U nás v Bella Rose z celého srdca milujeme snáď každý kúsok, ktorý je starostlivo uložený na svojom mieste v sklade. Od prvého výberu z katalógu pre nadchádzajúcu sezónu až po finálny popisok na našom veliteľstve! Občas sa ale stane, že sa nám v hlavách zrodí myšlienka, ktorá nejde len tak vypudiť. Pijete kávu, premýšľate nad tým. Raňajkujete, zase to tam je. Idete na návštevu k babičke a je to tam! V ten moment si hovoríte, sakra, malo by sa s tým niečo urobiť… A tak sa veci dajú do pohybu, najskôr pomaličky, krôčik po krôčku, dostáva váš nápad akési hmatateľné obrysy.

Sú momenty, kedy je dobré ísť s kožou na trh a možno radšej veľmi nepremýšľať, čo by keby.

Všetko to začalo s naším hygge manifestom, mali sme jednoducho potrebu „hodiť na papier“ to, čím je pre nás hygge! A čuduj sa svete, každý z nás to cíti trochu inak, ale vo výsledku všetci rovnako. Je to ten šteklivý pocit okolo žalúdka, keď je vám pekne a nezáleží na tom, či ste práve u ôsmich knedlí s pečenou kačkou alebo máte zapálenú voňavú sviečku a ležíte zababušení v deke. Pre túto spoluprácu sme si vybrali nadanú českú ilustrátorku Markétu Jinochovú, známu ako Myynu s jej čarovným papiernictvom Mankai Paper! Bola to pre nás nádherná a intuitívna spolupráca, z ktorej sa zrodil náš Vianočný HYGGE manifest aj ten klasický HYGGE manifest.

hygge manifest
HYGGE Manifest

Spýtali sme sa našej “branďáčky” Aničky, čo všetko predchádzalo tvorivému vyčíňaniu u nás v Bella Rose

Povedz mi prosím, ako ťa to napadlo, vytvoriť vlastnú kolekciu?

Myšlienku vytvoriť vlastnú kolekciu Bella Rose sme s Martinou postupne rozvíjali už niekoľko rokov. Už si ani nepamätám, čo bol taký náš prvý „oficiálny“ produkt, ale buď to boli naše české nápisy na lyžičkách La De Da alebo na sviečkach Love Inc. Potom sme vymysleli hygge boxy, minulého roku pribudla kolekcia vianočných ozdôb… a ako už to tak býva, naraz sme zistili, že to ide a že by sme toho mohli našim zákazníkom priniesť omnoho viac. Nápadov sme v Bella Rose mali a máme fúru, ale až tohto roku konečne prišla odvaha sa do toho pustiť naplno. Počas pár mesiacov pribudli vďaka práci celého týmu poháre, mydlá, vejáre… a tohtoročná vianočná kolekcia, tak to je ešte len tá pravá šľahačka na vršku.

Prečo práve Myyna a kde si ju prvýkrát videla?

Tvorbu Markéty Jinochovej alias Myyny sledujem už od doby, kedy s akvarelom ešte len začínala (a vlastne ešte kúsok pred tým). Od začiatku sa považujem za jej fanúšika, takže keď sme začali dumať nad tým, akého ilustrátora oslovíme pre náš vysnený Hygge manifest, Myyna ma okamžite napadla ako prvá. Vymenili sme si pár emailov, na jar sa aj s Marťou stretli v Brne na obede… a veci sa čoskoro dali do pohybu silou strhnutej lavíny.

Ako sa ti spolupracovalo a čo by si raz ešte chcela vytvoriť?

Spolupráca s Myynou bola za mňa neskutočne príjemná a profesionálna. Verte mi, nie je to vôbec samozrejmosť, že niekto zadanie uchopí presne tak, ako si to predstavujete, a ešte naviac stojí nohami na zemi a je naňho spoľah. Vymýšľať zadania jednotlivých tém manifestu a ilustrácií bolo zábavné, ale vidieť ich potom hotové, to bolo ešte len niečo! Manifest bol zároveň moja „labutia pieseň“ pred nástupom na materskú dovolenku, kedy som skôr pomohla celú kolekciu rozbehnúť a zvyšok už sledovala spovzdiali. Na všetky nápady tým pádom nestihlo dôjsť, aj keď stále dúfam, že minimálne na jeden z nich v budúcom roku dôjde. Čo by to malo byť ale neprezradím, nech to nezakríknem.

almara soap
Almara soap

Hygge manifest

Ako prvý sa zrodil náš plagát, samolepky a pohľadnice s motívom hygge! Plagát je možné zarámovať alebo si ho prilepiť na stenu pomocou papierovej lepiacej pásky. Pohľadnicu môžete zaslať svojej kamarátke alebo na ňu pripísať odkaz do narodeninového balíčka a naše samolepky? Tými si vyzdobte diár, kuchársku knihu alebo napríklad svoj vlastný počítač. A pretože sme sa už na jar tešili na našu najobľúbenejšiu časť roka, rozhodli sme sa poprosiť Myynu ešte o vianočnú edíciu obrázkov, s ktorou sme ešte len začali čarovať!

autorske washi pásky
Autorské washi pásky

Ako naša Anička poznamenala, nápadov máme hromady, vianočné papierové lepiace pásky washi a baliace papiere na seba nenechali dlho čakať! Pomocou vianočných washi ozdobte vianočné balíčky s jednoduchým dekorom alebo si s nimi prilepte na chladničku prianíčka a fotky z Mikulášskych besiedok vašich ratolestí. S baliacimi papiermi vám asi príliš radiť nemusíme, ale je dobré zmieniť, že so všetkými nápismi nám pomohla Zuzka s instagramovým profilom @flatwhite_lettering, ktoré dodali celej kolekcii tú poslednú pomyselnú čerešničku na torte!

autorské balicí papíry
Autorské baliace papiere

Hrnčeky, hrnčíčky a plecháčiky!

Kto by nemiloval pohľad na zasnežené kopce z pohodlia domova so svojím najobľúbenejším zimným nápojom! Horúca čokoláda, koledy, vianočný stromček a množstvo svetielok, pre nás je to zhmotnenie tej pravej atmosféry, ktorú si užívame každý rok plnými dúškami. Z našej spolupráce s Myynou a Zuzkou vznikla aj naša autorská kolekcia vianočných hrnčekov, ktoré u vás majú obrovský úspech! Celý rad tvoria kvalitné porcelánové hrnčeky a štýlové plecháčiky, ktoré si so sebou môžete vziať aj na silvestrovský výstup na Ještěd, bez toho aby ste sa báli, že sa rozbijú. Okrem plecháčikov si so sebou na silvestrovské slávenie môžete pribaliť aj naše poháre Bad day alebo Prosecco Queen, ktoré sa hodia aj ako štýlový darček pre kamarátku alebo kolegyňu v práci.

vánoční hrnky
Vianočné hrnčeky

Že už by stačilo? Ani náhodou!

Posledná novinka, s ktorou by sme vás chceli zoznámiť, sú naše vianočné ozdoby, ktoré vznikli v spolupráci s rodinnou firmou Glassor, ktorá s nami spolupracuje už od roku 2018, kedy vznikla naše prvá kolekcia. Tej tohtoročnej sme dali názov Crystal Clear, pretože bola inšpirovaná zamrznutými cencúľmi a zasneženou krajinou v divokej prírode. Ozdoby z tejto kolekcie je možné ľubovoľne kombinovať s našou predchádzajúcou kolekciou aj s tými, čo máte doma schované po babičke. Vďaka trendy zdobeniu, čistým líniám a jednoduchým kombináciám sa budú hodiť do každého interiéru.

vánoční ozdoby Glassor
Glassor
vánoční ozdoby Glassor
Glassor

Tak čo hovoríte našim novým drobnostiam? My sa jich nemôžeme nabažiť a robíme všetko preto, aby vám mohli robiť radosť rovnako ako nám! Čo sa vám páči najviac? Alebo už ste si urobili radosť? Pochváľte sa nám do komentárov dole pod článkom alebo pomocou #bellarosecz na instagrame. Prezraďte nám, ktorý kúsok je vaša srdcovka a prečo!

My z Bella Rose vám prajeme tie najkrajšie, ničím nerušené sviatky! Hromadu rodinnej pohody, skvelých zážitkov a aby ste každý deň, aspoň na chvíľu, zažili tú pravú vianočnú atmosféru, to pravé hygge!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

Objavovať naše srdcovky môžete tu

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!