Je začiatok jari a s ním spojený najvýznamnejší kresťanský sviatok Veľká noc! Či už patríte medzi jej priaznivcov alebo vás tento sviatok necháva pokojnými, voľné dni si každý z nás jednoducho raz za čas zaslúži! V tomto článku pre vás máme pár tipov, ako si užiť jednoduché veľkonočné tvorenie s deťmi a inšpiráciu na veľkonočné dekorácie v severskom štýle.

Dozviete sa, ako si pomocou prírodných farbív nafarbiť vajíčka a tiež to, ako vyzerá moderné poňatie tradičného farbenia kraslíc a varených vajíčok „natvrdo“. Na konci článku sme pre vás našli osvedčený a rokmi preverený recept na škandinávsky vajíčkový šalát, ktorý možno použiť aj ako nátierku. Pretože či chcete alebo nie, po Veľkej noci budete mať vajíčok zásobu!

Jednoduché kombinácie

Pohodová atmosféra a slniečko, ktoré nám nedovolí zložiť úsmev z tváre, taká bude tohtoročná Veľká noc a my sa jednoducho nemôžeme dočkať! Vytvorte si roztomilých vlasatých panáčikov a oprášte tie najlepšie vázy, ktoré doma nájdete. Do nich umiestnite kvitnúce vetvičky a na ich konce môžeme spoločne s deťmi vytvoriť jednoduché závesné vajíčka. Tu sa môžete pozrieť na drobnosti na stiahnutie, ktoré sme pre vás vytvorili a spoločne s vašimi deťmi si vyrobte originálne dekorácie. Ak máte obľúbenú farbu, ako napríklad naša kolegynka Lucka (modrú), určite sa nebojte ju použiť a zladiť tak dekorácie s celou miestnosťou. A pretože, čo by bola Veľká noc bez drobnej výslužky práve tým najmenším, vyrobte si roztomilý kornút na sladkosti, ktoré tam svojim ratolestiam môžete ukryť.

Design Letters

Veľkonočné dekorácie v severskom štýle

Jednoduché tvary aj farebnosť, také sú trendy veľkonočné dekorácie v severskom štýle. Pre severské národy všeobecne, je farbou jari sýto žltá, pretože pripomína slnko, po ktorom všetci celú zimu túžia.

Papierové dekorácie

 

Jednoduchý priestor a odvážne dekorácie

Medzi najčastejšie motívy patria kuriatka, jahniatka, zajačikovia a vajíčka, na ktoré môžete naraziť prakticky na každom kroku. Malé zvieratká sú súčasťou veľkonočných dekorácií umiestnených na stoloch a nie je nezvyčajné, že na vás sem tam vykukne zajačik z poličky alebo objavíte malé kuriatko medzi izbovými rastlinami.

Minimalistický interiér
Jednoduchá kombinácia
Využite prázdne škrupinky

Popustite uzdu svojej fantázii

V poslednej dobe, kedy sa každý z nás snaží aspoň trochu myslieť na životné prostredie, prichádzajú na rad polozabudnuté postupy farbenia vajíčok. Moja babička napríklad farbila vajíčka pomocou cibuľových šupiek. Každú Veľkú noc sme spoločne hľadali tie najzaujímavejšie lupienky a lístočky, ktoré sme potom pevne pritlačili pomocou starých siloniek na vajíčko a nechali s nimi niekoľko minút variť. Vajíčka dostali sýto hnedý odtieň, ale zakryté miesta zostali v pôvodnej farbe vajíčka. Svetlé miesta sme ako deti dofarbovali pomocou fixiek alebo iných farieb.

Vyskúšajte prírodné farby!

Doplňte vaše tradičné vajíčka o svieže motívy, vďaka ktorým dostanú nový neopozeraný vzhľad!

Black & White

 

Netradičná modrá
Mramorované vajíčka
Efektné namáčanie
Trendy zlatá

Tradičný škandinávsky vajíčkový šalát

Ak vás omrzeli klasické recepty a vyskúšali ste už skoro všetko, možno by ste ocenili aj malú obmenu, ktorá rozhodne stojí za to! Nie je to nič zložité a sme si istí, že si na nej pochutí celá rodina.

Egg Sandwich

Čo budete potrebovať?

  • 8 vajec
  • 4 šálky vody
  • ¼ šálku najemno nastrúhaného zeleru
  • 3 lyžice čerstvého kôpru
  • ¼ šálku najemno nakrájanej jarnej cibuľky alebo červenej cibule
  • 1 lyžica kapár, odkvapkané a nasekané
  • ¼ šálky majonézy
  • 1 až 2 lyžice strúhaného chrenu
  • ¼ lyžičky soli alebo podľa chuti
  • mleté čierne korenie podľa chuti
Vajíčka nadrobno!

Ako na to?

Vajíčka nakrájajte najemno alebo pretlačte cez mriežku. Všetky ingrediencie zmiešajte dokopy a dobre premiešajte. Podľa chuti možno šalát mierne okysliť alebo pridať soľ a korenie.

Šalát podávajte s pečivom, najlepšie na tmavom ražnom chlebe. A pre podporenie veľkonočnej atmosféry môžete ozdobiť aj jedálenský stôl.

Aj vám to pripomína zajačika?

Dúfame, že ste si dnešný článok užili a nejeden tip vyskúšate. Podeľte sa s nami o výsledok a zdieľajte ho pomocou Instagramu s #bellarosesk alebo #atmosferasbellarose. Svoje komentáre môžete zanechať aj dole pod týmto článkom a inšpirovať nás vašimi osvedčenými veľkonočnými receptami. Želáme vám príjemné prežitie nadchádzajúcich sviatkov a slnečných jarných dní.

Za celú Bella Rose,

Nikola

Prezlečte dom do jarného kabátika s tými správnymi dekoráciami ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!