Na začiatku bol sen. Martina Svadbíková, majiteľka Bella Rose, túžila priniesť do českých a slovenských domovov šmrnc škandinávskeho štýlu bývania. Nezostala však iba pri snívaní a svoj nápad odvážne pretavila do e-shopu s bytovými doplnkami, ktorému dala dnes už známe meno – Bella Rose. Ten vám, našim zákazníkom, vnáša do domova nielen škandinávske doplnky a trendy dekorácie, ale hlavne krásnu atmosféru. A práve tú spoločne s nami šírite už celých 13 rokov!

majitelka Bella Rose Martina Svadbíková

Tvoj e-shop funguje už celých 13 rokov, čo ti pri tom pomyslení beží hlavou?

Trinásť rokov mi pocitovo príde ako také prelomové obdobie. Za tie roky sme veľmi vyspeli ako tím aj ako e-shop. Naše poslanie je stále inšpirovať k vytváraniu krásnej atmosféry okolo seba, ale už nejde primárne o to, aby sme do Českej republiky a na Slovensko priniesli nedostupné značky a tovar, ako to bolo potrebné na začiatku. Skôr sa snažíme na sklade udržiavať širokú ponuku, postarať sa o skvelý zákaznícky servis, novú inšpiráciu alebo zážitok zo samotného vyberania. Stále sa snažíme v rámci nášho brandu o taký, povedzme, kurátorský výber, ale v oveľa širšom poňatí, čo sa týka štýlov a rozmanitosti.

Vidím, že za tých 13 rokov sú aj naši zákazníci oveľa viac odvážni, osobití a vedia, čo sa im páči. Z veľmi širokej ponuky na Slovensku aj v zahraničí rýchlejšie spoznajú, aký štýl alebo vysnívaný produkt sa im páči. Tiež sa neboja dizajnoviek ani nevšedných kombinácií. Veľmi oceňujem, aký pokrok v oblasti dizajnu a jeho dostupnosti a použitia sa tu za tie roky udial. Zdá sa mi, že od čias, keď sme začínali, sa výrazne premenila aj ponuka našich stálych dodávateľov. Niektorí z romantickej značky vyrástli do minimalizmu, napríklad Hübsch, iní naopak z minimalizmu prešli do väčšej osobitosti, ďalší vyrástli z malej značky na lídra dánskeho dizajnu, napríklad Maileg. Pridali sme aj plno nových značiek, či už škandinávskych ikonických alebo novo vzniknutých. Je krásne ten vývoj pozorovať – ako rastieme všetci spoločne a navzájom sa značky aj zákazníci ovplyvňujú.

V poslednej dobe na Bella Rose pribudlo množstvo nových značiek, napríklad Humdakin, Eva Solo, Strömshaga… Čím ťa oslovili?

Každá z vyššie uvedených značiek ma zaujala niečím iným. Na Humdakin sa mi veľmi páči ich udržateľná linka v spojení s nadčasovým dizajnom. Veľkú časť sortimentu tvoria napríklad upratovacie prostriedky. Veľmi ma baví, keď sú také obyčajné veci zároveň také krásne, že si ich s radosťou vystavíte na obdiv.

ekologické prostředky na úklid od Humdakin
V sortimente dánskej značky Humdakin nájdete ekologické prostriedky na upratovanie ale aj voňavé difuzéry a kozmetiku.

Eva Solo je zase značka, ktorú pri svojich cestách do Dánska v obchodoch obdivujem už roky. Je pre mňa symbolom minimalizmu a kvality v jednom. Milujem ich kolekciu riadu a doplnkov na varenie Nordic kitchen. Nedá sa povedať, že by mi nejaká značka bola vyložene najviac blízka, ale asi najväčšiu radosť mám z Eva Solo, a to práve preto, že som pre ňu mala slabosť už tak dlho.

kolekce Nordic Kitchen od Eva Solo
Milujete minimalizmus v kuchyni? Tak to sa vám kolekcia Nordic Kitchen od Eva Solo bude určite páčiť.

Švédska Strömshaga jednoznačne poteší všetkých milovníkov vidieckej atmosféry. Ja osobne milujem ich petrolejové lampičky. Myslím, že môžu nádherne vyniknúť aj v jednoduchom interiéri, a to obzvlášť vtedy, keď ich je viac pohromade.

nová značka na Bella Rose - Strömshaga
Milovníkom vidieckeho štýlu bývania určite urobia radosť doplnky od švédskej značky Strömshaga.

Ktoré značky na Bella Rose patria medzi tvoje najobľúbenejšie?

doplňky v nordic stylu od Ferm Living
Nekonečný zápal pre dizajn a kvalitné spracovanie v sebe snúbi značka Ferm Living.

Čo sa týka obľúbených značiek, všeobecne sa v našom domove najčastejšie obraciam k značkám Kähler, Meraki, Fine Little Day, Ferm Living a Skandinavisk. Na záhradu milujem Ib Laursen a Graden Trading. Keď ide o darčeky pre priateľov, najčastejšie robím radosť vejármi, pohármi alebo hrnčekmi z našej Bella Rose kolekcie. Ako darček sa mi páči aj papierenský tovar od Rifle Paper alebo vonné sviečky. Rada darujem aj to, čo sa páči mne samotnej – napríklad nedávno som kamarátke darovala hrnček z limitovanej kolekcie 70’ od HK Living. Je neskutočne krásny a výnimočný.

Ktorým kúskom z Bella Rose si si v poslednom čase urobila radosť?

Keď sa pozriem do histórie mojich objednávok na Bella Rose, tak to viem povedať úplne presne. 🙂 V poslednej objednávke som si domov priniesla plno vecí na záhradu, najviac od značky Garden Trading, ktorá mi svojím dizajnom aj kvalitou veľmi vyhovuje. Konkrétne dva hmyzie domčeky, nech môžeme s deťmi pozorovať, ako sa v našom hmyzom hotelíku ubytovávajú hostia. Potom kovové kvetinové opory, ktoré som už mala minulý rok a veľmi to ocenili moje milované pivonky, georgíny a ďalšie krehké kvietky. Potom dve nové svetelné reťaze k nám na terasu a lampáše na solárne napájanie, ktoré zavesím na strom v záhrade. Keď budeme sedieť v letných večeroch pri ohnisku alebo v hojdacej sieti, budú na doplnenie atmosféry nádherné.

Preskúmajte Martinin výber na terasu: svetelná reťaz, bavlnený pléd, vonkajšie osvetlenie, hotel pre včely, kovová podpora pre rastliny

Neodolala som ani kozmetike. Mám veľmi rada napríklad rad Au Lait od The Scottish Fine Soaps a potom ešte La Brüket alebo Meraki. Od Meraki som prvýkrát skúsila prostriedok na umývanie riadu s pumpičkou a hneď som si ho zamilovala už len tým, ako úžasne pri dreze vyzerá!

Jednou zo značiek, ktorá je obľúbená medzi našimi zákazníkmi, je aj Liewood. Ktorý kúsok sa páči tebe/tvojim deťom?

Od Liewood máme doma pre našu najmladšiu Arianku naozaj veľa vecí. Som nadšená z ich dizajnu aj kvalitného prevedenia a veľmi rada nimi obdarúvam priateľov, ktorí majú deti. Nedávno som Arianke vzala kýblik a bábovky na piesok, krhličku na polievanie a formičky na ľad v tvare zvieratiek, do ktorých zamrazujem aj malé porcie prvého papania. Veľmi som spokojná aj s detským riadom, doma máme napríklad silikónové mištičky a tanieriky. Radovánkovi som zase vzala na pracovný stôl tento organizér, kam si dal svoje kreatívne nevyhnutnosti a skvelé je, že výborne vyzerá a dá sa aj ľahko prenášať. Na leto mám schovaný detský bazénik, na ktorý sa veľmi teším. Arianka totiž miluje vodu a niečo mi hovorí, že sa v ňom vyhrá celé dni. A ja už sa vidím vedľa nej na terase s kávičkou. 🙂

Omrknite Martinine obľúbené kúsky od Liewood: organizér, kanvička, hračky na piesok, silikónový riad, formy na ľad, detský bazénik.

Zlákal ťa v poslednej dobe nejaký trend v bývaní?

Tento rok sa mi veľmi páči trend brokového skla, pre ktorý som sa nadchla už v decembri v Kodani. Preto ma veľmi zaujala lampička z jarnej kolekcie od Hübsch.

lampa z brokového skla
Čo hovoríte na lampičku z brokového skla od Hübsch?

Tiež veľmi frčia zemité farby, teda odtiene ako hnedá, béžová, či odtiene vo farbe piesku alebo horčice, takže pokukujem po tejto tácke od Fine Little Day. Úplne ju vidím u nás na terase s nejakou limonádou alebo letnými raňajkami.

tác od Fine Little Day
Tácka v zemitých farbách od Fine Little day pre milovníkov dizajnových kúskov.

Podľahla som aj trendu drevených zvieratiek. Celoročne máme doma v kuchyni zavesenú opičku od Kay Bojesen, to je taká škandinávska dizajnová ikona. Vedeli ste, že vznikla už v roku 1951? Ako jarné dekorácie mám už druhý rok doma vtáčiky od Novoform, ktorí mi pripadajú neskutočne roztomilí.

dřevěné zvířatka a figurky
Drevené figúrky dodajú vášmu domovu hravý prvok.

Čo ťa v poslednom čase najviac inšpirovalo?

Naposledy ma najviac inšpirovala cesta do Kodane. Cesty do Dánska sú pre mňa vždy najväčšou inšpiráciou, či už v pracovnom alebo osobnom slova zmysle. Vždy tam nájdem niečo nové, krásne, nové obľúbené miesto, značku, kaviareň alebo len drobnosť v životnom štýle. Asi sa už o mne vie, že Škandináviu, najmä Dánsko, skrátka milujem. Je to zároveň miesto, kde si vždy dobijem baterky. Tento rok by sme s rodinou radi vyrazili späť za našimi priateľmi na dánsky ostrov Bornholm, tak sa teším, čo nové objavíme. A všetkým, ktorí v Dánsku ešte neboli, zo srdca odporúčam sadnúť do auta alebo si kúpiť letenku a vyraziť. Všadeprítomné hygge a lásku k dizajnu treba zažiť na vlastnej koži. Budete nadšení!

Ako si predstavuješ dokonalé víkendové ráno?

Predstavujem si ráno na našej drevenej terase, zaliate jarným slniečkom, prevoňané vôňou orgovánu a bylinkami zo záhrady. Zabalená do deky s vrniacou mačkou na kolenách a voňavým kapučínom v ruke. Arianka si odfukuje spiaca v kočíku, všade je pokoj, nikto odo mňa nič nechce a mám vzácny čas sama na seba. Alebo sme spolu len my dvaja s manželom, rozprávame sa a spriadame nové plány a sny… Ach. Tak snáď to niekedy klapne! Väčšina našich víkendových rán je teda oveľa divokejších, ale dá sa povedať, že na slniečko, vôňu orgovánu a kapučíno si medzi všetkým tým chaosom nájdem čas vždy. 🙂

Terasa majitelky Bella Rose
Terasa majiteľky Bella Rose je hotový hygge raj, čo hovoríte? Podrobnejšiu virtuálnu prehliadku nájdete aj u nás na e-shope.

Veríme, že vás rozhovor s Martinou bavil a že vás možno aj trošku inšpiroval. Prajeme vám krásne jarné dni plné pohodovej atmosféry.

Martina, Soňa & Bella Rose

Padli vám do oka niektoré kúsky z výberu našej majiteľky? Nájdete ich na našom e-shope:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!