Rok sa prehupol do ďalšej štvrtiny a svojej vlády sa ujala jeseň. Onedlho nám dopraje úžasné pohľady na pestrofarebné lístie stromov a nádherne sfarbené plody šípok a jarabiny. Privítajte jeseň aj u seba doma štýlovou jesennou výzdobou.

Jesenné dekorácie sú neoddeliteľnou súčasťou nielen interiéru, ale stále častejšie sa objavujú aj vonku. Pre jeseň sú okrem tekvíc typické predovšetkým vence na dvere, ktoré na vás dýchnu pravú jesennú atmosféru, ešte než prekročíte prah svojho domova.

Jesennú dekoráciu v podobe venca si síce môžete jednoducho kúpiť v obchode, ale vlastnoručne vyrobený poteší oveľa viac. A budete to mať počas chvíľočky. Môžete si tiež k výrobe prizvať malých pomocníkov, ktorých to určite bude baviť tiež.

podzimní věnec

Čo hovoríte, idete do toho? 🙂 Pokiaľ áno, tak si najskôr pripravte všetko potrebné.

Budete potrebovať…

1. Základňa

Najdôležitejší je základ venca, ktorý budete následne zdobiť typickými jesennými dekoráciami. Základný kruh si môžete kúpiť alebo sami vyrobiť. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výrobu, ideálne sa k tomu hodia napr. vetvičky z vŕby, ktoré sú pružné a ľahko ich stočíte do tvaru venca a spojíte drôtikom.

Ak dáte prednosť kupovanému, môžete sa porozhliadnuť napríklad po venci zo slamy alebo z prútia, originálne bude vyzerať aj mosadzný kruh. Je možné si tiež kúpiť obyčajný polystyrénový kruh a doma ho jednoducho obaliť vrecovinou alebo omotať stuhou či jutovým špagátikom. My osobne dávame prednosť tomu mosadznému, ktorý dodá dekorácii štipku elegancie.

mosazný kruh

2. Drobné jesenné dekorácie

Ďalšou dôležitou vecou sú dekorácie na dozdobenie. Ideálne sa k tomu hodia vlastnoručne nazbierané dary prírody ako šišky, hlavičky makov, orechy, žalude, gaštany, plody šípok a machovky, chmeľ, slama, traviny, rôznofarebné listy, konáriky a veľa ďalších.

Nachystajte si čaj do termosky a vyrazte na prechádzku. Jesenná príroda ponúka množstvo materiálu pre kreatívnu tvorbu. Ak idete na prechádzku ako rodina, môžete si dať malú súťaž, kto nájde najkrajšie dary prírody.

podzimní věnec ze šišek

3. Ďalší užitoční pomocníci

Ešte budete potrebovať tenký drôtik a tavnú pištoľ, s ktorých pomocou dekorácie na veniec pripevníte, a špagátik alebo stuhu na zavesenie (stuhu môžete použiť aj na dekorovanie).

Čarovná atmosféra

Ešte kým sa pustíte do samotného tvorenia, je dôležité si to okolo seba zútulniť a navnadiť sa na poriadnu jesennú atmosféru. Do výroby venca sa môže zapojiť celá rodina a užijete si tak príjemné chvíle, ktoré vám nikdy nikto nevezme. Spríjemnite si tento spoločný čas čo najviac. Hotové divy dokáže zapálená vonná sviečka, ktorá nádherne prevonia priestor okolo vás a poteší vaše zmysly, a kanvice lahodného voňavého čaju. A nezabudnite na niečo malé na zahryznutie, hlavne v prípade, že s vami budú tvoriť aj menšie deti.

věnec na podzim

Pokiaľ s vami členovia vašej rodiny nezdieľajú vaše kreatívne nadšenie, nezúfajte. Pozvite svoje kamarátky, uvarte si voňavú kávičku alebo otvorte fľašu kvalitného vína a namiesto párania peria môžete spoločne vyrábať krásne jesenné dekorácie a rozprávať sa o živote. Skrátka príjemná a pohodová atmosféra je veľmi dôležitá a nemali by sme na ňu zabúdať.

Dekoratívny veniec pre každé ročné obdobie

Rovnakým spôsobom sa dajú vyrobiť vence pre každé ročné obdobie. Stačí len zvoliť vhodné dekorácie na ich dozdobenie, typické pre konkrétne mesiace.

vánoční věnec na dveře

Veríme, že si túto kreatívnu činnosť zamilujete a len čo zavesíte hotový jesenný veniec na dvere, budete sa tešiť na výrobu venca vianočného.

Prajeme vám veľa pohodovej atmosféry pri tvorení jesenných dekorácií.

Michaela & Bella Rose

 

Pri výrobe sa vám určite bude hodiť pár drobností ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!