Šírenie útulnej a pohodovej atmosféry považujeme v Bella Rose za naše poslanie. Je to presne ten dôvod, prečo u nás v e-shope nájdete toľko mäkučkých diek na zababušenie, hrnčekov na dobrú kávu a čaj, krásne knižky, svietniky, vankúšiky… Alebo sviečky, ktoré majú medzi všetkými tými krásnymi vecami výsadné postavenie.

Plápolajúci plamienok a príjemná upokojujúca vôňa sú totiž v kúzlení pohodových okamihov absolútne nepostrádateľnými spoločníkmi, pre ktorých máme v Bella Rose hromadnú slabosť. Nemôžeme vás tak prekvapiť tvrdením, že naša vlastná kolekcia sviečok pre nás bola už dlho veľkým snom. Snom, ktorý sme si rozhodli splniť!

 

Sviečky Always kiss me goodnightLáska jedlo spánok, foto: Anna Édes

Osudové stretnutie

Všetko to začalo tento rok v januári na veľtrhu v Londýne, kde som sa ako nákupca prešla okolo stánku britskej značky Love Inc. Ich sviečky voňali na niekoľko metrov ďaleko, moju pozornosť ale pritiahli najmä hravé nápisy na elegantných sklenených dózach. Na stánku som ihneď začala „testovať“ jednotlivé vône, ktoré sú bez preháňania božské. Dokonca som dostala niekoľko voskových srdiečok, aby som ich vôňu mohla doviezť na vyskušanie aj domov do Brna, kde som plánovala predniesť svoj plán na nákup ich krásnej a voňavej kolekcie.

A tak sa zrodil nápad…

Potom ale počas príjemnej konverzácie o výrobe sviečok padla veta, ktorá moje plány zmenila. Znela nejako takto: „Nie je problém vyrobiť sviečky presne podľa vašich predstáv„! Ich kolekciu som nakoniec ešte v Londýne objednala rovno a domov viezla už len plány na kolekciu, ktorá bude len naša.

Sviečka Teraz na mňa nehovorte, foto: Anna Édes

 

Ak poznáte náš rad lyžičiek La De Da Living, tak tiež viete, že s tvorbou vlastnej kolekcie už skúsenosti máme. Aj tentoraz sme teda postupovali podľa osvedčeného vzorca zapojiť do nápadov na nápisy celý tím a výber dvadsiatich najkrajších a najvtipnejších sme následne zadali do výroby.

Znie to celkom jednoducho, ale zase tak jednoduché to nebolo. Len vybrať štýl písma nám zabralo niekoľko dní! Nakoniec sme sa rozhodli pre jeden minimalistický a jeden ručne písaný priamo dizajnérkou. Čo sa týka vôní, vsadili sme najmä na jemne sladké tóny ruží a fíg a fíg a bieleho pižma, ale podľa mňa sa nič nevyrovná sviežej vôni mandarínky s limetkou a bazalkou. V ponuke ale nájdete aj štipľavejší pepermint s eukalyptom a elegantnú kombináciu santalového dreva a čierneho korenia.

 

Sviečka Láska jedlo spánok, foto: Anna Édes

Sviečky Love Inc. pochádzajú z Kentu v upršanom Anglicku, teda miesta, kde majú ľudia s odpočinkom pri šálke čaju a zapálenej sviečke bohaté skúsenosti. Ale nech už je počasie akékoľvek, príjemná vôňa a plamienok vždy navodia útulnú atmosféru, pri ktorej si naozaj odpočiniete a vychutnáte prítomný okamih.

Sviečka Všetko bude, foto: Anna Édes

Kvalita na prvom mieste

Pretože kvalita je pre nás naozaj dôležitá, Love Inc. sme si ako výrobcu vybrali aj preto, že sviečky vyrába priamo v Anglicku a navyše z veľkej časti ručne. V prvom kroku sa vyrobia sklenené dózy. Tie sa najprv nafarbia, a potom sa do farebnej vrstvy laserom vyryjú nápisy. Tými po zapálení sviečky presvitá teplé svetlo plápolajúceho bavlneného knôtu, ktoré ešte umocní pocit tepla a útulna.

Keď sú nádobky pripravené, dopravia sa do inej malej výrobne priamo v srdci Anglicka, kde sa ručne namieša ten najkvalitnejší minerálny vosk s vonnými esenciami. Zmesi voskov majiteľka Love Inc. Hannah stvorila špeciálne pre chvíľky relaxácie a odpočinku a každá vôňa má aj svoj špecifický názov. Podľa názvov ako je Wonder Woman, Visualise / Realise (Predstav si / Uvedom si), Nostalgic Dreams (Nostalgické sny) alebo Hopeless Romantic (Beznádejný romantik) ľahko spoznáte, aká vôňa je tá vaša. Sviečky horia približne 40 hodín a každá je vybavená dreveným viečkom, ktoré v čase horenia sviečky môžete použiť ako podložku.

Foto priamo z výroby našej kolekcie sviečok od Love Inc.

A krása hneď na druhom 🙂

Akonáhle boli sviečky hotové, začala posledná fáza príprav. Tá okrem iného zahŕňala aj tvorbu fotografií, o ktoré sme poprosili nesmierne talentovanú Aničku Édes, ktorú možno poznáte pod značkou Fotím. Jej krásne fotky presne vystihujú to, o čo nám išlo – krásu okamihu a hlavne veľkú porciu hygge. Trúfam si tvrdiť, že ak by sa vôňa dala odfotiť, vyzerala by presne takto.

Sviečka All about atmosphere, foto: Anna Édes

A tak vznikla naša voňavá kolekcia sviečok, skrz ktorú by sme radi šírili pohodu a krásnu atmosféru až do vašich domovov. Dúfame, že svoj účel splní, a vôňa a plamienok sviečky Love Inc. bude vám a vašim blízkym napomáhať s tým, vychutnať si každú voľnú chvíľku do poslednej kvapky.

S láskou

Anna & tým Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!