Leto sa pomaly končí a dovolenku máte možno už za sebou. To znamená, že cestovanie bude žiť vo vašich spomienkach… A tiež to znamená, že je čas naplánovať ďalší výlet 🙂 Ste za?

"Tak presne sem máme namierené" - (nielen) blogerská výzva s cestovateľským denníkom môže začať! Foto: Miss Travel Fairy.
„Tak presne sem máme namierené“ – (nielen) blogerská výzva s cestovateľským denníkom môže začať! Foto: Miss Travel Fairy.

Skúšali ste si už niekedy písať denník? A dokonca cestovateľský? Ak áno, tak možno súhlasíte, že nie je nič krajšie, než keď si v ňom môžete po nejakej dobe zalistovať a všetky spomienky zase oživiť. A keď je pred vami nejaká cesta? Asi sa zhodneme na tom, že si to čakanie môžete vylepšiť spisovaním plánov a nápadov, čo všetko chcete zažiť.

Blogerka Tereza z blogu Miss Travel Fairy má za sebou pekne perné cestovateľské leto, ale už tiež začala spriadať plány na nasledujúce mesiace. A to sa týka našej krajiny i exotických diaľok. Aby si to čakanie trochu spríjemnila a mohla si všetko ohľadom svojich výprav poznačiť a zaznamenať, poslali sme jej cestovateľský denník. Čo všetko s ním má Terka v pláne? Denníček jej bude robiť spoločnosť celý rok na jej cestách a Terka si do neho bude priebežne zaznamenávať, čo ju čaká, aj čo sa už udialo.

Celý rok bude na cestách robiť spoločnosť cestovateľský denník Rifle Paper Co. Foto: Miss Travel Fairy.
Celý rok bude na cestách robiť spoločnosť cestovateľský denník Rifle Paper Co. Foto: Miss Travel Fairy.

Terezina ročná výzva

„Nedávno som od Bella Rose dostala na testovanie cestovateľský denník s krásnymi ilustráciami od umelkyne Anny Bond, ktorá je zakladateľkou úžasnej papierenskej značky Rifle Paper Co. Vzhľadom na to, že momentálne na mojom stole leží niekoľko diárov, zápisníkov a blokov, do ktorých zapisujem všetko a nič, veľmi som uvítala mať len jeden jediný kúsok zameraný iba na cestovanie. Plán je taký, že do neho budem zapisovať všetky svoje cesty až do mája budúceho roka, kedy sa vám opäť ozvem, a to v podobe ďalšieho príspevku na blogu. Podelím sa s vami o to, ako to moje, skoro ročné, zaznamenávanie prebiehalo.

Buďte kreatívni!

Denník je ľahký, má asi 208 strán a zmestí sa do každého batôžku. Veľmi sa mi páči, že na každej dvojstránke má jeden prázdny a jeden linajkový list, čo dáva priestor pre kreativitu. Jedinými predtlačenými políčkami sú lokalita a dátum cesty. Do denníka sa dajú vlepiť aj fotky, letenky, vstupenky, a tým pádom si vlastne môžete vytvoriť aj takú spomienkovú knihu. Ako som už spomínala, kreativite sa medze nekladú a vy si ten svoj kúsok môžete vyzdobiť presne podľa vášho gusta.

Tak a ide sa zdobiť cestovateľský denník :-)
Tak a ide sa zdobiť cestovateľský denník 🙂 Foto: Miss Travel Fairy.

Čo k tomu budete potrebovať?

Nech je na čo sa tešiť

Ja mám momentálne na koniec leta naplánovaný víkend v Tábore a na jeseň niekoľko dní v Lisabone, takže som si ihneď zaznamenala všetky informácie, týkajúce sa leteniek a ubytovania. Dúfam, že v zime sa k tomu pridá aj nejaká cesta do teplých krajov a ďalšie výlety po európskych mestách, do ktorých najradšej vyrážam mimo sezónu. Ceny leteniek aj ubytovanie sú oveľa prívetivejšie a nemusím sa trápiť s tak veľkými davmi turistov ako v lete.

Na začiatku septembra sa Terka chystá na výlet do Tábora. A kam máte namierené vy?
Na začiatku septembra sa Terka chystá na výlet do Tábora. A kam máte namierené vy? Foto: Miss Travel Fairy.

Na plánovanú cestu do Lisabonu som si vyhradila hneď niekoľko strán. Pretože sa už nemôžem dočkať, hneď na tú prvú som si nakreslila také malé odpočítavadlo s počtom dní, ktoré zostávajú do mojej cesty. Na konci každého dňa vyfarbím jedno políčko a budem dúfať, že mi to čakanie rýchlejšie utečie.

Blogerka Miss Travel Fairy odpočítava dni do svojej cesty do Lisabonu
Blogerka Miss Travel Fairy odpočítava dni do svojej cesty do Lisabonu. Foto: Miss Travel Fairy.

Zápisník = praktický pomocník

Ďalším dôležitým zápisom, bez ktorého by som sa nezaobišla, je zoznam vecí, ktoré si potrebujem vziať so sebou. Pôvodne som premýšľala, že by som si vytvorila hneď na začiatku jeden univerzálny zoznam, ale inak bude vyzerať batoh na víkend do Tábora a inak kufor na tri týždne do Ázie. Preto som sa rozhodla písať zoznamy ku každej ceste zvlášť. Chýbať by vo vašich zápiskoch nemali časy odletov, adresa ubytovania a zoznam toho, čo je potrebné zariadiť pred cestou samotnou. Ľahko sa zabúda napríklad na tak dôležitú vec, akou je cestovné poistenie.

Čo všetko zariadiť pred odletom? Najlepšie je, spísať si to! 
Čo všetko zariadiť pred odletom? Najlepšie je, spísať si to! Foto: Miss Travel Fairy.

Môj to-do list aj zápisky z ciest

Na ďalšej strane som si vytvorila zoznam kaviarní, reštaurácií, jedál a miest, ktoré by mi nemali v Lisabone uniknúť. A poslednú, tretiu stranu som zatiaľ nechala voľnú. Bude mi slúžiť ako miesto na poznámky z miesta činu. Budem si sem písať akékoľvek postrehy a zaujímavosti, ktoré mi potom skvele poslúžia ako inšpirácia pri písaní článkov na blog. Pomocou washi pásiek si sem po návrate prilepím vstupenky, pohľadnice, fotky, proste čokoľvek, na čo sa viaže príjemná spomienka… Už sa teším až si za pár rokov vezmem denník do ruky a budem spomínať na všetky cesty, ktoré som v minulosti podnikla 🙂

Blogerka Tereza má už jasno v tom, kam sa v Lisabone vydá.
Blogerka Tereza má už jasno v tom, kam sa v Lisabone vydá. Foto: Miss Travel Fairy.

Idete do toho tiež?

Zapisovať, zdobiť a plánovať so mnou môžete aj vy, pretože Bella Rose organizuje súťaž práve o tento cestovateľský denník. Stačí, keď tu do komentárov napíšete do 16. 9. 2018 (vrátane) svoj najzaujímavejší zážitok z vašich tohtoročných ciest, a potom už len stačí dúfať, že práve ten váš bude zvolený ako víťazný.

Vyhrajte cestovateľský denník americkej značky Rifle Paper Co.
Vyhrajte cestovateľský denník americkej značky Rifle Paper Co. Foto: Miss Travel Fairy.

 

Krásny cestovateľský a kreatívny rok vám praje

Tereza & Petra & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!