Urobte si zo svojej domácnosti útočisko pred zhonom moderného života a ponorte sa do toho najpríjemnejšieho, čo nám tu zanechali staré časy. Inšpirujte sa domácnosťami prevoňanými buchtami na smaltovanom pekáči, domácnosťami, ktoré sú späté s prírodou, a ktoré nás vždy spoľahlivo vrátia do babičkinej náruče. Objavte kúzlo ukrývajúce sa v kvetinových vzoroch a prírodných materiáloch, spojte súčasné s tradičným, vsaďte na vidiecky štýl.

venkovská kuchyně
Svetlé farby a kvetinové vzory, to je podpis vidieckeho štýlu.

Ako zriadiť domácnosť vo vidieckom štýle

Čo spája interiéry zariadené vo vidieckom štýle a tie, ktoré vidiecke skutočne sú? Je pár základných prvkov, ktoré vašej domácnosti dodajú autentickosť a prepoja vás s tradičnými domácnosťami našich babičiek. Nezáleží na tom, či svoje doma máte v dome alebo byte. Stačí sa zamerať na tieto jednoduché koncepty, ktorými docielite požadovaný, vidiecky ladený, vzhľad:

  • Používajte svetlé farby, nebojte sa však menšej patiny ani oderkov
  • Prírodné materiály sú základ. Vsaďte na drevo, ľan alebo prútie
  • Masívny drevený nábytok sa postará o dobrý základ, kúzlo však dodajú menšie doplnky
  • Kvetinové vzory, prúžky alebo káro – na tie určite nezabudnite
  • O typickú rustikálnosť sa postarajú textúry. Či už to budú vrúbky dreva alebo pokrčený ľan, svoje miesto vo vidieckom štýlu rozhodne majú
  • Ak je opakovanie matka múdrosti, pre vidiecky štýl to platí dvojnásobne. Použite rovnaké vzory naprieč celou domácnosťou
rustikální kuchyně
Drevený nábytok položí dobrý základ pre jemný vidiecky dekor aj rustikálne interiérové prvky.

Vidiecky štýl má v malíčku dánsky Green Gate

Ak hľadáte dokonalé spojenie moderného štýlu s romantickými vidieckymi prvkami, rozhodne nesmiete vynechať žiadnu kolekciu od dánskej značky Green Gate. S citom vytvárané doplnky, ako je kuchynský porcelán, utierky alebo napríklad vankúše, dokonale dopĺňajú nielen seba navzájom, ale tiež každý interiér, ktorý potrebuje malú dávku osobitosti.

Všetky produkty z novej jarnej kolekcie Green Gate potom spája dôraz na jemné, pastelové farby, ktoré rozžiaria každé vaše ráno. Nechýbajú v nej jemné kvetinové vzory, rovnako ako kvalitné materiály, ktoré zaistia, že sa zo svojich doplnkov budete môcť radovať po dlhé roky. Nakoniec, na dlhodobé využitie bol kladený dôraz predovšetkým v predošlých časoch, z ktorých značka čerpá inšpiráciu.

venkovské stolování
Porcelán značky Green Gate ľahko zladíte so vzormi na obrusoch aj vankúšoch. Krása!

Vidiecka romantika pro každého

Radi by ste podľahli kúzlu kvietkov a jemných prúžkov, ale stále váhate, či to nie je príliš? Do dekorovania sa kľudne pustite, vidiecky štýl totiž nemusí byť ani zďaleka tým, ktorý vás celkom zahltí. Interiéru dodajte letmý vidiecky šmrnc pomocou doplnkov a vzorov na bytovom textile, ktoré sa ľahko spoja s modernejším pojatím zvyšku domácnosti.

Medzi jednofarebné vankúše vložte jeden, dva kvetinové, do kuchyne potom zaobstarajte pastelový džbánik a zaveste napríklad utierku z kolekcie Clementine White. Veľké divy urobí taktiež výmena obrusu, iným väčším plochám sa však radšej vyhnite, pokiaľ túžite len po malých akcentoch romantiky.

prostřený stůl

venkovský porcelán
Prestieranie alebo obrus s jednoduchým vzorom – ľahký recept pre vidiecky šmrnc.

Či už sa s myšlienkou vidieckeho štýlu ešte len pohrávate alebo vo svojom romanticky zariadenom domove už v kľude odpočívate, drobné jarné osvieženie v podobe nových dekorácií rozhodne neuškodí. Snáď sme vás k rozveseleniu interiéru aspoň trošku inšpirovali, tá zábavnejšia časť však čaká na vás. Tak hor sa do toho!

Plno krásnych jarných nápadov vám praje
Michaela a Bella Rose

S týmito kúskami vnesiete do svojho domova kúzlo vidieka!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!