Hoci do kalendárneho začiatku jesene je ešte čas, tá pravá jeseň už nepochybne prišla. Pýtate sa, čo je tento rok pre najfarebnejšie ročné obdobie v kurze? Aké farby a doplnky tohto roku nesmiete vynechať? Pripravili sme si pre vás výber tých najväčších jesenných trendov pre rok 2017. Tak sa poďte s nami inšpirovať!

„Dark nordic“, hlavná téma tejto jesene

Iste, pojem „dark nordic“ znie poniekiaľ temne a pochmúrne. To ale k jeseni predsa patrí! Ale čo presne si pod ním predstaviť? Základom sú samozrejme farby. Konkrétne temné farby. Tmavé odtiene červenej, žltej, oranžovej a zelenej tejto jeseni jednoznačne kraľujú. A nie je to len tak pre nič za nič – veď presne to sú odtiene opadaného lístia. A ako to vyzerá v praxi? Madam Stoltz stavila na tehlovo červenú, Bloomingville na vínovú, zlatú, horčicovú a tmavozelenú. Nesmieme ale zabudnúť ani fialovú farbu, ktorú tento rok bohato nájdeme v kolekcii Green Gate. Stačí jediný pohľad na slivkovo fialový rad Kallia plum a už nebudete chcieť nič iné!

Očarujúca kolekcia Kallia plum
Očarujúca kolekcia Kallia plum

Najväčšie jesenné trendy? Boho a orient!

Čo sa týka konkrétnych štýlov, snáď vo všetkých popredných značiek v oblasti interiérového dizajnu nájdeme aspoň malý náznak bohémského štýlu. Absolútnou špičkou je z tohto hľadiska Bloomingville. Ten vo svojej jesennej kolekcii stavia na boho, luxus a extravaganciu. Napadlo by vám nakombinovať vínovú kožušinu, zlatú porcelánovú čerešňuvankúšik so strapcami v štýle 20. rokov? Nás tiež nie. Ale výsledok je úplne geniálny.

Bloomingville stavia na luxus a extravaganciu
Bloomingville stavia na luxus a extravaganciu

Madam Stoltz, ktorá tohto roku oslavuje 20. rokov od svojho vzniku, sa prikláňa skôr ku kombinácii bohoorientálneho štýlu. Aby nie, keď celý jej koncept vznikol až v ďalekej Indii. Tehlovo červené tóny skombinované s nordic prvkami, ako sú napríklad chlpaté vlnené vankúšiky alebo doplnky z prírodných materiálov, pôsobia absolútne úchvatne. Hneď by sme sa do takého útulného kútika usadili a užili si svoju chvíľku odpočinku s knihou v ruke. A možno aj s pohárikom niečoho ostrejšieho v tej druhej…

Tehlová farba je tento rok v kurze
Tehlová farba je tento rok v kurze

Ani vintage stálica Green Gate nezostala pozadu. A zároveň je ukážkovým prípadom toho, ako ľahko sa dajú kombinovať na prvý pohľad protikladné štýly. Splynutie romantického, nordic a bohémskeho štýlu nikdy nemohlo být pôsobivejšie. Presvedčte sa sami!

Dokonalá kombinácia rôznych štýlov
Dokonalá kombinácia rôznych štýlov

Zamat sa vracia na výslnie

Keď už je reč o luxuse a bohémstve, nesmieme zabudnúť spomenúť ani materiál, ktorý jesenným trendom 2017 kraľuje v oblasti textilu. Tým materiálom je zamat. Zamatové vankúšiky, sedáky alebo taštičky nájdeme v kolekcii snáď každej poprednej značky. Nielen že sú zamatové doplnky hebké na dotyk, ale tiež dosť dobre a luxusne vyzerajú. Zaobstarajte si taký zamatový vankúšik do svojho odpočinkového kútika a uvidíte, že si budete pripadať ako v rozprávke!

Obklopte sa mäkkými vankúšikmi!
Obklopte sa mäkkými vankúšikmi!

Očarujúce jesenné dekorácie

Jesenné dekorácie nemusia byť len gaštany, suché listy, šípky a tekvice. Dekoratívnemu účelu dosť dobre poslúžia tiež bytové doplnky v tých správnych farbách. Napríklad červená sklenená váza od Bloomingville. Už sama vyzerá úžasne, ale keď do nej ešte pridáte vetvičku so šípkami, získate dychberúcu kombináciu.

Jesenná kolekcia Bloomingville
Jesenná kolekcia Bloomingville

 

Ďalšie jesnné dekorácie, ktoré sú tento rok v kurze, sú tiež presýpacie hodiny, drevené svietniky alebo textilné dekorácie na stenu. A zabudnúť nesmieme ani na pohodlné vankúšiky v upokojujúcich farbách, ktoré nielen že skvele fungujú ako dekorácie interiéru, ale tiež sa postarajú o vaše pohodlie.

Presýpacie hodiny sú v kurze!
Presýpacie hodiny sú v kurze!

Už ste načerpali dostatok inšpirácie? V tom prípade neváhajte a prezrite si naše jesenné novinky, ktoré k vám domov vnesú tu najútulnejšiu atmosféru a zahrejú vás, aj keď za oknami práve bude liať ako z krhly.

Krásnu farebnú jeseň plnú kúzelných okamihov praje Aneta & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!