Ako malé dievčatá sa hrali na svadbu, vzali maminke bielu nočnú košeľu, otcovu kravatu a kráčali uličkou medzi všetkými plyšovými hračkami. S takmer nábožnou úctou spoločne zjedli balíček sušienok a na svadobnú cestu vyrazili do najvzdialenejšieho kútika záhrady medzi záhony pelargónií. Časom trochu povyrástli a ich predstava získala konkrétne obrysy. Pripomína vám to niečo?

Niekto si zakladá celé svadobné šanóny alebo používa špeciálne svadobné plánovače, vystrihuje siluety šiat, robí si zoznam svadobných pesničiek a už dlhé roky dopredu vie, z čoho sa bude skladať svadobná kytica. Nachystali sme pár svadobných tipov, vďaka ktorým budete nadchádzajúcu sezónu zaručene in!

Dobré jedlo je základ

Váš svadobný deň je predovšetkým o vás, skrátka sa musíte cítiť dobre. Preto si zvoľte taký variant stolovania, ktorý sa vám páči! Môže to byť rozprávkovo krásny stôl alebo upravený švédsky stôl. Každá možnosť má svoje výhody aj nevýhody a je len na vás, čo je vám bližšie.

Švédsky stôl via Pinterest

Výhody švédskeho stola sú zrejmé! Môžete ho zložiť zo všetkého, čo máte radi a veľmi ľahko ho možno doplniť aj pokrmami pre tých, s konkrétnymi požiadavkami. Pre tých, čo žijú zdravým životným štýlom alebo z etických dôvodov odmietajú živočíšne produkty, možno zaobstarať širokú škálu dobrôt, ktoré si môžu dať aj milovníci klobások a roastbeefu. Náš malý tip je doplniť stôl o kartičky s menovkami jednotlivých jedál a na zadnú stranu uviesť aj zloženie, aby si každý mohol dať len to, čo presne chce.

Stolovanie via Pinterest

Ak sa rozhodnete pre trošku tradičnejší koncept spoločného obeda, na dekorovaní svadobného stola sa môžete naozaj kreatívne vyblázniť! Už niekoľko sezón sú v kurze prírodné farby doplnené jednoduchými kvetinovými variáciami. V kyticiach i svadobných dekoráciách možno nájsť eukalyptus, rôzne odrody pivoniek aj holé vetvičky. To všetko vkusne doplnené zlatou farbou, sviečkami aj svetielkami.

Dekorujte stolovanie v obľúbenej farbe, via Pinterest

Vzácne okamihy

Výrazným trendom sa v poslednej dobe stali aj fotokútiky, ktoré sa tešia veľkej obľube. Ak plánujete nejaký aj na vašej svadbe, vyberte mu fotogenické miesto, kde sa všetci budúci aktéri budú cítiť skvele a doplňte  rekvizitami. Fotokútik umiestnite napríklad k starej stene alebo kmeňu stromu. Ak ste kreatívny typ, pozadie do fotokútika si pokojne vyrobte.

Svadobný fotokútik, via Pinterest

Kreatívnejšie typy zajasajú, pretože toto je naozajstná výzva!

Papierový fotokútik, via Pinterest
Papierové kvety nemusíte vyhadzovať, vyzerajú pekne aj na stene, via Pinterest

Atmosféru tvoria maličkosti

Ak ste prekonali počiatočný stres, vybrali miesto i jedlo, je čas zaoberať sa dekoráciami! Dekorácie – kúzelné slovíčko, ktoré dokáže veľké veci. U nás milujeme tie maličkosti, ktoré nám robia krajší deň. Na slávnostnú udalosť, ako je svadobný deň, si musíme ujasniť hneď z počiatku, v akom duchu by sme si priali celý ten slávnostný deň prežiť. Štýlov je na výber kopa, tento rok nás najviac zaujala severská jednoduchosť s výraznými doplnkami.

Dekorácia na stôl, via Pinterest
Trendy sukulenty, via Pinterest

A čo na seba?

Načerpali sme aj inšpiráciu, čo na seba, a tak, ako sú jednoduché aj dekorácie, šaty nezostávajú pozadu! Už dávno odzvonilo nazdobeným róbam, ktoré zväzovali celé telo. Koniec je aj úzkym korzetom, kovovým obručiam držiacim tony tylovej látky a zložitým účesom, ktoré držia len vďaka pinetkám a veľkému množstvu laku na vlasy. Pre tento rok dávame zelenú vašej prirodzenosti! Jednoduché líčenie, rozpustené vlasy a pohodlie na každom kroku.

V jednoduchosti je krása, via Pinterest
Čipkované rukávy, via Pinterest
Široké rukávy, via Pinterest

A ak cítite, že máte chuť trochu boriť mýty, čo takto vyskúšať aj farebné kombinácie?

Ľahké ako pierko, via Pinterest
Modré ombre, via Pinterest

Už viete, ako budú vyzerať vaše šaty? Základom je, cítiť sa dobre. Dúfame, že ste načerpali inšpiráciu tak, ako my, a veríme, že sa vám všetko podarí! My v Bella Rose vám budeme držať palce a budeme radi, ak sa s nami podelíte aj o fotografie a historky z vašej svadby.

via Pinterest

Želáme vám veľa šťastných dní a chladnú hlavu pri svadobnom plánovaní!

Za celý tím Bella Rose,

Nikola

 

Ešte máte málo inšpirácie? Pozrite sa na naše svadobné vychytávky a nevyhnutnosti! ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!