Dnes vás vezmeme na návštevu k Eve – milovníčke zvelebovania svojho domova v škandinávskom a industriálnom štýle. Načerpajte inšpiráciu v tomto útulnom dome a nezabudnite si ku čítaniu vziať aj kúsok dezertu, nech si túto chvíľku môžete vychutnať naplno.

dětský pokojíček ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová

Predstavte sa nám v jednom odstavčeku.

Moje meno je Eva a momentálne si užívam rodičovskú dovolenku so svojou dvaapolročnou dcérou Natálkou a jej oteckom v našom novopostavenom domčeku na Vysočine. Do rodinnej idylky nám nechýba ani domáci maznáčik Jorkšírsky teriér, s ktorým môžeme tráviť voľný čas na záhrade alebo na vychádzkach v prírode. Podnikáme tiež rôzne výlety a sme milovníci dobrého jedla. Mojim najväčším koníčkom je zariaďovanie nášho spoločného bývania. Radosť mi robí akákoľvek úprava interiéru aj exteriéru.

Ako by ste popísala štýl Vášho bývania?

Nemôžem povedať, že by som mala jeden vyhranený štýl. Páči sa mi hneď niekoľko štýlov, a to napríklad industriálny a škandinávsky. Snažím sa ale vždy z toho konkrétneho vybrať to, čo sa mi najviac páči. Jednotlivé kúsky si potom ladím k sebe, aby ako celok vytvárali príjemné prostredie na bývanie.

skandinávský styl ložnice
Zdroj: Eva Pluskalová
detail ložnice
Zdroj: Eva Pluskalová
Zdroj: Eva Pluskalová

Čo Vás prvýkrát inšpirovalo k zariadeniu Vašej domácnosti týmto štýlom?

Mám takú vlastnosť, že si v hlave vždy dopredu predstavím, ako by malo bývanie vyzerať. Od nábytku až po jednotlivé doplnky. A aby som mohla svoje predstavy následne zhmotniť, dokážem hľadaním toho pravého kúska stráviť dosť času v kamenných obchodoch aj na internete. Už od mala som rada listovala papierovými časopismi s bývaním, aby som sa mohla inšpirovať, a to mi vydržalo dodnes.

Aký kúsok máte doma zo všetkého najradšej a prečo?

Vždy sa mi v interiéri páčila krbová vložka, ale pretože som bývala v panelovom dome, nebolo technicky možné ju tam umiestniť. No a teraz ju v domčeku mám, takže sa mi tým tak trochu splnil môj sen.

skandinávský styl s krbem
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová
kuchyně ve skandinávském stylu
Zdroj: Eva Pluskalová

Riadite sa pri zariaďovaní svojho bývania trendmi alebo máte svoj osobitý štýl, ktorý len tak niečo neovplyvní?

To čo je zrovna trendy sa mi samozrejme páči, ale snažím sa vyberať predovšetkým nadčasové kúsky, ktoré potom môžem kedykoľvek vymeniť prípadne rôzne kombinovať.

Aké sú Vaše najobľúbenejšie farby?

Všeobecne mám rada farbu modrú, ale v interiéri sa mi momentálne najviac páči biela. A pretože mám rada prírodné materiály, ako je betón, tak momentálne prevláda šedá doplnená o trávovo zelenú.

Kde najčastejšie hľadáte inšpiráciu na zvelebovanie domova?

Nebudem sa tajiť tým, že inšpiráciu najčastejšie hľadám na internete. Konkrétne na pintereste a instagrame. Ďalej tiež navštevujem webové stránky s bývaním, rôzne blogy a eshopy s nábytkom a bytovými doplnkami.

koupelna
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová
koupelna s přírodními doplňky
Zdroj: Eva Pluskalová

Ako najradšej trávite svoj voľný čas?

Svoj voľný čas najradšej trávim zvelebovaním domu. Konkrétne aranžovaním jednotlivých dekorácií. Každé ročné obdobie si pretváram dekorácie po celom dome, vrátane exteriéru. Rada si niektoré dekorácie vyrobím aj vlastnoručne z toho čo príroda ponúka. Hrdá som na svoj prútený veniec, ktorý som si uplietla z vŕbového prútia z našej záhrady, a zdobí nám vchodové dvere domu. Inak si tiež rada doprajem odpočinok a relax u dobrej kávy.

relax
Zdroj: Eva Pluskalová

A posledná otázka: máte momentálne vyhliadnutý nejaký kúsok, ktorý Vám doma chýba?

Už dlhšiu dobu sa pozerám po rozkladacej pohovke, ktorú by som rada umiestnila do izby pre hosťov a dopriala im tak komfortnú zónu na prespanie.

Ako sa vám u Evy páči? Nám veľmi! Viac inšpirácie z tohto útulného bývania nájdete na Instagrame: @ewiista.

Prajeme krásne letné dni plné slniečka

Michaela a Bella Rose 

Zariaďte si bývanie podľa Evy. Tieto kúsky by sa vám mohli páčiť!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!