Jeseň je tu. Konečne. My u nás v Bella Rose si ju veľmi radi užívame ako vonku, tak v pohodlí nášho domova, ktorý bude po nasledujúcu časť roka naším hlavným útočiskom pred kvapkami dažďa a chladným počasím. A preto si ho berieme zas a znova do parády, samozrejme inšpirovaní tým najlepším, čo jesenné trendy ponúkajú. Aké to sú? Poďte ich s nami objaviť a zistiť, čo sa teraz nosí vo svete interiérového dizajnu!

podzimní IB Laursen

Návrat do minulosti, napriek tomu krok vpred

Hlavným nosným prvkom, ktorý spája kolekcie naprieč značkami, je rozhodne návrat ku starým dobrým časom. Značky sa obracajú naspäť k tomu, čo už sme raz milovali, a smelo to obliekajú do nového kabátika. V interiéroch tak uvidíte kúsky inšpirované vintage a antik štýlom, ale tiež hravými sedemdesiatkami, ktoré sa len hemžili farbami a vzormi.

V spojení so súčasnosťou, kedy sa tešia obľube organické tvary, žíhaná glazúra alebo ladenie do zastrených farieb, vyvstáva na povrch nádherný rám, ktorý drží pohromade rozmanité jesenné trendy a udáva im ten správny tvar.

podzimní trendy

antik interiér
Ohliadnutie do minulosti inšpirovalo na jeseň množstvo značiek, medzi nimi aj IB Laursen.

Zastrené farby, ktoré vzájomne ladia

Čo sa týka farieb, odtiene aj naďalej zostávajú v zastrených, zemitých tónoch, mnohokrát až zdanlivo vyblednutých. Aj tu je zjavný vplyv vintage. Na týchto farbách je skvelé, že sa dajú vzájomne kombinovať bez toho, aby sa medzi sebou bili. Krásna zastrene horčicová v kombinácii s bledou indigo vytvorí príjemný kontrast, rovnako ako tehlovo oranžová so zelenou.

V prípade zelenej farby sa pozerajte po odtieni sage (šalviovo zelená), ktorý presne spĺňa definíciu zastreného odtieňa. Jeho ukľudňujúce vlastnosti oceníte predovšetkým na bytovom textile, ako sú vankúšiky a plédy, ale tiež závesy. Obľúbenosti sa teší taktiež béžová, ktorá je príjemná na riadoch aj vázach.

zastřené barvypodzimní barvy 2021

sage zelená

Ratan a kov: Kontrastné materiály s veľkým potenciálom

Prírodné materiály sa v interiéroch aj kolekciách značiek držia už niekoľko rokov. A niet divu, drevo, rovnako ako ľan alebo kameň, má v našich domovoch svoje právoplatné miesto už len vďaka tomu, ako dobre sa tieto materiály vzájomne dopĺňajú.

Medzi jesenné trendy tohtoročného roku však musíme zaradiť hlavne ratan, ktorý nadobúda omnoho viac podôb, než je len záhradného nábytku. Nájdete ho v podobe nádherných košov, úložných boxov alebo lampášov. Doplnky z ratanu naviac dlho vydržia, keďže materiál je odolný a pevný. Skrátka trend, ktorý vám nesmie uniknúť!

ratanové doplňky
Ratanové nemusia byť len koše. Svoje drobnosti alebo plédy rovnako dobre schováte v ratanovej truhle.

Kovové doplnky na vzostupe

Proti neutrálnemu ratanu stojí o kúsok výraznejší materiál, ktorý sa stále viac objavuje v podobe doplnkov, ale tiež menšieho nábytku. Kov na všetky spôsoby sa opäť dostáva do popredia, avšak tentokrát nie v jeho industriálnej a minimalistickej podobe, avšak skôr s antik nádychom a mosadznou farbou.

Tento trend sa usadil predovšetkým medzi produktmi dánskej značky IB Laursen, ktorej jesenná kolekcia sa antik štýlom inšpirovala a šikovne ho kombinuje so škandinávskymi prvkami. Posúďte sami!

kovové antik doplňky
Mosadzná a medená farba dominuje kovovým doplnkom. Ideálne s jemnou patinou!

Organické tvary na nových miestach

O tom, že zaoblené tvary sa v interiéroch po celom svete usadili už pred pár rokmi, sme vám písali napríklad práve minulý rok. Svete div sa, jednoduché krivky lahodia oku zrejme natoľko, že už sa im z domácností skrátka nechce.

Predsa len sme sa však dočkali miernej zmeny, a to predovšetkým medzi druhmi doplnkov, ktoré tieto tvary nadobúdajú. Okrem váz a svietnikov sa z pravidelného rámu vymanili napríklad dizajnové zrkadlá, ktoré budú skutočnou ozdobou každej miestnosti, či už pôjde o predsieň alebo spálňu.

A keď už sme u kriviek, veľkej obľube sa tešia tiež svietniky, vázy alebo sviečky v ženských tvaroch. Věstonická venuša by bola pyšná!

designové zrcadlo Ferm
Zrkadlo Pond od luxusnej značky Ferm Living bude lahodiť oku aj interiéru.

Sušené kvety a traviny sú nové izbové rastliny

Teda, nie že by sme našim milovaným izbovým rastlinám dávali zbohom. Tie od nás len tak nejaký trend nedostane. Bohémske traviny a sušené kvety však nadobudli na obľúbenosti natoľko, že sa v interiéroch objavujú s podobnou početnosťou, ako v súčasnosti tak obľúbené monstery.

A má to bezpochyby svoj dôvod. Čo sa týka starostlivosti, sú omnoho jednoduchšie na údržbu a nie je potrebné sa obávať, že vám jedného dňa skrátka zvädnú. Rovnako ako v lete, aj na jeseň s béžovými travinami vyčarujete krásne zátišie so sviečkami alebo táckou s tekvicami. Len pozor na plamienok!

sušené dekorace
Béžové alebo oranžové? Vysoké traviny dodajú jesennú boho atmosféru každej miestnosti.

To sú jesenné trendy na rok 2021, ktoré nás v kolekciách značiek zaujali. Padol vám tiež niektorý do oka? Pokiaľ už si na niektorý brúsite zuby, u nás ho rozhodne nájdete. Urobte si radosť a rozžiarte interiér niektorou z trendy farieb alebo uložte deky z gauča do krásneho, ratanového koša. Uvidíte, že jesenné pochmúrno sa vám bude doma tráviť zase o štipku príjemnejšie!

Príjemné jesenné dni plné útulna praje
Michaela & Bella Rose

Čo hovoríte, chcelo by to niečo nové do jesennej výzdoby? Mrknite k nám!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!