Vieme, ako radi nakukujete k ostatným a inšpirujete sa ich štýlom bývania, my sme na tom totiž úplne rovnako. Máme radosť, že vás dnes môžeme vziať nahliadnuť do nového domu blogerky Veru Harnol, ktorá si zamilovala škandinávsky štýl. Uvarte si kávu, dajte si niečo dobré pod zub a poďte ďalej.

Veru Harnol
Zdroj: Veru Harnol

Nedávno ste sa presťahovala s rodinou do nového domčeka, ako pokračujete so zariaďovaním?

V novom dome žijeme cez pol roka a môžem povedať, že je všetko hotové, všetok nábytok sa nám vyrábal na mieru a bol to trochu dlhší proces, ale je hotovo a to čakanie za to stálo. Chýba nám jedno jediné svetlo v obývačke, ktoré nechceme kupovať online a čakáme, kým sa zase otvoria showroomy, doba nám v tomto veľmi nepraje. Teraz som vo fáze, že sa snažím doma robiť útulno, občas mám pocit, že to doma máme strohé.

skandinávské bydlení
Zdroj: Veru Harnol

Riadite sa pri zariaďovaní módnymi trendmi? Sledujete, čo je práve ”in”?

Neviem, či módnymi trendmi, ale často sa nechám tzv. “zinfluerencovať”, a keď sa mi páči nejaká váza, alebo tácka u obľúbenej blogerky, tak si ju kúpim. Takže 100% sa inšpirujem na sociálnych sieťach. Rada investujem do vecí, čo sú trendy celé roky, napríklad stromčeková obliečka na vankúš od FineLittleDay mi robí radosť viac ako 8 rokov, rovnako tak prvá čierno-biela váza Kahler. Od tej doby sa moja zbierka rozrástla, dnes pyšne vlastním štyri kúsky, každá je iná, všetky sú krásne.

doma u Veru Harnol
Zdroj: Veru Harnol

Aký štýl bývania sa Vám páči?

Keď sa nám dom staval, priala som si bývanie v nordic štýle. Snažila som sa tak zariadiť aj môj dom, ale 100% to nie je. Každá miestnosť je trochu iná a poďme si povedať, že nordic štýl už je dnes tiež široký pojem. Rada sledujem Instagramové účty, kde je cítiť škandinávska pohoda a majiteľky majú cit pre detail. S rok a pol starými dvojčatami tak trochu preferujem stále praktickosť, ale raz si to tu vymaznám k dokonalosti.

Ktorý kúsok v dome ste si najviac zamilovala?

Milujem našu šatníkovú skriňu v predsieni. Je robená na mieru a je využitý každý milimeter na úložný priestor. Sme päťčlenná domácnosť a úložný priestor sa vždy hodí, už len tých párov topánok, čo doma máme, a tých búnd. Hodne tu oceňujem aj možnosť posadiť deti pri obliekaní a obúvaní.

skandinávský styl bydlení
Zdroj: Veru Harnol

Patríte medzi milovníkov poriadku, alebo si nerobíte hlavu z drobného chaosu v domčeku?

Patrím do prvej skupiny, milujem poriadok, a tiež ho doma väčšinu času máme. Poďme si povedať, že hračky detí nie sú neporiadok. Tie spadajú do druhej kategórie otázky, tie robia drobný chaos. Mám nový vysnívaný dom a najkrajšie je, keď je uprataný. Som tiež známa tým, že ma upratovanie baví a teraz v novom je všetko tak nejak ľahšie, príjemnejšie a rýchlejšie. Špinu u mňa doma nenájdete…

Na ktorý kúsok si práve brúsite zuby?

Milujem škandinávsky štýl a teraz si brúsim zuby na nové konferenčné stolíky Tray Table od značky Hay, ale odradzuje ma dlhá čakacia doba. Trpezlivosť nie je moje dobrá vlastnosť, najradšej by som veci mala doma ihneď. Tiež vyberám koberec práve pod zmienené konferenčné stolíky, hovorím si, že by mohol urobiť väčšie útulno.

Pomaly, ale isto prichádza jar, dekorujete si to doma podľa rôznych ročných období? Čo Vám nesmie chýbať pri vytváraní krásnej jarnej atmosféry?

Áno, milujem toto tematické obdobie. Ladím, čo to ide, tiež cítim vo vzduchu prichádzajúcu jar, blížiacu sa Veľkú noc. Vyťahujem nové vtáčiky a starých zajačikov, vajíčka, pierka a zdobím, dekorujem. Kombinujem nové kúsky s tými starými. Sledujem dvojčatá, ako skúmajú nové veci a budem si priať, nech sa ich čo najmenej rozbije.

dětský pokoj
Zdroj: Veru Harnol

Čo pre vás znamená slovíčko “hygge”?

Hygge je pre mňa príjemno, zapálený krb, k tomu pohár dobrého červeného vína, ktoré popíjam s manželom, pri tom sa pozeráme na obľúbený seriál a rozhodne pri tom nepozeráme do mobilu. Jednoducho pohoda.

Aké sú najobľúbenejšie produkty Verči na Bella Rose?

skandinávské produkty

  1. Váza Omaggio Pearl 2. Kôš Sleepy Bear 3. Obliečka na vankúš Gran 4. Kôš z morskej trávy 5. Poťah na vankúš Chenille 6. Detská lampička Miffy 

Krásny slnečný deň vám praje

MichaelaBella Rose

 

Milujete škandinávsky štýl bývania? Potom vás určite zaujmú tieto kúsky ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!