Možno ste zaznamenali, že sa medzi produktmi Bella Rose objavila naša kolekcia plagátov a samolepiek s názvom Hygge Manifest. Vytvorili sme ju v spolupráci so šikovnou výtvarníčkou Markétou Jinochovou alias Myynou a týmito produktmi to zďaleka nekončí. Už čoskoro sa totiž dočkáte ďalších! Ale o nich zase nabudúce. No a práve Myyne sme zasvätili mesiac október. Preskúmajte, ktoré kúsky jej u nás padli do oka a spoznajte ju trochu bližšie.

Kreslila som si ako všetky ostatné deti a myslím, že som nijako nevynikala. Na základke som mala z výtvarnej aj horšie známky. Potom som absolvovala Strednú umprumku a tam sa to asi nejak zlomilo.

Zoznámte sa s Myynou. Foto: Iva Marešová

Ako vzniklo meno Myyna?

Myyna je jedna veľká náhoda. Stane sa to tak, že si založíte blog a chcete mať prezývku. A ani vo sne vám nenapadne, že by ste sa napríklad presadili alebo sa o vás niekto cudzí dozvedel. Strih. O sedem rokov neskôr ma tak oslovujú nielen zákazníčky, ale aj niektorí priatelia.

Ste veľmi kreatívna žena. Prezraďte nám, čím všetkým sa zaoberáte?

Moja práca si vyžaduje veľa vedomostí a zručností. Chcela by som, aby to bolo vždy romantické a povznášajúce, ale okrem maľovania a kreslenia sa musím zaoberať aj marketingom, cenami, faktúrovaním, fotením a sebavzdelávaním.

Čo vás baví ilustrovať a maľovať najviac?

V živote som ilustrovala dve knižky, takže sa zdráham nazývať svojou prácu ilustrovaním a seba nepovažujem za ilustrátorku. Som výtvarníčka, robím hlavne akvarely a fascinuje ma príroda.

Foto: Iva Marešová

Kde beriete inšpiráciu na svoje výtvory?

Pozerám sa okolo seba. Stále. Už od malička zízam a pozorujem a dodnes si pamätám, ako ma mamka ako dieťa pomerne často napomínala, že ju zase nevnímam. Mala pravdu, nevnímala som, pretože som práve zase niečo pozorovala.

Ako ste sa vlastne k maľovaniu dostali?

Kreslila som si ako všetky ostatné deti a myslím, že som nijako nevynikala. Na základke som mala z výtvarnej aj horšie známky. Potom som absolvovala Strednú umprumku a tam sa to asi nejak zlomilo.

Kde sa vzal váš nápad, organizovať akvarelové kurzy?

To nebol môj nápad, keby to bolo na mne, uzavrela by som sa pred svetom, som úplne plachý človek. Bol to nápad mojich dlhoročných zákazníčok a fanúšičiek. Tak dlho ma uháňali, až som tie kurzy začala robiť.

Od maľovania k bývaniu. Aký máte radi štýl?

Ja som eklektik, kombinujem nekombinovateľné a prekvapivo mi to vychádza. Boho štýl je mi asi najbližší.

Papiernictvo MANKAI Paper založila už v roku 2013.

Premieta sa vaša láska k umeniu aj do spôsobu, ako máte zariadenú domácnosť?

Rozhodne. Zbieram originálne výtvarné diela a fotografie od svojich priateľov – umelcov a tiež potrebujem čím ďalej tým viac priestoru pre svoje farby.

Je nejaký kúsok u vás doma, ktorý máte zo všetkého najradšej?

Asi stôl, kde maľujem a kde mám zároveň výhľad na celú Prahu.

Ako si užívate voľné dni?

Veľa ich nemám, väčšinu roka pracujem v kuse bez voľna, maľovať na zákazku a viesť úspešný, hoci malý, e-shop je s jedným človekom celkom drina, ale keď mám krátke voľno, snažím sa ho tráviť vonku a keď dlhšie, čo býva v zimných mesiacoch, tak rada cestujem do tepla.

Míľnikové kartičky z dielne MANKAI Paper

Značku MANKAI Paper, ktorú Myyna založila v roku 2013, nájdete aj u nás v e-shope. Krásne a romantické papiernictvo vás určite očarí! ♥

Krásne jesenné dni praje

MichaelaBella Rose.

 

Podľahnite kreativite aj vy ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!