Haló, haló, škola volá! Nielen školáci určite odpočítavajú dni do konca prázdnin, ale aj nám dospelým končí letný režim dovoleniek, popoludňajších posedení pri bazéne a popíjania ľadovej kávy na terasách kaviarní. Práve teraz je ten najlepší čas, poriadne sa na nabitý školský rok pripraviť. Nudné červenobiele zošity so zažltnutým papierom už dnes nikoho neohromí. Stavte na overené štýlové kúsky, ktoré vám bude každý závidieť. Poďme sa pozrieť, čo bude to pravé orechové, práve pre vás!

Staňte sa rodičom, ktorý má štýl!

Máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým nemôžete šliapnuť vedľa. Vaše deti si ešte užívajú prázdniny, ale vy už začínate premýšľať, ako im spríjemniť návrat do školských lavíc? To úplne chápeme. Prvý deň v novom školskom roku môže byť niekedy stresujúci skôr z pohľadu rodiča. S novým školským rokom totiž vrcholia tiež nákupy najrôznejších pomôcok ako sú batohy, peračníky, písacie potreby alebo napríklad učebnice.

Naše obľúbenosti ♥

1.Batoh 2. Kožený peračník 3. Vak 4. Nožničky 5. Púzdro na iPad 5. Krabička na desiatu 6. Ceruzky s gumou 7. Washi pásky  8. Ceruzky s písmenkami 

Z pohľadu rodiča nesmieme tiež zabudnúť, vyplniť deťom ich popoludňajší voľný čas. Každé školopovinné dieťa sa postupne učí deliť svoj čas medzi školské povinnosti a zábavu. V hlave sa vám teda určite začínajú preháňať  aj otázky, do akých mimoškolských krúžkov milé deti prihlásiť. Bude to maľovanie? Športové krúžky? Alebo spev? Nech už sa pustia do čohokoľvek, na zvládnutie týchto aktivít budú potrebovať veľa energie. A ako ju lepšie doplniť, než skvelou desiatou so sebou?

Určite si väčšina z vás vybaví, ako vás mamička napomínala za týždeň zabudnutú desiatu v školskej taške. Ak sa vy tomuto problému chcete vyhnúť, vyberte také krabičky na desiatu, ktoré deti budú baviť. Už žiadne desiaty nebudú ležať ladom, hravý motív na škatuľkách si získa pozornosť celej triedy. Desiatové boxy a krabičky ochránia aj mäkké ovocie pred tlačením medzi učebnicami a navyše urobia parádu! Uvidíte, že aj tým najväčším odporcom vitamínov bude zdravá desiata z farebných škatuliek chutiť tak, že už žiadne zvyšky nebudete musieť riešiť! Nezabudnite ani na pitný režim a pripravte deťom ich obľúbenú ovocnú šťavu do štýlovej ľahučkej fľaše od Bloomingville.

Britská značka Sass & belle si dala za svoj hlavný cieľ vyčariť deťom úsmev na perách – a darí sa jej to skvele!

Aj za kancelárskym stolom budete hviezda! 

Ak už rodičovské funkcie máte splnené, je čas urobiť radosť aj sám sebe! Nielen deti budú hviezdou v školských laviciach, ale aj vy za kancelárskym stolom sa môžete stať doslova módnou ikonou. Jedným z najobľúbenejších trendov poslednej doby z oblasti dizajnu, je totiž bezpochyby vzor mramoru. Nadčasový mramor vám môže napríklad visieť na stene v podobe hodín, ale nielen tam ho môžete „prepašovať“. Čo hovoríte napríklad na marble zošity, obaly na notebook či iPad a púzdra na písacie potreby od značky Woouf! ? Mramor je luxusným materiálom aj motívom, ktorý sa vďaka svojej elegancii teší veľkej popularite už celú večnosť – nadčasovosť a štýl sú preto pri tomto motíve samozrejmosťou. Ak túžite po trochu bláznivejšej verzii, mramor vás aj tak nesklame! Vyladený mramorový vzor totiž nájdete nielen v klasickej šedej, ale aj v zelenom, čiernom či ružovom prevedení.

Váš tablet sa bez obalu jednoducho nezaobíde. Kúpte mu preto kúsok z dielne španielskej značky Woouf!, s ktorým budete vy aj váš tablet maximálne cool!

Nezabúdajte na pitný režim či už v kancelárskom kresle alebo v školskej lavici! 

Pravidelný pitný režim je nevyhnutný, ale než siahnete po obyčajnej plastovej fľaši, vyskúšajte radšej fľašu od najobľúbenejších škandinávskych značiek ako je napríklad Design Letters, Ib Laursen, Kilner, House Doctor alebo Madam Stoltz. Pokiaľ bude fľaša vyzerať štýlovo, dodržiavanie pitného režimu bude o to jednoduchšie!

Termo fľaša na horúce nápoje je nevyhnutným doplnkom pri výletoch alebo aj na ceste do práce v chladnom počasí.

Písacie potreby sú základ

Roztomilá panda alebo líštička od sass & belle sa postarajú o to, aby sa ceruzky a pastelky nepolámali a boli prehľadne po ruke. Uvidíte, že sa deti budú do školy hneď pripravovať radšej. A také púzdro s veselým jednorožcom, dúhou a sladkými obláčikmi? Nebojte sa jedno si zaobstarať aj pre vás – či už na ceruzky, riasenku a korektor alebo napríklad kľúče. V dámskej kabelke síce bude pôsobiť srandovne, ale nedá sa nič robiť – aj my dospelí v živote potrebujeme viac dúhy a jednorožcov!

Zapíšte si svoje nápady, myšlienky alebo poznámky do štýlového linkovaného zošita!

Tiež sa už tešíte na začiatok školského roka? ?

Prajeme všetkým školákom, rodičom aj učiteľom radosť zo školy po celý školský rok.

Petra a Bella Rose 

 

Vyberte si niektorý kúsok z našej sekcie Papierníctvo a urobte si radosť ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!