odzbroja, ale podelíme sa s vami aj o najnovšie trendy nadchádzajúcej svadobnej sezóny. Tak smelo do toho!

Modrá je dobrá!

A začneme pekne od pánov. Navy blue is the new black – námornícka modrá je tohtoročnou absolútnou trefou do čierneho – a to najmä pre formálne svadby. Čím temnejšia, tým lepšie! Vedľa ale nešliapnete ani ľahko nezbedným lookom – v móde sú ležérne traky a zelená naďalej svieti pre nevšedné drevené motýliky.

Zdroj: Pinterest

Šaty inšpirované pavučinou a morskou penou

To nie je sci-fi, ale najnovšie svadobné trendy! Nežné krajkové šaty si aj naďalej užívajú svoje miesto na svadobnom výslní. Zložité motívy však nečakajte. Do popredia sa dostávajú krehko pôsobiace kúsky inšpirované prírodou. Svadobné šaty by nemali pôsobiť príliš vyzývavo, zvodnosť je ale naopak povolená. Šaty by mali zvýrazňovať predovšetkým osobnosť nevesty. Jej prirodzenú krásu dokreslí jednoduché líčenie a jemný vílí výzor podčiarkne romantická čelenka – ideálne z darov prírody samotnej.

Zdroj: Pinterest

Obľúbená fialová versus ružovozlatá

Svadobným dekoráciám aj svadobnému stolovaniu budú v roku 2018 vládnuť najmä metalické farby – strieborná, zlatá a zlatá s ružovým nádychom. Medzi svadobnými trendmi sa stále drží tiež obľúbená fialová, ktorej bude tento rok šliapať na päty tiež jemne ružová, svetlozelená a tyrkysová.

Lesk drahých kovov neminie ani svadobné oznámenia, ktoré bude hojne zdobiť populárne kaligrafické písmo.

Zdroj: Pinterest

Svadba „pod širákom“

Plánujete obrad pod holým nebom? Potom môžete oživiť svadobné stolovanie štýlovým papierovým riadom v hravom alebo luxusnom prevedení. A nezabudnite ani na milú spomienku pre vašich hostí – originálna papierová menovka s nejakou tou drobnôstkou na pamiatku, ich zaručene poteší. Čo by na vašej svadbe nemalo chýbať ďalej? Určite svetielka! Nič nedodá miestu tak výnimočnú a pohodovú sviatočnú atmosféru ako žiarovky všetkých tvarov a veľkostí. Staviť môžete na klasiku v podobe romantických svetelných reťazílampášikov, alebo využiť drobné svetelné LED drôtiky a očariť svojich hostí nežnými detailmi trebárs priamo pri sviatočnom stole.

Zdroj: Pinterest

Romantické detaily

Na detailoch skrátka záleží. Sú to práve zdanlivé maličkosti, ktoré vyčaria to najromantickejšie svadobné zázemie. Prekvapte svojich hostí štýlovými svadobnými dekoráciami: prskavkou v tvare srdca, nafukovacími balónikmi vo farbách zore, rozpustilou svadobnou girlandou, retro ceduľou s vtipným nápisom alebo príbormi s romantickým posolstvom. Ak túžite ešte po ďalších svadobných skvostoch, mrknite sa do našej kategórie svadobných dekorácií a doplnkov. Ak ani po tom všetkom nepôjdu vaši hostia do kolien, nechajte ich kreatívne vyblbnúť a zároveň zvečniť vo fotokútiku.

Zdroj: Pinterest

Svadobné vychytávky

Hitom sezóny 2018 budú kvetinové ozdoby – pupene v závesných mini vázičkách, kvetinové girlandy nad svadobným stolom a dekoračné kvetinové reťaze. Svadby sa všeobecne ponesú v duchu jednoduchosti, radosti a slobody. Torty budú minimalistické dozdobené kvetinami alebo lesnými plodmi. Na ústupe je aj samotná svadobná formálnosť. Nie je potreba zväzovať sa žiadnymi zažitými pravidlami. Popustite uzdu svojej fantázii a svadbu si urobte podľa svojho gusta. Nebojte sa preháňať naboso po rozkvitnutej lúke v bohémskych šatách a čelenke zo sedmokrások, alebo si cez krajkové šaty prehodiť koženú čiernu bundu s hrotmi a ústrety žiarivým zajtrajškom vyraziť na Harley-Davidson.

Zdroj: Pinterest

Svadobné dary

Ak hľadáte perfektný svadobný darček, ktorý by novomanželom navždy pripomínal ich významný deň, určite si zamilujete originálne vintage lyžičky La de da! Living s romantickým posolstvom – čo napríklad tie s nápisom He asked, She said YES (On ju požiadal a ona povedala áno)? Pobavený úsmev na perách obdarovaným vykúzlite netradičnou sviečkou s milým posolstvom. A určite by sme nemali zabudnúť ani na láskyplné sošky Willow Tree, ktoré sú tým pravým strážcom rodinného krbu.

Wedding Bazaar

Či už ste čerstvo zasnúbená, alebo len dolaďujete posledné svadobné detaily, určite si nenechajte ujsť 3. ročník úspešného brnenského Wedding Bazaaru s prehliadkou tých najnovších svadobných doplnkov a dekorácií, na ktorom môžete od 12. do 13. 1. navštíviť tiež náš Bella Rose stánok .

Zdroj: Pinterest

Pevne dúfame, že vám naše svadobné tipy priniesli aspoň malú inšpiráciu a svoj svadobný deň si užijete ako ozajstná princezná – pekne v pokoji a s gráciou!

Vendula & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!