Už sa pomaly chystáte pripraviť svoje bývanie na jeseň? V tom prípade máme pár tipov, ktoré vám pomôžu si domov vyladiť podľa najnovších trendov. Aké farby tento rok frčia? Ktorý materiál sa vracia na výslnie? A aké prvky by ste rozhodne mali do svojho interiéru zakomponovať? Pozrite sa na najväčšie jesenné trendy 2018 a inšpirujte sa s nami!

Farebné jesenné trendy: stavte na námornícku modrú!

Základom trendov vo všetkých možných odvetviach sú jednoznačne farby. V rámci bývania stále frčia niektoré odtiene, ktoré poznáme už z minulého roka. Menovite máme na mysli hlavne vínovú, tmavofialovú alebo temne zelenú. Teraz na jeseň sú ale veľmi v kurze tiež zemité farby, ako je okrová, horčicová, hrdzavo oranžová alebo už spomínaná tehlovo červená.

Zemité farby v podaní Madam Stoltz. Nádhera!
Zemité farby v podaní Madam Stoltz. Nádhera!

Oproti vlaňajšku tu ale máme jednu novinku. A tou je námornícka modrá. Modrá je jedna z farieb, ktoré snáď nikdy nevyjdú z módy (svoje vám o tom povie aj naša kolegyňa Luca v špeciálnom „modrom“ článku). A pretože patrí medzi tohtoročné hlavné jesenné trendy, nájdeme ju nielen na stenách, ale aj na dekoráciách, bytovom textile a trebárs aj na riadoch.

Námornícka modrá je tento rok na jeseň rozhodne v kurze.
Námornícka modrá je tento rok na jeseň rozhodne v kurze.

Tmavo modrá si krásne rozumie s prírodnou farbou dreva. Preto túto kombináciu nájdeme tento rok na jeseň v hojnom zastúpení snáď u všetkých veľkých dizajnových značiek. No povedzte sami, nie je kombinácia modrej farby a tmavého dreva jednoducho dokonalá?

Ak si modrá farba s niečím naozaj rozumie, tak je to drevo.
Ak si modrá farba s niečím naozaj rozumie, tak je to drevo.

Aké zvoliť materiály? Najviac frčí zamat!

Keď už je reč o dreve, je potrebné spomenúť, že drevo spoločne s ďalšími prírodnými materiálmi hrá tento rok na jeseň veľkú úlohu. Väčšina značiek preto vo svojich jesenných kolekciách hojne používa prírodné materiály, ako juta, kožušiny, vodný hyacint a dubové drevo. Stavte na ne aj vy a dodajte tak svojmu domovu trochu divokosti prírody!

Prírodné materiály sú nadčasová klasika, ktorá patrí aj medzi najväčšie jesenné trendy 2018.
Prírodné materiály sú nadčasová klasika, ktorá patrí aj medzi najväčšie jesenné trendy 2018.

Jednoznačne na prvom mieste je ale z hľadiska materiálov zamat. Áno, zamat bol v kurze už vlani, ale až tento rok zažíva naozajstný boom. Tento na prvý pohľad luxusný materiál nájdeme snáď na všetkom. V kolekciách dizajnérskych značiek nesmú chýbať zamatové obliečky na vankúšiky, zamatové taburety a dokonca ani zamatové lampy alebo zamatové ozdoby na vianočný stromček. Je to tak, zamat sa právom radí medzi najväčšie jesenné trendy 2018.

Zamat tento rok patrí medzi najväčšie jesenné trendy. Na čomkoľvek!
Zamat tento rok patrí medzi najväčšie jesenné trendy. Na čomkoľvek!

Za zmienku rozhodne stojí aj materiál, ktorý dominuje všetkým kovom. A tým je mosadz. Alebo minimálne zlatá/mosadzná farba. Nájdeme ju na dekoráciách, na doplnkoch, na bytovom textile, nábytku aj na riadoch. Stavte na mosadz a zlatú farbu aj vy a uvidíte, že si budete pripadať ako na zámku!

Mosadz je trendy v akomkoľvek prevedení, nemyslíte?
Mosadz je trendy v akomkoľvek prevedení, nemyslíte?

A ako je to so vzormi a štýlmi?

Rovnako ako minulý rok aj tento rok sú v kurze výrazné bohémske prvky a veľmi citeľná je aj prítomnosť retra. Tieto znaky nájdeme u všetkých popredných značiek v oblasti interiérového dizajnu – a najlepšie skĺbené pekne dokopy, ako je to napríklad u Madam Stoltz. No povedzte sami, nevyzerá kombinácia námornícky modrej steny, retro zamatového kresla a bohémskych svietnikov v tvare palmy skrátka úžasne? Podľa nás jednoznačne áno!

Madam Stoltz vie jesenné trendy úžasne skombinovať.
Madam Stoltz vie jesenné trendy úžasne skombinovať.

Čím ďalej tým viac sú v kurze tiež „ťažkopádne“ kvetinové vzory. A zároveň platí pravidlo: čím väčšie, tým lepšie. Aj tradične romantická značka Green Gate si berie aktuálne jesenné trendy k srdcu a preto už v jej kolekciách nenájdeme len drobučké pastelové kvietky, ale aj väčšie kvetinové vzory. Tie navyše netradične kombinuje s čiernou farbou. Pozrite sa napríklad na novú tohtoročnú kolekciu nesúcu meno Jolie Black. Kombinácia elegantných oranžových kvetov na čiernom pozadí je úplne dokonalá!

Kolekcia Jolie Black od Green Gate je skrátka očarujúca.
Kolekcia Jolie Black od Green Gate je skrátka očarujúca.

Zaujali vás tohtoročné jesenné trendy? V tom prípade neváhajte a pozrite si naše jesenné novinky, s ktorými svoj domov pripravíte na jeseň ako sa patrí! Krásny domov prekypujúci útulnou atmosférou je totiž jedna z vecí, čo nám aj v pochmúrne jesenné dni dokáže vykúzliť úsmev na tvári.

Krásne babie leto plné čarovných okamihov praje

Aneta & Bella Rose

 

 

Preskúmajte naše jesenné novinky!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!