Rok sa prehupol do ďalšej štvrtiny a svojej vlády sa ujala jeseň. Onedlho nám dopraje úžasné pohľady na pestrofarebné lístie stromov a nádherne sfarbené plody šípok a jarabiny. Privítajte jeseň aj u seba doma štýlovou jesennou výzdobou.

Jesenné dekorácie sú neoddeliteľnou súčasťou nielen interiéru, ale stále častejšie sa objavujú aj vonku. Pre jeseň sú okrem tekvíc typické predovšetkým vence na dvere, ktoré na vás dýchnu pravú jesennú atmosféru, ešte než prekročíte prah svojho domova.

Jesennú dekoráciu v podobe venca si síce môžete jednoducho kúpiť v obchode, ale vlastnoručne vyrobený poteší oveľa viac. A nie je to vôbec zložité.

Zdroj: Pinterest

Čo hovoríte, idete do toho? 🙂 Pokiaľ áno, tak si najprv pripravte všetko potrebné.

Budete potrebovať…

1. Základ venca

Najdôležitejšie je základ venca, ktorý budete následne zdobiť typickými jesennými dekoráciami. Základný veniec si môžete kúpiť alebo sami vyrobiť. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výrobu, ideálne sa k tomu hodia napr. vetvičky z vŕby, ktoré sú pružné a ľahko ich stočíte do tvaru venca a spojíte drôtikom.

Ak dáte prednosť kupovanému, môžete sa poobzerať napríklad po venci zo slamy alebo z prútia, originálne bude vyzerať aj mosadzný kruh. Možno si tiež kúpiť obyčajný polystyrénový kruh a doma ho jednoducho obaliť vrecovinou alebo omotať stuhou či jutovým povrázkom.

Tip: Ak ste odvážnejší a radi experimentujete, môžete ako jesennú dekoráciu na dvere použiť napríklad ozdobenú násadu z hrablí.

Zdroj: Pinterest

2. Drobné jesenné dekorácie

Ďalšou dôležitou vecou sú dekorácie na dozdobenie. Ideálne sa k tomu hodia vlastnoručne nazbierané dary prírody ako šišky, hlavičky makov, orechy, žalude, gaštany, plody šípok a machovky, chmeľ, slama, traviny, rôznofarebné listy, konáriky a veľa ďalších.

Vydajte sa teda na popoludňajšiu prechádzku s cieľom nazbierať prírodniny na váš jesenný veniec a pozerajte sa okolo seba s naozaj otvorenými očami. Jesenná príroda ponúka veľa materiálu pre kreatívnu tvorbu. Ak idete na prechádzku ako rodina, môžete si dať malú súťaž, kto nájde najkrajšie dary prírody.

Zdroj: Pineterest

3. Ďalší užitoční pomocníci

Ešte budete potrebovať tenký drôtik a tavnú pištoľ, s ktorých pomocou dekorácie na veniec pripevníte, a povrázok alebo stuhu na zavesenie (stuhu môžete použiť i na dekorovanie).

Kúzelná atmosféra

Máte všetko potrebné? Tak to je skvelé! Je tu však ešte jedna nemenej dôležitá vec, a tou je príjemné prostredie pre vaše tvorenie. Nejde len o dostatok miesta na stole, ale predovšetkým o pohodovú atmosféru.

Do výroby venca sa môže zapojiť celá rodina a užijete si tak príjemné chvíle, ktoré vám nikdy nikto nevezme. Spríjemnite si tento spoločný čas čo najviac. Hotové divy dokáže zapálená vonná sviečka, ktorá nádherne prevonia priestor okolo vás a poteší vaše zmysly, a kanvice lahodného voňavého čaju. A nezabudnite na niečo malé na zahryznutie, hlavne v prípade, že s vami budú tvoriť aj menšie deti.

Pokiaľ s vami členovia vašej rodiny nezdieľajú vaše kreatívne nadšenie, nezúfajte. Pozvite svoje kamarátky, uvarte si voňavú kávičku alebo otvorte fľašu kvalitného vína a miesto párania peria môžete spoločne vyrábať krásne jesenné dekorácie a rozprávať sa o živote.

Skrátka príjemná a pohodová atmosféra je veľmi dôležitá a nemali by sme na ňu zabúdať.

 

Hor sa do tvorenia!

Tak teraz už s chuťou do diela!

Jesenný veniec vám bude robiť spoločnosť až do adventu a každý pohľad naň vám pripomenie kúzelné chvíľky strávené pri jeho výrobe.

Dekoratívny veniec pre každé ročné obdobie

Rovnakým spôsobom sa dajú vyrobiť vence pre každé ročné obdobie. Stačí len zvoliť vhodné dekorácie na ich dozdobenie, typické pro konkrétne mesiace.

Veríme, že si túto kreativní činnost zamilujete a len čo povesíte hotový jesenný veniec na dvere, budete sa tešiť na výrobu venca vianočného.

Zdroj: Pinterest

Prajeme vám veľa pohodovej atmosféry pri tvorení jesenných dekorácií.

Lenka & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!