Leto bez zmrzliny si už asi nikto nedokáže predstaviť. Môžu za to dva jednoduché  dôvody – zmrzlina dokáže úžasne schladiť a navyše výborne chutí. A aby ste si ju mohli dopriať takmer kedykoľvek, pripravili sme si pre vás článok s tipmi na výrobu domácich nanukov a zmrzlinového pohára.

Najskôr sa poriadne pripravte

Na prípravu nanukov sa musíte poriadne pripraviť. Všetky potrebné veci nájdete na našom e-shope pekne pohromade v „zmrzlinovej“ kategórii. Základom sú samozrejme formičky na nanuky. Pri príprave domácich nanukov budete ale rozhodne potrebovať aj doštičku na krájanie ovocia. Hodia sa aj sirupydžbán na prípravu ovocnej šťavy. Už ste sa vybavili? Skvelé! Tak sa môžete veselo pustiť do práce.

Vyrobte si domáce nanuky!
Vyrobte si domáce nanuky!

Bazové nanuky s citrónom

Budete potrebovať:

Postup:

Do džbánu si pripravte bazovú limonádu – podľa chuti zmiešajte bazový sirup s vodou. Citrón nakrájajte na plátky (tie môžete pokojne ešte rozpoliť) a do každej formičky na nanuky dajte plátok citróna a lístok alebo dva mäty. Potom všetko zalejte pripraveným bazovým sirupom, dajte zmraziť a za pár hodín už si môžete veselo vychutnávať úžasné bazové nanuky!

PS: Bazové nanuky sme vyrábali aj my v Bella Rose a môžeme ich len odporučiť!

Domáce nanuky s ovocím

Budete potrebovať:

  • akýkoľvek džús alebo ovocná šťava
  • drobné ovocie – čučoriedky alebo maliny
  • formičky na nanuky

Postup:
Do formičiek na nanuky dajte svoje obľúbené drobné ovocie – najlepšie čučoriedky alebo maliny – a zalejte ich (opäť obľúbeným) džúsom alebo ovocnou šťavou. Nanuky nechajte pár hodín v mrazničke a sú hotové!

Domáci nanuk s čučoriedkami
Domáci nanuk s čučoriedkami

Klasika, ktorá neomrzí

Ak patríte skôr medzi milovníkov klasickej zmrzliny než vodových nanukov, máme tu niečo aj pre vás – recept na zmrzlinový pohár od samotného michelinského šéfkuchára Nicolasa Vahé. Než sa ale vrhnete na jeho prípravu, premyslite si, ako pohár naservírujete. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že človek je aj očami!

Ako stvorené na servírovanie zmrzliny sú napríklad sklenené poháriky na nôžke od značiek Chic Antique a Côté Table. Zmrzlina však bude skvelo vyzerať aj vo vzorovanej miske alebo v latte hrnčeku od Green Gate. Na servírovanie sa vám bude nepochybne hodiť aj jedna z našich štýlových naberačiek na zmrzlinu. A aby ste mali čím túto dobrotu dostať do žalúdka, nesmiete zabudnúť ani na lyžičku. Čo poviete napríklad na postriebrenú lyžičku s príhodným nápisom „Mňam“?

Sklenený pohárik na zmrzlinu
Sklenený pohárik na zmrzlinu

Zmrzlinový pohár podľa Nicolasa Vahé

Na 4 porcie budete potrebovať:

  • 200 g čerstvých jahôd
  • 100 g čerstvých malín
  • 50 g cukru
  • ovocný topping
  • 200 ml bieleho jogurtu
  • 4 kopčeky vanilkovej zmrzliny
  • šľahačka

Postup:
Jahody nakrájajte na štvrtiny a spolu s celými malinami ich nechajte zhruba 30 minút odležať v zmesi cukru a ovocného toppingu. Na dno pohárika dajte trochu toppingu a jogurt. Potom pridajte vanilkovú zmrzlinu, zasypte ju pripraveným ovocím a pridajte ešte trochu zmrzliny. Nakoniec pridajte šľahačku, ozdobte toppingom a čerstvými malinami a môžete podávať. Dobrú chuť!

Zmrzlinový pohár podľa Nicolasa Vahé
Zmrzlinový pohár podľa Nicolasa Vahé

Tak, nanuky sú pripravené, zmrzlina naservírovaná a teraz sa len pohodlne usaďte a pochutnajte si na dokonalom ľadovom osviežení…

Dobrú chuť a pohodové leto praje Aneta & tím Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!