Určite ste si všimli, že vám tu každý mesiac predstavujeme jednu zaujímavú osobnosť, ktorá nás, či už svojimi aktivitami, myslením alebo zariadením bytu, chytila za srdce. Pre mesiac august je tou osobnosťou veľmi sympatická Kristína Dolejšová, ktorá vystupuje ako blogerka Hello Christie. V dnešnom rozhovore sa s vami podelí o to, prečo založila úspešný projekt „Za Normální Holky“ alebo aj o to, ako to vyzerá u nej doma. Poďte na návštevu, spoznajte jednu skvelú osobnosť a inšpirujte sa jej výberom bohémskych produktov.

blogerka hello christie

Predstavte nám váš projekt “Za normální holky”

Projekt „#ZaNormalniHolky“ bol založený pred dvoma a pol rokmi s cieľom hovoriť o ženskej sebadôvere, o vplyve sociálnych sietí na našu generáciu, o bezpečnosti na internete a kritickom myslení dievčat a žien v súvislosti s diétami, pohybom, fotkami na sociálnych sieťach atď.

Čo bolo impulzom k jeho založeniu?

Určite moja osobná skúsenosť. To, že som vďaka nízkej sebadôvere celý život bojovala s váhou a jedlom, strávila tri roky v toxickom vzťahu a prezentovala sa pritom ako veľmi šťastný človek.

blogerka-hello-christie-na-bali

Váš projekt sleduje a podporuje mnoho žien. Jedná sa o mladšie ženy, alebo sa medzi nimi nájdu aj staršie, ktoré u vás hľadajú podporu?

Nájdu sa tam skutočne všetky vekové kategórie. Od trinásťročných slečien, ktoré objavili sociálne siete, až po ich mamičky a babičky, ktoré sú vďačné za moju knihu a prácu, práve kvôli vnučkám, ktoré majú problémy s jedlom a odmietajú jesť. A nie sú to len ženy, píše mi aj dosť oteckov, čo nevie, čo s dcérami.

Aké máte na projekt ohlasy?

Kladné aj záporné, a to je v poriadku. Záporné ohlasy sú často z dôvodu nepochopenia hlavnej myšlienky projektu, kedy si ľudia myslia, že podporujem dievčatá v obezite a lenivosti. Tak to ale rozhodne nie je a mrzí ma, keď to takto niekto vníma. Z 99 % sú ale ohlasy krásne a tie negatívne bývajú konštruktívna kritika, ktorú vždy uvítam.

Napísali ste knihu Bez filtru. O čom je?

Je o mojom príbehu od detstva až po súčasnosť. O tom, čo ovplyvnilo vnímanie seba samej, ako som si seba nevážila a ubližovala si, fyzicky i psychicky, a tiež o tom, ako som sa z toho dostala. Je v nej tiež príbeh celého projektu, ako vznikol a ako sa stal tak rýchlo tak známym. Sú v ňom výsledky môjho vlastného dotazníka pre dievčatá v ČR a na Slovensku na tému zdravá sebadôvera, a potom moje osobné životné piliere, ktorých sa držím, keď cítim, že mám tendenciu skĺznuť k smútku zo seba samej. 🙂

Prostredníctvom Vášho projektu pomáhate druhým, nájdete si chvíľku aj na seba? Dokážete si takú chvíľku užiť naplno?

Dnes už áno. Dva roky som do projektu dávala každú sekundu svojho času, až ma to skolilo a musela som si od neho odpočinúť. Dnes sa mu venujem offline, chodím po konferenciách a školách a hovoríme na rôzne témy od porúch príjmu potravy až po kyberšikanu, organizujem športové akcie a tréningy a veľmi ma to baví. Na seba si dnes čas urobím a veľmi rada.

fotky-hello-christie

Čo vám pomôže vypnúť od starostí všedných dní?

V poslednej dobe čím ďalej častejšie vyrážam do prírody, do lesa, spím pod širákom, vypínam telefón a len si tak som. :)) Pomáha mi ticho, knihy a pár blízkych, s ktorými je mi krásne.

Čo robíte, keď práve nepomáhate druhým?

Prerábam svoj byt. : D Som blázon do interiérového dizajnu a neustále niečo vylepšujem. Čítam si pri sviečke, meditujem pri joge, varím niečo zdravé a chutné, idem si zabehať. Poslednou dobou som „přezážitkovaná“ kvôli pracovným cestám do zahraničia, a tak som vďačná za kúsok pohody českého leta. 🙂

čtecí koutek hello christie

Ste dušou bohém, zodpovedá tomu aj Vaše bývanie? Smerovali ste vždy k tomuto štýlu alebo sa to vyvinulo až časom?

Myslím, že som vždy bola bohém. Neučesané vlasy, príroda, chôdza naboso, korálky, rádoby umelec… to všetko sa odvíja aj v mojom domove, ale je pravda, že mi k tomu ešte viac pomohla Austrália, kde som žila päť rokov, a bohém je tam takmer každý. :)) Milujem vankúše, prírodné materiály, sviečky, vône, svetielka, lapače snov, koberce… cítim sa v tom nádherne.

Ktorý kúsok máte pri sebe doma úplne najradšej a prečo?

Myslím, že som úplne zamilovaná do všetkých svojich kvetov, pretože môj byt oživia, zvlhčia a vyčistia vzduch a tvoria u mňa nádhernú atmosféru urban jungle. Avšak nedám dopustiť ani na môj lapač snov, ktorý som si doviezla z Bali, a ktorý mi visí nad posteľou.

A posledná otázka na záver. Aké máte plány na zvyšok leta?

Nie som plánovací typ, vždy sa spontánne rozhodnem, že niečo podniknem. 🙂 Rada by som ale ešte stihla nejaký výlet, oheň a pozorovanie hviezd. Priznám sa ale, že sa každý deň teším na moju milovanú jeseň.

Keď budete mať chvíľku, mrknite aj na Instagram ZaNormalniHolky alebo na súkromný profil Kristíny Hello Christie a načerpajte inšpiráciu ♥

Krásne leto praje

Michaela a Bella Rose

Učaroval vám bohémsky štýl? Toto vám možno padne do oka ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!