Hlavná zaváracia sezóna nás ešte len čaká, ale môžete sa na ňu pripraviť pekne v kľude už teraz. Zavárajte pekne podomácky a súčasne štýlovo!

Ešte nedávno bolo zaváranie úplne bežné takmer v každej domácnosti. Postupne sme sa však naučili zaváraniny kupovať v super- a hypermarketoch, a tak nastal jeho útlm.
Poslednou dobou si našťastie ľudia začínajú uvedomovať, že domáce výrobky sú jednoducho najlepšie. Vieme, čo si do nich dáme, a nemusíme sa tak obávať hŕby umelých prísad, ktoré sa používajú v našom potravinárstve. Navyše pri domácom ovocí a zelenine si môžeme byť istí ich kvalitou. Tiež je skvelé, že dobre zavarené a správne skladované potraviny nám vydržia aj niekoľko rokov.

poháre KILNER

Čo môžeme zavárať?

Najčastejšie sa zavára ovocie a zelenina, ale môžeme zavariť aj huby, mäso, údeniny, paštéty, hotové jedlá (vrátane polievok) …

Čím ďalej sú viac obľúbené aj domáce marmelády a džemy. Medzi najobľúbenejšie patria jahodové, marhuľové, ríbezľové, čučoriedkové a malinové. Výborné marmelády sú tiež z pomarančov, mandarínok alebo citrónov. Nebojte sa experimentovať a kombinovať. Iste objavíte nejakú úžasnú originálnu príchuť, ktorú si Vaša rodina zamiluje.

pohár na zaváranie KILNER

Ďalšie lahôdka sú domáce sirupy. Môžete si ich vyrobiť z obľúbeného ovocia alebo na ich výrobu je možné použiť aj čerstvé bylinky. Napríklad mätový alebo medovkový sirup naozaj nemá chybu.

fľaše KILNER

Aby Vás zaváranie bavilo, pripravili sme pre Vás produkty obľúbenej britskej značky Kilner, ktorá je tradičným výrobcom sklenených tesniacich dóz a fliaš už od roku 1842. Zákazníci firmu Kilner milujú nielen pre vysokú kvalitu výrobkov, ale hlavne vďaka ikonickému retro dizajnu, ktorý už vyše sto rokov zostáva nezmenený.
Tradičné okrúhle poháre zaručia dlhú trvanlivosť potravín. Môžete ich použiť nielen pri zaváraní, ale aj na nakladanie syrov či utopencov alebo v nich môžete uchovávať suché potraviny.

tradičná nádoba na zaváranie KILNER

Sklenená fľaša je ideálna na skladovanie domácich sirupov a štiav, ale aj na podávanie ľadového čaju, vody alebo mlieka.

fľaša KILNER

Ak radi dávate doma vyrobené darčeky, máme pre Vás tip. Použite našu sadu pohárov a dekorácií. Poháre naplňte obľúbenými marmeládami, pod viečko umiestnite papierový klobúčik s kvetinovým vzorom, na poháre nalepte štítok s obsahom a venovaním, umiestnite ich do drevenej debničky a super originálny darček je na svete.sada KILNER

Nebojte sa zavárania. Zvládne to každý. Odmenou za prácu Vám budú zdravé a výborné dobroty, na ktoré budete môcť byť právom pyšní!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!