Je to možno neuveriteľné, ale je to tak. Za necelý týždeň tu máme máj, a tak je najvyšší čas naladiť sa na romantickú vlnu a patrične si užiť Prvý máj.

Alebo ešte lepšie! Lásky a romantiky nie je nikdy dosť a preto odporúčame nechať sa prvomájovou atmosférou unášať pokojne celý mesiac. Obklopení svojimi najmilšími a za pomoci romantických dekorácií a doplnkov to pre vás bude hračka!

 

Romantický balón Love od Talking Tables
Romantické prvomájové dekorácie od Talking Tables

Prvý máj je náš tradičný sviatok zamilovaných. V dobe nedávno minulej sa síce túto krásnu tradíciu snažila vytlačiť prvomájové mávatka, ale nič sa nedá robiť, láska vždy víťazí na všetkých frontoch a našťastie nielen v rozprávkach. A tak sa na Prvého mája radi podvolíme tradíciám a oslavujeme lásku všetkými možnými spôsobmi.

Prvomájový bozk

Asi najrozšírenejším zvykom je bozk pod rozkvitnutou čerešňou, ktorý by mala dostať každá dievčina a žena, aby mala dostatok lásky po celý nasledujúci rok. Že žiadny čerešňový sad vo svojom okolí nemáte? Nezúfajte, určite bude stačiť bozk pod akýmkoľvek rozkvitnutým stromom. V skorších dobách vraj prvomájový bozk automaticky predznamenával svadbu. Pre nesmelých celkom originálny spôsob, ako požiadať svoju milú o ruku, že?

Rozkvitnuté vetvičky v štýlovej váze Omaggio
Rozkvitnutými vetvičkami v štýlovej váze vyzdobte aj svoj domov

Láskyplné stolovanie

Ak by sa vám snáď nedarilo svoju drahú polovičku vylákať do sadu, choďte na to s rozumom. Prineste si pár kvetmi obsypaných vetvičiek domov z prechádzky, naaranžujte ich do vázy alebo džbánu a postavte na jedálenský stôl. Toto veľavravné gesto by mohlo byť dostačujúce a ako bonus získate nádhernú jarnú dekoráciu!

A keby snáď aj to bolo málo, spomeňte si, že láska ide cez žalúdok. Pripravte niečo dobré pod zub, prestrite sviatočný stôl a usporiadajte si domácu prvomájovú oslavu so všetkým, čo k tomu patrí.

 

Keramika Mynte Rose od Ib Laursen
Ružová keramika od Ib Laursen podtrhne romantickú atmosféru

Piknik pod rozkvitnutou čerešňou

My ale veríme, že jarná prechádzka so svojou milovanou bude pre vášho partnera lákavá sama o sebe. Ak počasie bude priať, piknik v jarnej zelenej tráve sa môže pretiahnuť až do večerných hodín.

Piknikový koš z ratanu od Bloomingville
Piknikový kôš si vezmite do parku aj na lúku.

A prečo vlastne voľný prvomájový deň nevyužiť na rodinný výlet? Trebárs na niektorý hrad alebo zámok, ktorý už v máji otvára svoje brány. Jendoznačne zaujímavým cieľom môže byť Bojnický zámok, z ktorého romantická atmosféra priam sála. Sme si však istí, že ak zapátrate vo svojom okolí, určite nájdete veľa ďalších krásnych miest, kde rozprestrieť svoju piknikovú deku a jednoducho si užívať jar a toho, že ste spolu.

Prešívaný prehoz Sorbet Window od Ib Laursen
Pikniková deka v romantickej ružovej bude na Prvého mája to pravé

Tradičná dekorácia

Ak zavítate počas prvých májových dní na vidiek, na dedinskom námestí určite narazíte na stužkami ozdobené máje. Kedysi ich mladí muži stavali pod oknami dievkam, súcim na vydaj, dnes sú už skôr len prvomájovým symbolom. Nechajte sa inšpirovať a preneste si štipku tejto tradície aj k sebe domov. Štylizovaná dekorácia v podobe zelených vetvičiek vo váze, ozdobených stužkami alebo jarný venček zavesený na vchodových dverách môže váš domov zdobiť po celú jar.

Dekoratívna stuha na špulke Micha Red
S ozdobnou stužkou si ľahko nazdobíme svoj vlastný Máj aj u seba doma

Srdce z lásky darované

Lásku a náklonnosť je dobré dávať najavo celoročne. Možno ste ale v poslednej dobe v návale každodenných povinností na svojich milovaných trochu v tomto ohľade pozabudli. Prvý máj je skvelou príležitosťou k náprave. Okrem spoločne stráveného času im môžete svoje city pripomenúť aj drobným darčekom.

Ukážte im, že vaše srdce patrí len a len im a skutočne ich ním aj obdarujte! Vložte malú sladkosť do krabičky v tvare srdiečka, upečte koláč v srdcovej forme, venujte voňavé srdiečkové mydlo… Vyzdobte domov romantickými dekoráciami, doprajte si spoločný relaxačný kúpeľ, napíšte báseň! Alebo si zájdite do kina na romantický film a deň zakončite večerou pri sviečkach. Skrátka zapojte fantáziu a buďte romantický aspoň v tento deň!

Zapekacie misy Heart Mynte
Láskyplné zapekacie misy od Ib Laursen v jednoduchom severskom štýle

A hlavne – majte sa radi (nielen na Prvého mája)!

Ivana & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!