Jún (a vlastne skoro celé leto) je obľúbeným obdobím na organizovanie svadieb. Plnia sa sľuby „do roka a do dňa“, vonku je krásne, takže obrad aj oslava môže prebiehať na čerstvom vzduchu, a určite by ste spolu s nami našli veľa ďalších výhod. Aj Bella Rose žije svadbami, pretože práve takéto chvíle si predsa zaslúžia tú najkrajšiu atmosféru. Spísali sme pre vás svadobný e-book, pripravili veľa svadobnej inšpirácie a naskladnili dekoráciepoklady pre slávnostné stolovanie, ktoré by sa vám na svadbe mohli hodiť.

To ale stále nie je všetko 🙂 Na pomoc sme si prizvali odborníčku na svadby na slovo vzatú, štylistku a fotografku Sonku Skerik, ktorá pre nás vybrala júnovú kolekciudekorácie a doplnky, ktoré by podľa nej na svadbe nemali chýbať. A pretože nás Sonkin výber zaujal, chceli sme rovno poznať jej názor na súčasné svadby, priania neviest, trendy v líčení aj aké si dnešní svadobčania vyberajú miesta pre svoj deň D. Chcete to vedieť tiež?

Aké sú svadobné trendy podľa štylistky a fotografky Sonky Skerik?
Aké sú svadobné trendy podľa štylistky a fotografky Sonky Skerik? Foto: Jindřiška Hustá Valachová.

Svadobné inšpirácie podľa Sonky

Zaujíma vás, ako začal Sonkin príbeh? Sonka je vizážistka, vlasová i módna štylistka a fotografka. Všetky jej „obory“ sa tak nejako spájajú v životných okamihoch, ako je svadba, očakávanie potomka alebo ďalších dôležitých udalostiach. Väčšinu času jej ale práve teraz zaberú svadby…

Jarné svadobno-tehotenské fotenie Martiny a Honzu
Zachytenie životných okamihov – jarné svadobné (a vlastne aj tehotenské :-)) fotenie Martiny a Honzu. Foto: Sonka Skerik.

Sonka, ste fotografka, vizážistka a štylistika. Ako vám napadlo, že se budete sústrediť hlavne na svadby?

Práca s nevestami ma vždy lákala, páči sa mi, ako je komplexná a že je zameraná na perfektný výsledok v tak krátkom čase.

Nevesta Jitka - Sonka Skerik ako svadobná štylistika aj fotografka
Práca s nevestami Sonku vždy lákala. Foto: Sonka Skerik.

Pozorujete, že v poslednej dobe počet svadieb narastá, alebo skôr naopak?

Myslím, ze čísla sú stále podobné. Čo však určite narastá, sú nároky neviest na kvalitných dodávateľov a služby.

Ako vnímate súčasné svadby? Robia si svadobčania svoj deň D skutočne po svojom a snažia sa byť originálni, alebo naopak sa držia tradícií a zvyklostí miestnej kotliny? 🙂

Samozrejme nás všetkých, a to nielen čo sa svadieb týka, ovplyvňujú nejaké trendy… Ale väčšina neviest sa snaží do svadby vniesť niečo svoje osobné… Napríklad moja tohtoročná „aprílová nevesta“ získala po mužovi v preklade priezvisko Lastovičková. A nechala si preto do vlasov vyrobiť korálkami vyšité lastovičky. To bolo krasne 🙂

Za rok navštívite ako fotografka a štylistka veľa svadieb, pozorujete nejaký trend, čo sa týka lokácie? Usporadúvajú sa svadby často v prírode, na statku, na zámku alebo v nejakom hotelovom rezorte?

V současnej dobe jednoznačne vedú prírodné lokácie typu stodoly, statky a záhrady.

Romantická svadba na statku - Aneta a Honza by Sonka Skerik
Romantická svadba na statku – nevesta Aneta a ženích Honza. Foto: Sonka Skerik.

Aké najčastejšie vídate hostiny a následné večierky? Aké dekorácie a doplnky sú na svadbách najčastejšie vidieť?

Stále vedie rustikálny a boho štýl. Ale úspešne sa medzi nevestami zabýval aj minimal a gipsy štýl.

Výber svadobných doplnkov podľa Sonky Skerik
Výber svadobných doplnkov podľa Sonky Skerik – 1. Lapač snov Nai Disha, 2. Sklenená karafa Bar Craft 1 l, 3. Svadobný plánovač Bride to B, 4. Hliníkový svietnik Gold 23 cm, 5. Príborový set Gold.

Okamihy jedného z najkrajších dní v živote

Mávate dopredu so svadobčanmi schôdzku ohľadom fotenia a jazdíte dopredu skontrolovať lokáciu? Alebo to riešite spontánne až na mieste?

S nevestou všetko plánujem do detailu a s niektorými si vlastne píšem skoro denne. Najviac mi, vzhľadom k mojej vyťaženosti, vyhovuje akýkoľvek on-line komunikátor. Ak si nevesta praje osobné stretnutie, je to samozrejmosťou. Avšak aj tak sa spolu vidíme na skúške líčenia a účesu a tam preberieme všetko potrebné.

V poslednej dobe sa často objavujú svadobné fotky, ktoré zobrazujú celý deň – od ranných príprav až po večernú party. Je to aj pre vás najčastejší model? Trávite s novomanželmi celý ich významný deň?

Áno, snažím sa, aby reportáž z ich dňa bola kompletná – od rána až do večera. Do neskorých nočných hodín sa však nezdržujem, pokiaľ to nie je vyložene večerná svadba.

Svadobný deň od rána až do večera - nevesta Jana by Sonka Skerik
Svadobný deň od rána až do večera. Foto: Sonka Skerik.

Kde hľadáte inšpirácie pre nové nápady? Inšpirujete sa zahraničnými fotografmi alebo máte svoj štýl, ktorý nemeníte?

Mam svoj štýl, ktorý, by som povedala, sa sám vyvíja. Fotím veľa pocitovo a neriadim sa žiadnymi poučkami ani momentálnymi trendmi.

Svadba v prírode - v Beskydách Jany a Tomáša
Sonka sa trendmi neriadi, má vlastný osobitý štýl. Svadba v Beskydách Jany a Tomáša. Foto: Sonka Skerik.

Nevesty preferujú prirodzený vzhľad

Aký účes a make-up v súčasnosti nevesty vlastne preferujú?

Moje nevesty najčastejšie preferujú jemné prirodzené líčenie a ženské romantické účesy z vlnitých vlasov, ktoré sú skôr „messy“ a nie prehnane strojené.

Prirodzené svadobné líčenie - zdôraznenie očí a "messy" drdol.
Súčasným trendom je prirodzené svadobné líčenie – zdôraznenie očí a „messy“ drdol. Foto: Sonka Skerik.

Ako prebieha stylingová príprava na svadbu z vašej strany? Príde nevesta raz na vyskúšanie účesu a mejkapu, alebo je nutné všetko ladiť viackrát?

Musím povedať, že v 99,9% prípadov všetko zvládame na jedenkrát.

Nevesta Zuzka a jej romantický drdol
Nevesta Zuzka a jej romantický drdol z ďalších uhlov 🙂 Foto: Sonka Skerik.

Svadobná fotografka a štylistika v jednom

Stáva sa vám, že sa vaše „odbory“ prelínajú? Že vás nevesta požiada o líčenie, účes aj svadobné fotenie? Dá sa to vôbec stihnúť, zastúpiť všetky tieto role?

Áno, prakticky takto presne fungujem. Nevestám ponúkam kompletný balíček, v ktorom je make-up, účes a fotenie. Stíham to úspešne už niekoľko rokov 🙂

A posledná otázka na záver – máte nevšedný svadobný zážitok, ktorý sa vám vryl do pamäti? 🙂

Pre mňa je každá svadba nevšedná. Úprimne môžem povedať, že si z každej svadby tie najemotívnejšie okamihy dokážem vybaviť aj po rokoch.

Svadobná fotka -tesne pred búrkou
Na niektoré okamihy Sonka ani svadobčania nezabudnú – romantická chvíľka tesne pred búrkou. Foto: Sonka Skerik.

Chceli by ste, aby vás Sonka nalíčila, učesala a ešte navyše urobila krásne fotky? Mrknite sa na jej stránky. Ak vás skôr zaujíma, aké doplnky a dekorácie by na svadbe nemali podľa nej chýbať, môžete sa inšpirovať kolekciou, ktorú pre nás vybrala.

Krásne letné aj svadobné dni vám praje

Petra & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!