Najlepšie hračka je tá, ktorá vaše dieťa zabaví, spĺňa jeho potreby a rozvíja fantáziu. To, že pekne vyzerá a pôsobí v interiéri ako dekorácia, je taký príjemný bonus pre rodičov. Vždy berte do úvahy vek dieťaťa. Niektoré hračky sú vhodné pre batoľatá, ale nie pre dojčatá. Snažte sa vybrať hračky, ktoré zvýšia ich kreativitu, mentálne schopnosti, do úvahy berte aj zameranie dieťaťa. Miluje lietadlá, miluje hry na profesie? Dôraz by sa mal klásť aj na materiál. Lacný plast síce vašu peňaženku nezruinuje, ale ľahko sa rozbije a rozhodne to nebude ten poklad, ktorý s vami bude roky a raz ho odovzdáte ďalšej generácii. Značkové hračky bývajú obvykle serióznejšie a ponúkajú záruky, ktoré vám zaistia väčšiu odolnosť a tým i trvanlivosť hračiek.

Hračky a myšky Maileg s domečkom
Najroztomilejšia myšia rodinka Maileg.

Rozvíjajte detskú fantáziu

Nákup a následné darovanie hračky je jednou z mnohých odmien rodičovstva. Vidieť tu radosť v detských očiach je na nezaplatenie. A ešte lepšie je, keď vidíte cestu, ako sa vaše dieťa učí a rastie s darovanou hračkou. Aby hračka prispela k vývoju vášho dieťaťa, musí si s ňou hrať. Keď sa dcéra celé dni hrá s hračkami Maileg, asi z darovaného bubienka nebude tak nadšená, alebo ju za chvíľku omrzí. Hračka by tiež mala byť náročná pre konkrétny vek, aby nebola natoľko obtiažna, že hra bude dieťa skôr frustrovať. Hračky pre deti, ktoré podnecujú predstavivosť poskytujú skvelú príležitosť na rozvíjanie fantázie. Také sú aj hry na profesie, ktoré podporujú kreativitu a jazykové zručnosti. Keď sa deti zapoja do hry a hrajú sa na nové situácie, vytvárajú si novú slovnú zásobu a učia sa riešiť rôzne situácie. S kuchynkou sa môžu hrať na kuchárku v reštaurácii i mamičku. S pokladničkou si môžu otvoriť obchod a učia sa počítať. Kocky a zvieratká zase deti povzbudia k výstavbe malej Zoo. Práve hračky, ktoré podporujú spoluprácu sú nevyhnutné pre rozvoj sociálnych zručností už v malom veku.

Detský obchodík. Detské hračky
Hra na profesie deti podporuje a učí.

Spoločný čas hrou

Hračky, ktoré podporujú sociálne zručnosti sú aj spoločenské hry. Učia deti ako sa striedať, ako zdieľať, ako robiť kompromisy. Staršie deti sa vďaka spoločenským hrám učia ako riešiť problémy ako skupina aj ako spolupracovať. Mladšie deti sa vďaka spoločenským hrám učia počítať a hry všeobecne veľmi dobre zlepšujú matematické zručnosti. Dobré hračky upútajú pozornosť detí a vedia ju udržať. Bez ohľadu na to, aké hračky pre svoje deti vyberiete, tá najlepšia vec je zábava. Sami si každý deň ukrojte čas len na hru so svojimi deťmi. Podporíte nielen učenie, ale aj puto medzi vami.

Hra Človeče nehnevaj sa
Niet nad čas, ktorý s deťmi trávime hrou.

Všetky krásne a náučné hračky nájdete aj na Bella Rose. S Kids Concept sa vaša malá slečna premení na prvotriednu kuchárku, baristku, doktorku. Chlapci sa zase môžu stať zručnými opravármi a mať svoje náradie ako otec alebo môžu byť správcovia parkovacieho domu! Kids Concept ponúka aj rokmi osvedčenú hru Človeče nehnevaj sa, a to rovno v dvoch obľúbených prevedeniach: Zvieratkové Človeče nehnevaj sa a Mamutie Človeče nehnevaj sa s praktickou skladacou doskou. Rozvíjanie fantázie hrou ide krásne aj so značkou Maileg. Originálne textilné zvieratká zo Škandinávie očarili mamičky a ich deti po celom svete. A pretože sa nám Vianoce pomaly blíži a nastáva čas premýšľania čo deťom pod stromček, pozrite sa aj na naše ďalšie krásne i náučné hračky.

Hraniu zdar praje Martina a Bella Rose.

Pre rozžiarený detský pohľad:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!